Sari la conținut

Goldwing Owners


Blaster
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 354
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

You have to be kiding us! Sunteti maxim 5 in toata tara, si tu speri sa gasesti fo unul pe acilea?

 

Succes.

 

Sunt mai multi de 5. Numai inTimisoara sunt 5 de care stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul e Marius din Road Patrol, asa ca probabil il stii-resq pe forum. Al doilea e tot din Tm, violetbiker pe forum.

 

Cum le stii tu pe toate ca un om mare.

 

E unul si prin Gaesti, 30 de km de Targoviste. Grena, model nou. Vapor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea din bacau sunt asa : unu de 1800 si unu de 1500 . cat despre cel din piatra neamt nu stiu sigu sigur dar parca tot un 1500 era si ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BFB= big f..ing bike. Oricum, sa te tzina mult shi bine :bigstar:

 

 

Multzam de urari...

 

Pai daca ne adunam, o punem chiar si de un club...., destul de maricel vad eu...

 

--- Mesaj completat în 30 Jul 2007 09:06 -------------

Sunt mai multi de 5. Numai inTimisoara sunt 5 de care stiu eu.

 

daca-i numaram si pe cei doi italieni cu cele de 1800, am fi 6 doar in Timisoara

a mai sosit unul vineri seara..., de 1100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu unul nou,cu nr. rosu sau de leasing,de Bc, gri,m-am intilnit pe drumul de la mare ,spre Bucuresti,in C-ta. Ascultau muzica,se auzea mai tare decit din masini...Destul de manevrabil vaporul,se baga binisor, printre masini...Oricum,tot l-am depasit :bigstar: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu unul nou,cu nr. rosu sau de leasing,de Bc, gri,m-am intilnit pe drumul de la mare ,spre Bucuresti,in C-ta. Ascultau muzica,se auzea mai tare decit din masini...Destul de manevrabil vaporul,se baga binisor, printre masini...Oricum,tot l-am depasit :bigstar: ...

 

crezi ca si la luat ca sa mearga cu viteza? eu nu cred asta...cred ca de placerea de a se plimba...

si fii sigur ca poate sa mearga mult mai tare decat VN-ul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca nu stiu ce poate Goldul? Da' in aglomeratia aia, n-avea ce face...De-aia ziceam ca l-am luat, diferenta de dimensiuni s-a cunoscut...Oricum,toata lumea se uita la el...Si-aveau la ce !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca si la luat ca sa mearga cu viteza? eu nu cred asta...cred ca de placerea de a se plimba...

si fii sigur ca poate sa mearga mult mai tare decat VN-ul tau

 

 

Crezi ca nu stiu ce poate Goldul? Da' in aglomeratia aia, n-avea ce face...De-aia ziceam ca l-am luat, diferenta de dimensiuni s-a cunoscut...Oricum,toata lumea se uita la el...Si-aveau la ce !

 

Bruslii il bate pe Vandam sau invers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bruslii il bate pe Vandam sau invers?

 

* Muhammad Ali ii bate pe toti! ...si nici macar nu e in Al Qa'idah.

 

Chiar, o motocicleta Africana (100%) s-a inventat pana acum...? Black ar trebui sa stie :) ...dar cred ca e plecat in vacanta acum... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*Chiar, o motocicleta Africana (100%) s-a inventat pana acum...?:)

 

Construit,mama,nu inventat :blink: ...! Au facut nemtzii, Zundapp-ul Saharian,inainte de razboi...Adica motocicleta cu atas,la fel k BMW-ul R 75-piese intersanjabile...o fi facut vreun sud-african ceva,vreun chopper,daca e sa vorbim de motociclete CONSTRUITE in Africa... Da' ce-ti veni :bigstar: ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unchiu' lu' nevastamea are unul ... este in Constanta are service la capul podului de pe drumul spre statiuni ... un service de incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Construit,mama,nu inventat :) ...! Au facut nemtzii, Zundapp-ul Saharian,inainte de razboi...Adica motocicleta cu atas,la fel k BMW-ul R 75-piese intersanjabile...o fi facut vreun sud-african ceva,vreun chopper,daca e sa vorbim de motociclete CONSTRUITE in Africa... Da' ce-ti veni :bigstar: ?!

 

* Intrebam ca ma intereseaza Africa, mai mult decat Europa - sa zicem ca am o slabiciune ptr. continentul asta... Cand voi calatorii in Africa, vroiam sa stiu daca as putea calarii o motocicleta facuta chiar acolo. Am sa intreb pe cineva in Joburg, ...colegii mei de servici, poate au mai multe informatii.

