Sari la conținut

NUMAR DE INMATRICULARE LATERAL


robychopper
 Share

Postări Recomandate

pai cum sa va zic cel mai simplu model de a face un suport matricula pe lateral...este dintro bucata tabla de 3mm pt ca de grosimea asta nu se rupe din cauza vibratiilor si e cit de cit rezistenta... uite aici va dau o mica schema facuta asa la repede ..sper sa o intelegeti ...pun si o poza

post-24-1099660151_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

roby,din poze nu se prea vede mare lucru,dar important e ca am inteles....10x bro!

nu stiu insa cum sa fac cu stopul....originalul e sub coada aripii spate....sa-l anulez?sa nu mai pun stop pe numar? sa pun si pe numar si pe aripa?

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei bro blackrider deci faci asa daca vrei sa ramai cu nr pe lateral...

cel de sub aripa il anulezi ......si duci cablurile de la el la nr de inmatriculare pe lateral....unde trebe sati pui unul micut sau unul ovalat..asta depinde de gustul tau

stopul il atasezi deasupra nrului de inmatriculare....ok

post-24-1099740903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite blackrider aici este o poza cu un dragstar pe care lam modificat eu..partea din spate ghidonul....uitate cum arata cu nr de inmatriculare pus pe lateral facut tot de mine....zimi te rog mai exact ce nu intelegi...sau mai bine zis care e problema fabricarii ca eu nu inteleg,,, ce nu intelegi tu:???? :cheers: :cheers:

post-24-1099741729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine rau DragStar-ul ala modificat de tine mai Roby! :cheers:  Mai ai si alte poze?

am poze de cind era fara aparatorile de la roti ......un secret ce nu se vede....este rigid..tipul il vroia rigid asa ca iam scos suspensia de sub sea si iam pus o teava de fier cu niste mici amortizoare de guma puse pe suruburile de prindere ale tevii:::daca am tiimp o sa ma duc sai fac niste poze.. acum este terminat coplet ..lam vopsit negru mat si mai are citeva mici detalii

salut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby,am inteles cum e cu fabricarea suportului pt numar...ma gandeam sa-l fac din tabla de aluminiu de 2mm dar cred ca nu tine la vibratii....si nici nu iasa asa fain.

cat costa unul cromat ca ala din poza,cu stop cu tot???

 

la dragstaru ala negru: ce guma are pe spate???e reusit!bravo!

 

da,motorul ala cu sha pe arcuri imi place....are o casca pusa peste far???

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My sincerely congratulations for the bike! Si mersi pt. topic. La urmatorul motor (care va fi un Nipru, sau, mai bine, Ural, transformat in stil original old school chopper-liner-lowrider), si eu vreau sa pun asa ceva, e bine sa vorbim despre astfel de lucruri. Si inca ceva. Roby, daca poti, te rog sa pui sus o poza completa cu motorul pe poza 2 (cu rezervorul rosu, cred, ca WLA). Imi place tare mult designul, as vrea sa vad toate motoreta. Mersi. Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...