Sari la conținut

Goldwing Owners


Blaster
 Share

Postări Recomandate

Putina miscare la Goldwing Owners,dar la Zetea eram 5 bucati de 1200 cc.

 

La Prejmer, 2 de 1200cc, 3 de 1500cc si 2 de 1800cc

 

problema e ca putini stau pe net si cred ca de aia nu prea e miscare(cu monologul nu stau prea bine)dar zic eu ca incet incet o sa se mareasca nr posesorilor si o sa se vada ceva miscare... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 354
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Luati de visati, baieti!

 

Honda Motor Company today announced its plans for the new 2009 GL-2000 Goldwing touring bike. The new Goldwing will replace the industry-leading GL-1800 Goldwing which went into production in 2001.

 

The 2009 GL-2000 Goldwing will feature a larger 2.0 litre (2000 cc) 6-cylinder engine matched to a new 6-speed transmission. Honda claims the new engine will produce 165 horsepower and 157 foot pounds of torque. "This new powerplant and transmission should provide the kind of power and torque Goldwing owners have come to expect" a company official says. With the new 6-speed transmission, the 2.0 liter engine turns only 2,500 rpm at 70 miles per hour.

 

The new Goldwing will increase the safety of its riders with standard ABS brakes on all 2009 models. A rider airbag is also available as an option on the level 4 model.

 

The 2009 GL-2000 will be offered in the following configurations:

 

Standard features on all 2009 GL-2000 Goldwing models:

 

 

- New 2000cc 6-cylinder engine with 6-Speed transmission

- Linked ABS brakes (front and rear)

- Dramatically improved suspension with adjustable pre-load front and rear

- 6.9 gallon fuel capacity

- Adjustable seat (can be raised/lowered up to 1.5 inches) and rider backrest can be moved forward/backward.

- Adjustable windscreen (electronically adjustable is optional)

- Cargo capacity has been increased to 45 liters per saddlebag and 65 litres for the trunk.

- Heated handgrips and heated seat

- L.E.D. tail/brake lights and lighted trunk spoiler

- New instrument cluster includes speedo/tach/engine temp/voltage/ambient temp/gear indicator/tire pressure/trip computer (see below)

- DC Accessory Outlet in dash glovebox

- Trip Computer displays: Miles to Empty/Avg Miles Per Gallon/Current Miles Per Gallon

-Intercom features improved audio quality and passenger volume/on/off switch

-Honda Warranty 3-year Unlimited Miles (up to 4 year optional extended warranty)

 

 

BASE MODEL - includes comfort package (heated handgrips and seat), ABS brakes front and rear, 85-watt 4-speaker stereo with MP3/iPod connector.

 

COMFORT PACKAGE - includes BASE model features + electonically controlled windscreen, Homelink remote garage door opener, integrated anti-theft device.

$20,499

 

PREMIUM PACKAGE- includes all comfort package features + 120-watt 4-speaker stereo with MP3/iPod connection/optional XM/SIRIUS radio/Bluetooth capability, Electronic tire pressure monitoring system, integrated NAVI navigation system with Bluetooth remote programming capability using MapSource and compatible laptop, integrated fog/driving lights, HID Xenon headlights.

 

SAFETY PLUS PACKAGE - includes all PREMIUM features + Rider SRS Airbag restraint system, rear-end collision proximity alert system, electonically controlled cruise control.

 

 

In addition, the completely re-designed Goldwing offers owners lower maintenance costs with easier access to regular maintenance areas such as air cleaner, oil drain plug, oil filter and oil dipstick. A quick-remove engine protector plate has also been added to guard the oil pan from potential damage caused my road debris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati de visati, baieti!

 

Honda Motor Company today announced its plans for the new 2009 GL-2000 Goldwing touring bike. The new Goldwing will replace the industry-leading GL-1800 Goldwing which went into production in 2001.

 

The 2009 GL-2000 Goldwing will feature a larger 2.0 litre (2000 cc) 6-cylinder engine matched to a new 6-speed transmission. Honda claims the new engine will produce 165 horsepower and 157 foot pounds of torque. "This new powerplant and transmission should provide the kind of power and torque Goldwing owners have come to expect" a company official says. With the new 6-speed transmission, the 2.0 liter engine turns only 2,500 rpm at 70 miles per hour.

