Sari la conținut

Transalpina


ticolino
 Share

Postări Recomandate

De mult timp planuiam acest traseu impreuna cu moshulik, si in sfarsit dupa calcule laborioase a iesit urmatorul traseu:

 

Vineri, 27 iulie, plecarea la ora 16:00 : Bucuresti-Pitesti-Valcea-Voineasa. ~4h

Sambata, 28 iulie: Voineasa-Vidra-Pasul Urdele-Novaci-Bucuresti ~10h

Sau planul B, daca ne speriem de transalpina: Petrosani-Defileul Jiului-Tg Jiu-Valcea-Bucuresti

 

Daca mai doreste cineva sa ni se alature, e binevenit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cu MacLeod aveam in plan Transalpina , asa ca plecam la 4 dim. din Buc (pe racoare :)) - Pitesti-Rm. Valcea-Voineasa-etc. Daca nu plecati mai devreme de 8 din Voineasa, ne gasim acolo si mergem cu totii. Lasati un nr de telefon aici sau PM sa ne auzim vineri seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu plecati mai devreme de 8 din Voineasa, ne gasim acolo si mergem cu totii.

 

Pe la 8-8 si ceva ma si gandeam sa plecam din Voineasa.

Ti-am lasat nr de tel pe PM. Pe al lui moshulik cred ca il afli usor, e mult mai popular decat mine :).

 

@alexxx: da, mergem cu xj-urile. De asta ne-am si gandit la planul B. Dar nu-mi fac probleme, unde intra meganul sau tico-ul intra si xj-ul (e un topic pe softpedia cu transalpina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mult timp planuiam acest traseu impreuna cu moshulik, si in sfarsit dupa calcule laborioase a iesit urmatorul traseu:

 

Vineri, 27 iulie, plecarea la ora 16:00 : Bucuresti-Pitesti-Valcea-Voineasa. ~4h

Sambata, 28 iulie: Voineasa-Vidra-Pasul Urdele-Novaci-Bucuresti ~10h

Sau planul B, daca ne speriem de transalpina: Petrosani-Defileul Jiului-Tg Jiu-Valcea-Bucuresti

 

Daca mai doreste cineva sa ni se alature, e binevenit :cheers:

:) salut baieti , nu va suparati, as vrea sa fac si eu traseul dar nu pot odata cu voi ,si eu oricum plec din alta localitate.....nu puteti pune cumva o harta cu al doilea traseu-voineasa -vidra-pasul urdele- novaci- bucuresti? multam fain :cheers: a, si inca ceva, daca ajung seara in voineasa , exista ceva camping, casute , pensiuni? ceva preturi aveti idee? multumesc mult :cheers:

Editat de jenifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misiune indeplinita cu success!

Poze si filmeaici.

 

@jenifer: in Voineasa noi am stat la hotel. 30 de lei de persoana, cu baie in camera. Mai erau si o gramada de pensiuni. O harta foarte detaliata a Romaniei gasesti aici: http://maps.virtualromania.org/images/ro-4800px.jpg. La Voineasa ajungi facand stanga in dreptul localitatii Brezoi, de pe valea Oltului. Drumul Brezoi-Voineasa este foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pare rau ca nu am ajuns dar datorita unei probleme tehnice la Dr-ul lui MacLeod ne-am scurtat calatoria. Next time :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mult timp planuiam acest traseu impreuna cu moshulik, si in sfarsit dupa calcule laborioase a iesit urmatorul traseu:

 

Vineri, 27 iulie, plecarea la ora 16:00 : Bucuresti-Pitesti-Valcea-Voineasa. ~4h

Sambata, 28 iulie: Voineasa-Vidra-Pasul Urdele-Novaci-Bucuresti ~10h

Sau planul B, daca ne speriem de transalpina: Petrosani-Defileul Jiului-Tg Jiu-Valcea-Bucuresti

 

Daca mai doreste cineva sa ni se alature, e binevenit :bigstar:

 

 

e loc pt un ATv pe acolo ca am vazut o portiune surpata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Pt ATV e loc sigur, trecuse mai devreme un Cielo.

 

 

Cine a fost de curand pe Transalpina (2008)? Ne recomanda cineva un loc bun de luat masa la Obarsia Lotrului? :rolleyes: Asa ca pentru aprox 30 de motociclisti infometati :D Multumim anticipat! :ph34r: (Detalii despre ce ne-am propus pentru weekend-ul 5-7 septembrie 2008 aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...