Si da, vorbeam de choopere, bobbere si alte d-astea, ...nu motoretele ptr. Paris-Dakar :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunteti putin off topic... :)

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 13:27 -------------</small><br/>cred ca sunteti putin off topic... :blink:

 

* cred ca suntem chiar mai mult... :blink: you, ...Goldwing owneeeeeer!!

 

Revin, am vazut una saptamaa trecuta in Bucuresti, neagra si cred ca mai noua (dupa '90 in orice caz), dar nu am apucat sa vad ce nr. are. Avea mai mult crom pe ea decat stiam eu ca trebuie sa aiba, dar ii statea bine de tot :bigstar:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa fac pana de cauciuc.Am umblat cu guma spate uzata la maxim pina in ultima clipa.Duminica trecuta mi-am cumparat cauciucul si in timp ce veneam de la Arad la Timisoara mi-am promis ca este ultimul drum pe care il fac.Am ajuns in Timisoara,ne-am oprit sa bem o cafea si cind vroiam sa plec la garaj sa-mi duc motorul am vazut ca sunt pe janta.De o saptamina motocicleta este o atractie in parcarea de la Galeria 1 din Timisoara.Vestea buna este ca am vazut pe viu cum arata un Gold Wing chopperit...si ma cam bate gindul s-o tai.In asteptarea unor "Gold Wing owners" care sa ma ajute la pana atasez pozele cu motorul si cu un prieten care ma ajuta :burnout:

post-5472-1186348754_thumb.jpg

post-5472-1186348807_thumb.jpg

post-5472-1186348844_thumb.jpg

post-5472-1186348870_thumb.jpg

post-5472-1186348898_thumb.jpg

post-5472-1186348949_thumb.jpg

Editat de violetbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vestea buna este ca am vazut pe viu cum arata un Gold Wing chopperit...si ma cam bate gindul s-o tai.In asteptarea unor "Gold Wing owners" care sa ma ajute la pana atasez pozele cu motorul si cu un prieten care ma ajuta :burnout:

 

Goldwing + flex/aparat sudura = LOVE

post-7907-1186397006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa fac pana de cauciuc.Am umblat cu guma spate uzata la maxim pina in ultima clipa.Duminica trecuta mi-am cumparat cauciucul si in timp ce veneam de la Arad la Timisoara mi-am promis ca este ultimul drum pe care il fac.Am ajuns in Timisoara,ne-am oprit sa bem o cafea si cind vroiam sa plec la garaj sa-mi duc motorul am vazut ca sunt pe janta.De o saptamina motocicleta este o atractie in parcarea de la Galeria 1 din Timisoara.Vestea buna este ca am vazut pe viu cum arata un Gold Wing chopperit...si ma cam bate gindul s-o tai.In asteptarea unor "Gold Wing owners" care sa ma ajute la pana atasez pozele cu motorul si cu un prieten care ma ajuta :burnout:

 

* hahaha! exact asta am patit si eu, acum 2 saptamani am facut prima pana, norocul meu ca am avut pompa si camera nu era rupta in bucati, ci numai intepata (de un cui), asa ca am ajuns cu ea pe roti, dupa ce am bagat ceva aer, la atelierul mecanicului meu. Am comandat anvelopa spate, a venit intr-o zi si am rezolvat in cateva ore pana. Insa anvelopele erau amandoua varza, deci am comandat si guma fata si acum sunt fericita posesoare a unui Intruder "antic" cu incaltari noi-noute.

Chestia misto este ca, exact ca si tine, am facut un drum lung, primul dealtfel..., fix inainte de pana, chiar in ziua precedenta m-am intors, ...primul drum de 1000 km. Stiam ca trebuie sa schimb gumele de la inceput, dar tot amanam... M-am "ambitionat" sa plec la drumul ala cu cele vechi, cand m-am intors erau netede ca in palma. Am luat un cui in spatele blocului meu, pana la garaj, nu am simtit nimic, dar a doua zi roata spate era pe janta.

 

Vad ca ti-ai pus Metzler, ...cele mai bune, felicitari! Si eu am luat tot d-astea, ca sa nu le mai schimb prea curand :hurt:

 

Morala: daca astepti sa ti se intample un miracol ca sa schimbi anvelopele, mai bine fa-ti socoteala din timp si pregateste-ti sanie vara si caruta iarna ...sau era invers?! :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...