 

The new Goldwing will increase the safety of its riders with standard ABS brakes on all 2009 models. A rider airbag is also available as an option on the level 4 model.

 

The 2009 GL-2000 will be offered in the following configurations:

 

Standard features on all 2009 GL-2000 Goldwing models:

 

 

- New 2000cc 6-cylinder engine with 6-Speed transmission

- Linked ABS brakes (front and rear)

- Dramatically improved suspension with adjustable pre-load front and rear

- 6.9 gallon fuel capacity

- Adjustable seat (can be raised/lowered up to 1.5 inches) and rider backrest can be moved forward/backward.

- Adjustable windscreen (electronically adjustable is optional)

- Cargo capacity has been increased to 45 liters per saddlebag and 65 litres for the trunk.

- Heated handgrips and heated seat

- L.E.D. tail/brake lights and lighted trunk spoiler

- New instrument cluster includes speedo/tach/engine temp/voltage/ambient temp/gear indicator/tire pressure/trip computer (see below)

- DC Accessory Outlet in dash glovebox

- Trip Computer displays: Miles to Empty/Avg Miles Per Gallon/Current Miles Per Gallon

-Intercom features improved audio quality and passenger volume/on/off switch

-Honda Warranty 3-year Unlimited Miles (up to 4 year optional extended warranty)

 

 

BASE MODEL - includes comfort package (heated handgrips and seat), ABS brakes front and rear, 85-watt 4-speaker stereo with MP3/iPod connector.

 

COMFORT PACKAGE - includes BASE model features + electonically controlled windscreen, Homelink remote garage door opener, integrated anti-theft device.

$20,499

 

PREMIUM PACKAGE- includes all comfort package features + 120-watt 4-speaker stereo with MP3/iPod connection/optional XM/SIRIUS radio/Bluetooth capability, Electronic tire pressure monitoring system, integrated NAVI navigation system with Bluetooth remote programming capability using MapSource and compatible laptop, integrated fog/driving lights, HID Xenon headlights.

 

SAFETY PLUS PACKAGE - includes all PREMIUM features + Rider SRS Airbag restraint system, rear-end collision proximity alert system, electonically controlled cruise control.

 

 

In addition, the completely re-designed Goldwing offers owners lower maintenance costs with easier access to regular maintenance areas such as air cleaner, oil drain plug, oil filter and oil dipstick. A quick-remove engine protector plate has also been added to guard the oil pan from potential damage caused my road debris.

 

 

sincer fara poze si o lansare pe masura cam greu de crezut...in fiecare an de obicei in septembrie se lanseaza modelele noi.din cate am aflat eu doar in 2010 se va schimba modelul actual de goldwing si anume cel de 1800...cu un altul(nu stiu care)zvonuri vor aparea pretutindeni insa doar mama honda ne va spune sigur care sunt adevarate la momentul respectiv.cred ca pana atunci vor mai adauga ceva culori si doua trei "gadgeturi"la modelul actual...parerea mea :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari fratilor!

 

 

Am nevoie pentru un prieten cu GL 1500,din Sf. Gheorghe, de un cauciuc pe fata cu dimensiunile 130/70-18 63H(NOU) si de setul de curele de distributie.Daca stiti vreun furnizor de piese ptr. GLuri,va rog sa-mi dati de stire.

 

Va multumim anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fratilor!

 

 

Am nevoie pentru un prieten cu GL 1500,din Sf. Gheorghe, de un cauciuc pe fata cu dimensiunile 130/70-18 63H(NOU) si de setul de curele de distributie.Daca stiti vreun furnizor de piese ptr. GLuri,va rog sa-mi dati de stire.

 

Va multumim anticipat!

 

 

ai P.M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreu si eu un GL 1200...am un GSX-R 1100 care sunt dispus sa-l dau la schimb si eventual o dif de banii...daca auziti ceva plsss...da-ti de stire..ms

 

Vorbeste cu GIM, din Arad. Am avut motorul la el la bibilit.

