Sari la conținut

NUMAR DE INMATRICULARE LATERAL


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

... aluminiu minim 4mm.

B.

pt cine vrea,pot sa execut la comanda,suport numar lateral din tabla aluminiu 3mm.

B.

Aluminiu de 3 mm? :nono:

 

Si pe spate poti sa-i pui si o emblema, fiind pe lateral la peste 80/h va flutura ca steag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia "nashpa" e ca placutele moto din rom. sunt marisoare si mi se pare ca o sa iasa prea mult in afara. Oare daca il mai ajustezi nitel, va face nea' militianu gat...?

 

Poti sa-l pui invers. Adica in picioare, sa zicem, dar iara esti la mana militianului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata doar de 3mm grosime am gasit....ideal ar fi 4-5mm.

se face in asa fel incat sa nu "fluture"....

fac si coburi,si suport numar...fac si suport sha din aluminiu.

B.

 

De unde iei aluminiu, si sub ce forma? Sau hai altfel, poti face rost de aluminiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata doar de 3mm grosime am gasit....ideal ar fi 4-5mm.

se face in asa fel incat sa nu "fluture"....

fac si coburi,si suport numar...fac si suport sha din aluminiu.

B.

Poate m-am exprimat gresit, dar ai prins tu idea. Cu aluminiu de 3, e naspa.

 

(FLUTURĂ, flĂştur, vb. I. 1. Intranz. ... 2. Intranz. (Despre steaguri, haine, plete etc.) A se mişca, a se legăna în vânt; a fâlfâi... )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate m-am exprimat gresit, dar ai prins tu idea. Cu aluminiu de 3, e naspa.

 

(FLUTURĂ, flĂştur, vb. I. 1. Intranz. ... 2. Intranz. (Despre steaguri, haine, plete etc.) A se miÂşca, a se legăna în vânt; a fâlfâi... )

 

 

nu e naspa cu aluminiu de 3mm,doar ca trebuie facuta altfel,ca sa nu se rupa.

facuta din 4mm,era mai usor de facut si mai tzapana.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e naspa cu aluminiu de 3mm,doar ca trebuie facuta altfel,ca sa nu se rupa.

facuta din 4mm,era mai usor de facut si mai tzapana.

B.

 

 

poate ma bag aiurea...dar eu am vazut ca cele originale sunt de cel putzin 8mm...kiar si mai groase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,bratul de prindere e gros de 5-10mm....suportul de numar 2-4mm.

dar se poate face si din 4mm brat+suport.

B.

 

 

dap..eu am facut din crom...de 3...dar e cam tziganie...o foaie indoita si gaurita...si nici nu am pus lumina...ca sa fie legal....

dar e dif...in crom am rupt 3 spirale ptr 6 gauri...e mult mai rigid decit alu...

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap..eu am facut din crom...de 3...dar e cam tziganie...o foaie indoita si gaurita...si nici nu am pus lumina...ca sa fie legal....

dar e dif...in crom am rupt 3 spirale ptr 6 gauri...e mult mai rigid decit alu...

 

 

pai pune o poza sa vedem cum ti-a iesit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai am tot incercat...dar nu reusesc...am poze si cu ape-ul...pus acu...dar nu mere..am incercat sa pun si un filmulet...fuck...nu mere nimic...

Poate e prea mare, sau formatul nu e corect, trimitel la sad_prod@hotmail.com si ti le pun io.

 

Al meu e din inox, si isi asteapta noul nr.

post-2094-1172211224_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e prea mare, sau formatul nu e corect, trimitel la sad_prod@hotmail.com si ti le pun io.

 

Al meu e din inox, si isi asteapta noul nr.

 

 

numai ca nu e "lateral".....

dar din inox e super bun,n-o sa ai treaba cu el niciodata....poate doar un polish.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

mai am de prins suporti si dat gaurile pentru numar.

suportul de prindere pe cadru sau axul roti, va fi din platbanda de 2 latime si 3 grosime , prins in suruburi, cu sudura cred ca va ceda la vibrati si nu vreau sa risc!

mai revin!

post-9005-1178484476_thumb.jpg

post-9005-1178484568_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mai are cineva nr. lateral pus invers (adica in picioare) ca eu asa l-am pus....sper sa nu am probleme prea mari. Pt treaba asta se ia talonul...??? :wave:

Bafta... :drums:

 

Se cam ia dar il pui la loc si ti-l da inapoi. Depinde de militzian. Unii se leaga, altii nu. In lege spune ca nu ai voie sa faci nici un fel de modificari si nici sa schimbi elementele de omologare . Dar ar insemna sa nu mai facem nici un fel de modificari asa ca...fuck'em all!!!

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cam ia dar il pui la loc si ti-l da inapoi. Depinde de militzian. Unii se leaga, altii nu. In lege spune ca nu ai voie sa faci nici un fel de modificari si nici sa schimbi elementele de omologare . Dar ar insemna sa nu mai facem nici un fel de modificari asa ca...fuck'em all!!!

 

fuck them all, asa zic si eu.

legea zice clar:

nr de inmatriculare tre sa fie curat, la vedre si iluminat, bine.... si mai spune sa fie montat in locul lasat de la mama fabrica.

da asta este interpretabil adica il "interpretezi" tu pe el ca el nu stie cite tipuri si feluri de motoare sunt.

Ideea e ca sunt si ei oameni ca noi ,.uni mai intelegatori uni mai cu draci pe motocilcisti, in mod normal nu ar fi relevanta acuzatia unora dintre ei, atita timp cit e la vedere, curat, iluminat, ca pentru asta este un nr de inmatriculare, atunci eu nu inteleg ce dracu are ca e in spate sau lateral spate.

no asta este! speram sa nu dam peste nea Police man, Bau Bau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti,aveti dreptate...atata timp cat numarul e montat ORIZONTAL...eu asa am si nu am probleme.

in Buc. s-a luat talon pt nr vertical.

 

 

B.

 

are cineva asa ceva sau e in stare sa faca?

 

 

e mecanica fina....se poate si la noi dar....pana faci asa ceva aici,mai bine comanzi unul de pe net.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...