Sari la conținut

Accident Mortal


romega
 Share

Postări Recomandate

Din presa locala: http://www.monitorulsv.ro/showstire.php?ti...al&id=33993

 

Un tânăr în vârstă de 22 de ani, din comuna Horodniceni, a murit marți seară, în urma unui cumplit accident de circulație petrecut pe raza comunei Cornu Luncii. Cristian Agafiței se deplasa în urmă cu două zile cu un motoscuter, pe DN 2/E. La un moment dat, în jurul orei 18:00, în interiorul localității BăiÂşeÂşti, tânărul a pierdut controlul asupra direcției de mers, într-o curbă la dreapta, Âşi a pătruns pe contrasens, unde s-a izbit violent de un autoturism „Dacia Papuc”. La volanul maÂşinii, se afla un bărbat din municipiul Fălticeni, NicuÂşor P., în vârstă de 46 de ani. DeÂşi a fost dus imediat la spital, tânărul în vârstă de 22 de ani nu a mai supraviețuit, decedând la scurt timp de la internare. Potrivit Poliției, în momentul producerii nefericitului eveniment, Cristian Agafiței nu purta cască de protecție. PolițiÂştii au stabilit, de asemenea, că vina accidentului îi aparține în exclusivitate tânărului de pe motoscuter.

 

 

:) RIP :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca postul meu sa nu transforme topicul...dar sigur era un popandau ce nu avea ce sa caute pe drumuri!haideti sa nu mai plangem de mila tuturor tartanilor,tiganilor sau "baetzashilor" care crapa!

sa-i fie de bine!la mai mare!

iar pentru cel ce a pus topicul...si celorlalti ca el:nu mai cautati senzationalul prin presa,nu mai creati topicuri degeaba,riscati polemici inutile...neconstructive...invariabil un nou topic la accidente in ultima vreme se transforma intr-o balacareala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentul si experienta isi spune cuvantul..(nu stiu de ce a pierdut controlul)R.I.P...Salutari!

perfect de acord cu tine. fiecare moare pe mana lui. fara casca si fara experienta pe drum european....=carne de tun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pentru cel ce a pus topicul...si celorlalti ca el:nu mai cautati senzationalul prin presa,nu mai creati topicuri degeaba,riscati polemici inutile...neconstructive...invariabil un nou topic la accidente in ultima vreme se transforma intr-o balacareala...

 

perfect de acord!

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutabil. Omul e de acord ca altii sa nu mai posteze articole din presa, cu iz de scandal/exagerare/etc....

RIP se adreseaza baiatului care a murit.Daca te uiti la citat, vezi ca nu a spus ca ar fi de acord si cu prima parte din postul anterior lui, cea cu tartani,tigani,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutabil. Omul e de acord ca altii sa nu mai posteze articole din presa, cu iz de scandal/exagerare/etc....

RIP se adreseaza baiatului care a murit.Daca te uiti la citat, vezi ca nu a spus ca ar fi de acord si cu prima parte din postul anterior lui, cea cu tartani,tigani,etc...

uite un om care nu citeste aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca postul meu sa nu transforme topicul...dar sigur era un popandau ce nu avea ce sa caute pe drumuri!haideti sa nu mai plangem de mila tuturor tartanilor,tiganilor sau "baetzashilor" care crapa!

sa-i fie de bine!la mai mare!

iar pentru cel ce a pus topicul...si celorlalti ca el:nu mai cautati senzationalul prin presa,nu mai creati topicuri degeaba,riscati polemici inutile...neconstructive...invariabil un nou topic la accidente in ultima vreme se transforma intr-o balacareala...

decat sa spui "sa le fie de bine" mai bine spuneai "purtati casca!!!".... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind vina este a celui cu moto. dar o vina si mai mare o are cel de la volanul masinii.

daca are volan si pedale, sa le foloseasca. pacat, va avea dosar penal pt o prostie ... timpita a cuiva care a ramas doar cu un nume pe o cruce...

doresc sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor pe 2 roti, care se strecoara in bucuresti printre, linga, intre, pe linga ... conserve.

nu uitati ca totusi conserva aia are cel putin 1 tona, si deseori este greu de oprit pt 200kg care n-are minte.

depling decesul oricarei persoane, dar, eu personal, imi sifonez tabla, voi, puteti muri. putina atentie, precum si respect fata de participantul la trafic nu strica.

referitor la cei pe scutere,.... sint citeodata nesimtiti. impertinenti. casca te ajuta la cap, dar nu si tine loc de umbrela......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind vina este a celui cu moto. dar o vina si mai mare o are cel de la volanul masinii.

daca are volan si pedale, sa le foloseasca. pacat, va avea dosar penal pt o prostie ... timpita a cuiva care a ramas doar cu un nume pe o cruce...

doresc sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor pe 2 roti, care se strecoara in bucuresti printre, linga, intre, pe linga ... conserve.

nu uitati ca totusi conserva aia are cel putin 1 tona, si deseori este greu de oprit pt 200kg care n-are minte.

depling decesul oricarei persoane, dar, eu personal, imi sifonez tabla, voi, puteti muri. putina atentie, precum si respect fata de participantul la trafic nu strica.

referitor la cei pe scutere,.... sint citeodata nesimtiti. impertinenti. casca te ajuta la cap, dar nu si tine loc de umbrela......