 

Dupa cum vezi al meu e la vanzare,dar cade varianta de schimb,ca am nevoie de bani.

 

Gandeste-te si contacteaza-ma, la mine asta e al treilea an de cand il am.

1. acum am nevoie de bani

2. e timpul sa trec la ceva mai mare

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fratilor!

 

 

Am nevoie pentru un prieten cu GL 1500,din Sf. Gheorghe, de un cauciuc pe fata cu dimensiunile 130/70-18 63H(NOU) si de setul de curele de distributie.Daca stiti vreun furnizor de piese ptr. GLuri,va rog sa-mi dati de stire.

 

Va multumim anticipat!

 

 

 

pret la cauciuc cred ca ar fi 100-150 de eu,asta depinde de dimensiuni,marca(pretul ti-l zic comparativ cu ce am vrut eu sa iau de la metzeler -150/90/15)iti/ii recomand metzeler daca gasesti...bun,tine mult,calitate(iti spun din experienta proprie)sau avon cam la fel de durabil

tel.0744131876 Romi

 

sper sa gasesti ce cauti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De ceva vreme tot vad o frumusete de-asta la f'o doo strazi de mine, dar ori e noapte, ori n-am aparatul la mine.. ieri, insa, in ciuda norilor, am reusit sa-i fac niste poze.. Sper ca proprietarul sa nu se supere, dar n-am rezistat..

 

Pozele (Picasa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Frate, oricat as aprecia Goldwingu. .tot nu m-as da cu unul inainte de 75 de ani. . not my style. De cand mi-a intrat microbu cu racingu pe circuite, chiar m-am departat extrem de mult de asa ceva, ca gand. Stiu ca e super scula.,. .dar pentru mine, nu e momentul. Ma intriga in continuare sa vad oameni tineri, in vana, care merg cu Goldwing, la promenada. Daca cat sunteti tineri, nu cautati adrenalina, atunci cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, asta era intrebarea mea pentru tine..cand ne lasi, cand?

 

Plosnita, imi pare rau ca nu esti capabil sa accepti si pareri de alta natura decat aplaudacisme si pupincurisme pentru Goldwing. . .E si punctul meu de vedere ceva folositor. .dar matale si altii nu isi dau seama acum. .sau nu accepta ideea, pentru ca asta ar insemna o bulversare a tuturor motivatiilor care v-au determinat sa va luati Goldwing de tineri. Sincer, va compatimesc mai baieti tineri, ca v-ati ramolit atat de devreme. . Nu ca Goldwing nu e o super-scula. . dar nu pentru varsta voastra, mai baieti. . sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plosnita, imi pare rau ca nu esti capabil sa accepti si pareri de alta natura decat aplaudacisme si pupincurisme pentru Goldwing. . .E si punctul meu de vedere ceva folositor. .dar matale si altii nu isi dau seama acum. .sau nu accepta ideea, pentru ca asta ar insemna o bulversare a tuturor motivatiilor care v-au determinat sa va luati Goldwing de tineri. Sincer, va compatimesc mai baieti tineri, ca v-ati ramolit atat de devreme. . Nu ca Goldwing nu e o super-scula. . dar nu pentru varsta voastra, mai baieti. . sincer.

 

Pai Goldwing-ul este intradevar asociat cu tipi de o anumita varsta. Are carene mari si tine reomatismul deoparte. Dar motocicleta in sine este fantastica. Super agila ,ciclistica de invidiat pentru un turing mare,frane excelente,acceleratie puternica,cuplu substantial ,tot tacamul. Daca mi-as dori Goldwing cu adevarat ,l-as lua fara sa ma doar fix undeva de faptul ca numite persoane mi-ar spune ca sunt pensionar. Pentru ca stiu ce poate si pentru ca sta pe curbe ca un naked. Iti trebuie doar putin sange sa o descoperi ca motocicleta si sa o folosesti ca atare. Nu doar sa te tarai cu ea pe autostrada cu 90 la ora. Atunci te poti considera pensionar singur,fara sa ti-o spuna altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...