Sari la conținut

Accident Mortal Iasi 26.07.2007


proar
 Share

Postări Recomandate

Urcam Copoul pe la 21.20 in fata la FEEA cand am auzit 3 motoare . Primul , Yamaha R1 de prin 2000 nr. de inmatriculare IS 39 VIS avea cam 100 la ora . A cazut in fata la centrul cultural francez pt ca nu a asteptat sa coboare masinile de pe acel sens ( drumul e in reparatie) , a alunecat , casca zburata , motorul 300 de metri mai sus . Omul nu mai avea puls , probabil isi rupsese gatul . Tot ce pot zice e condoleante familiei , Dumnezeu sa-l ierte , si sper sa avem cu totii ceva de invatat din asta :) :cheers:

Editat de proar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mda. un amic din iasi mi-a dat niste poze. primele 2 nu sunt pentru cei care leashina cand vad sange.

 

[edit - va rog nu postati imagini atat de explicite pe forum]

 

chiar nu ma pot obisnui cu ideea ca poti sa pleci de acasa la un suc, sa dai noroc cu vecinii, si in 10 minute sa nu mai fii

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol...nasol tare...

totusi sa-i dai noaptea zor cu suta pe drum in lucru unde si asa se circula greu...nici asa nu e bine.

 

si-asa e plin iasul nostru de tarani in masini...ca trebuie sa te feresti de toti prostii..daca nici noi nu ne purtam de grija apoi in groapa ajungem.

 

condoleante ... in caz ca ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat, chiar trecuse o perioada fara RIP-uri, chiar speram sa tina cat mai mult perioada aceea,chiar azi ma gandeam . :) Ce gura sau mai bine zis ,ce minte spurcata am.

 

:cheers: :cheers: Rest In Peace :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. un amic din iasi mi-a dat niste poze. primele 2 nu sunt pentru cei care leashina cand vad sange.

 

chiar nu ma pot obisnui cu ideea ca poti sa pleci de acasa la un suc, sa dai noroc cu vecinii, si in 10 minute sa nu mai fii

SCOATE FRATE POZELE ALEA TE ROG DIN SUFLET. NU CRED K AI VREA SA VEZI ASA CEVA DAK ERA UN PRIETEN DE-AL TAU :)(

Editat de just_me2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ogrish ma, ogrish e departe. asta se intampla aici, face parte din "cotidian", din pacate. daca vreti, mergeti la inmormantare si dati-i cu "a fost un om bun, iubit de toti prietenii", ca eu unu am alta parere despre cei care mor singuri din viteza. asa ca, "name and shame".

 

si ca fapt divers, nu stiu ce viteza trebuie sa ai ca sa fii pur si simplu rupt in doua. sa stai cu picioarele ca si cum ai sta pe spate, si bratele si capu ca si cum ai sta pe burta.

 

le: eu v-am avertizat. curiosity killed the cat

Editat de had3z_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P ...se pare ca R1 face inca o victima :) pacat de tineri...Dar pana la urma cum s-a intamplat? In ce a intrat ?...pacat...

 

 

A vazut maxi taxi , probabil s-a speriat , nu avea casca legata , a cazut de pe motor si s-a izbit in microbuz cu capul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati pozele la locul lor, ar trebui sa fie mai multe. Nu va obliga nimeni sa le deschideti, chiar e un advertisment acolo.

Asta se intampla in caz de accident, se poate si mai rau, chiar daca viteza e o amarata de 100 km/h accesibila aproape oricarui scuter sau comunista(nu tre sa fie neaparat r1). Vedeti ce echipament are - tricou adidasi si casca nelegata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat, chiar trecuse o perioada fara RIP-uri, chiar speram sa tina cat mai mult perioada aceea,chiar azi ma gandeam . :) Ce gura sau mai bine zis ,ce minte spurcata am.

 

:cheers: :cheers: Rest In Peace :cheers: :crack:

 

 

Da, se pare ca din pacate iarasi au inceput aceste evenimente nedorite. Si din nou mana bagata prea tare in gaz, neadaptarea la conditiile de drum. E ca un refren.

Acum cateva zile mergeam cu masina de la Alba spre Cluj si am ajuns din urma un tip, singur, cu un chopper. M-am uitat la nr. si era din Slovakia. Mergea cu exact ... 70 km/h !!! De ce oare, mai fratilor, ala nu se grabea ca pana acasa mai avea destul, iar noi ca sa ne ducem pana in centru sa bem un suc trebuie sa-i dam blana, pentru o distanta de cativa km ?!?!?!

 

Parerea mea e ca fotografiile alea trebuie sa ramana acolo unde sunt, chiar daca arata ceva socant. Din pacate e realitatea in stare pura si poate asta reuseste sa-i mai tempereze pe unii care altfel nu sunt in stare sa constientizeze la ce se expun.

Omul v-a avertizat, care aveti probleme nu va uitati. Nici nu sant postate direct ca sa ziceti ca nu va puteti feri privirea. Fiecare cu sensibilitatile lui, nu dati click pe link si gata.

 

R.I.P. :drink: :alcy: :bier:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut shi eu azi dimineatza la ProTV.... Cica tipu' se pare ca s-o speriat de un Maxi Taxi care venea de pe contrasens... Shi care mergea regulamentar... Cum s-a speriat, se pare ca a cazut, iar motorul nu s-a lovit de Maxi Taxi... ci a treut pe langa el.. Doar motociclistul s-a infipt in Taxi...

 

Parerea mea.. complet vina motociclistului... N-avea echipament deloc (o casca pe cap, fara sa fie legata, este ca shi cum n-ar fi acolo.. nu te ajuta DELOC), avea viteza mare.... Asta este... a platit scump inconshtientza.. Imi pare rau pentru el, dar mult mai rau imi pare pentru familia lui shi pentru prietenii lui...

 

Deci.. ce sa zic? RIP... Shi condoleantze familiei shi prietenilor... :)

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :cheers: R.I.P :cheers: :crack:

in primul rand R.I.P.Iar pentru cei care posteaza din burta fara sa fie un pic atenti : De unde sa scoata pozele admin`u? de pe photobucket? :)

Editat de luckylord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...