 

:) sorry da nu ma pot abtine : domnu tu ori nu ai carnet ori nu ai km facuti decat 2 3 in weekend pe langa oras....nu cred ca cineva de la volan daca poate evita ceva nu evita..decat probabil idioti d`astia "eu personal, imi sifonez tabla, voi, puteti muri ". :cheers: ..frate astia ca tine nu au ce cauta in trafic decat in dreapta sau eventual in spate ca sa nu poata trage de volan ..sa-si indoaie tabla intr-o motocicleta :cheers:

pt scuterist :cheers: , pt astia ca tine ...stati in casa ..ne (va) faceti un bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind vina este a celui cu moto. dar o vina si mai mare o are cel de la volanul masinii.

daca are volan si pedale, sa le foloseasca. pacat, va avea dosar penal pt o prostie ... timpita a cuiva care a ramas doar cu un nume pe o cruce...

Amice, esti idiot si scrii o gramada de prostii. Cel cu masina se pare ca mergea regulamentar, nu are nici o vina si nu o sa ii faca nimeni nici un dosar penal. Tu ai idee care sunt regulile de circulatie pe drumuri publice? Daca ai avea nu ai fi scris prostiile de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind vina este a celui cu moto. dar o vina si mai mare o are cel de la volanul masinii.

daca are volan si pedale, sa le foloseasca. pacat, va avea dosar penal pt o prostie ... timpita a cuiva care a ramas doar cu un nume pe o cruce...

doresc sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor pe 2 roti, care se strecoara in bucuresti printre, linga, intre, pe linga ... conserve.

nu uitati ca totusi conserva aia are cel putin 1 tona, si deseori este greu de oprit pt 200kg care n-are minte.

depling decesul oricarei persoane, dar, eu personal, imi sifonez tabla, voi, puteti muri. putina atentie, precum si respect fata de participantul la trafic nu strica.

referitor la cei pe scutere,.... sint citeodata nesimtiti. impertinenti. casca te ajuta la cap, dar nu si tine loc de umbrela......

:) amice esti...paralel. tu te plictiseai nu-i asa? :cheers: go 2 mirc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind vina este a celui cu moto. dar o vina si mai mare o are cel de la volanul masinii.

daca are volan si pedale, sa le foloseasca. pacat, va avea dosar penal pt o prostie ... timpita a cuiva care a ramas doar cu un nume pe o cruce...

doresc sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor pe 2 roti, care se strecoara in bucuresti printre, linga, intre, pe linga ... conserve.

nu uitati ca totusi conserva aia are cel putin 1 tona, si deseori este greu de oprit pt 200kg care n-are minte.

depling decesul oricarei persoane, dar, eu personal, imi sifonez tabla, voi, puteti muri. putina atentie, precum si respect fata de participantul la trafic nu strica.

referitor la cei pe scutere,.... sint citeodata nesimtiti. impertinenti. casca te ajuta la cap, dar nu si tine loc de umbrela......

 

Amice, ai dato in bara rau de tot. Adica daca merg cu masina pe partea mea si vine un dobitoc si intra in mine, eu sunt de vina, sau si eu ??? Pai hai sa iti spun ceva. Daca pot si mai apuc, din reflex si fara sa ma mai gandesc la tablarie, ma arunc in santz, incerc sa-l feresc chiar daca asta ma poate costa pe mine mai mult decat pe el. Asta e reflexul si sunt convins ca marea majoritate asa reactioneaza. Dar daca nu mai apuci ????

Din pacate esti pe langa si degeaba incerci sa deturnezi subiectul ca sa dai in cei care te deranjaza pe time in trafic.

Daca soferul masinii implicate in acest accident va avea dosar penal, eu voi fi urmatorul Papa la Vatican !!!!

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haidetzi mai discutatzi despre tzaranii de pe mopede care se duc seara de la bar acasa ....?

nu vad rostul ...casca nu ....curba usoara ratata.......imi pare rau pentru ca a murit un om dar asta nu inseamna sa facem polemica pt un moped !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil era incepator. Mi s-a intamplat si mie de mai multe ori la inceput. Intram in curba cu o anumita viteza si ma inclinam pana la un punct (putin oricum...), dupa care ma speriam si franam, evident motoru se indrepta si ieseam aproape pe contrasens. Din pacate pt el, a iesit direct pe contrasens. Dumnezeu sa-l ierte...

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...