Sari la conținut

Crazy Bike Party 2007


Postări Recomandate

Discutia asta ar trebui sa se cam termine aici. Se pare ca nu mai exista BUN SIMT, RESPECT( nici berem fata de noi insine ce sa mai ceri si ptr ceilalti), de dorinta de a invata cat mai multe de la cei care le-au trait .................ce sa mai vorbim. Asta e , suntem un neam de "tari in gura " care NU acceptam observatii si invataminte de la nimeni. Pacat, mare pacat. Sunt atatia oameni cu experienta , umblati si cunoscatori , de la care am putea invata multe ......................dar nu vrem !

Numai bine celor care stiu ce inseamna adevaratul sens al cuvantului RESPECT, celorlalti...............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tipul despre care vorbesti iti da mooch (muci :-) ) la capitolul moto, cu tot ceea ce implica asta! Asta asa... ca il stiu de mic copil si nu rezist sa nu-i iau apararea cand il insulti!

 

la ce imi da "mooch"??? la rateuri la omorat motorul? cu siguranta imi da! daca nu ma cunosti...nici macar din vedere...abtine-te de la comentarii de c a c a t! ma repet: la intrunirile unde l-am vazut....omul dadea dovada totala de lipsa de creier! mi se rupe mie ca imi da "mooch" la capitolul moto, cu toate ca ma indoiesc de asta, atat timp cat este un dobitoc! si da...il insult! ii poti transmite asta! :bigstar: apropo...bunul simt nu are nicio treaba cu cat de bine stie sa mearga pe moto! poate...dca il stiai de mic...il puteai invata si niste maniere, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo pe la ora 6 dupa amiaza eram cu mobra. am fost sa intreb de program si m-or lasat sa intru pe gratis :) (probabil l-a apucat nostalgia pe cel de la intrare cand mi-o vazut bestia :blink: ) pacat ca nu am avut timp sa stau mai mult, m-am fatait vreo 10 min pe acolo si am plecat dupa ce mobrita a starnit ceva simpatie... inorice caz lume faina mi-o placut ca pe calea dumbravii am fost salutat de maj motoristilor care veneau spre camping...

Numai bine si distarctie placuta :bigstar:

post-6457-1185574515_thumb.jpg

Hai noroc, era sa te uit . .

post-22080-1185955769_thumb.jpg

Editat de SmK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic k era mai bine doar cu poze...eventual discutiile astea intr-un alt topic.Oare moderatorii nu pot face nimic in privinnta asta? :bigstar:

 

daca va cauta cineva poze de la sibiu pe forum va gasii doar certuri si comentarii

 

 

 

 

 

moderatori: deci se poate face ceva in privinta asta?cred k multora le-ar placea se fie mai"curat" topicul

 

si sa vedem poze nu altceva... :)

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost curatate vreo 3 pagini de injuraturi reciproce. Au ramas opiniile pro/contra mai mult sau mai putin argumentate.

 

P.S. Nu pot sa nu observ ca foarte multi dintre cei care s-au distrat "beton" au la locatie trecut Sibiu sau au IP-uri de Sibiu. Poate ar trebui sa-i lasati pe cei care au batut sute de km sa isi exprime parerile, din respect pentru faptul ca au venit la intalnirea voastra si sa intelegeti ce a fost bine si ce a fost rau, pentru viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozeeee Stephon!!!!!!!!! :) :blink: :blink: prahovenii stiu sa se distreze....o sa vedeti asta daca veniti la Breaza!!!!!!!! :haha: :wave: :bigstar: pana acum MOTORROCK cea mai tare intrunire din toate punctele de vedere!!!!!!!!! :nono:

 

 

VA ASTEPTAM LA BREAZA!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozeeee Stephon!!!!!!!!! :blink: :wave: :haha: prahovenii stiu sa se distreze....o sa vedeti asta daca veniti la Breaza!!!!!!!! :) :nono: :) pana acum MOTORROCK cea mai tare intrunire din toate punctele de vedere!!!!!!!!! :P

VA ASTEPTAM LA BREAZA!!!!!!!!!

normal ca's super sunt facute de mine(unle tremurate de la prea mult alcool :o :) )

la breaza o sa angajez un fotograf numai pt tine hasule ca ai fost de belea

:blink: si te asteptam la breaza sa mai faci un show :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in anii cand nu s-a facut intrunire la sibiu v-ati agitat toti cu comentarii pe-aici ca de ce nu se face...acum veniti cu comentarii ca de ce nu s-a facut ca in germania

 

 

 

Si in momentul in care o sa se faca intrunirile ca in Germania o sa se gaseasca destui circotasi care sa spuna ca e militarie curata , nu intrunire si tot nu e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care au sarit in capul carcotashilor si cred ca a te sui pe moto e la fel ca pe creanga din copac de pe care au coborat cititi cum are loc si cum se desfasora o intrunire in germania, la Garmisch la care au venit 35.000 de motciclisti si nu motopartisti ca pe la noi. relatarea ii apartine lui Radu, aka Hellryder care a fost pe acolo.

 

toate cele bune!

P.S. si nu-mi spuneti ca la noi nu se poate, tine doar de vointa si bun simt din partea tuturor celor implicati, organizatori si, mai ales, participanti.

 

"Dat fiind ca am ajuns inapoi in tara de ceva vreme si nu am mai apucat sa adaug nimic, va anunt pe aceasta cale ca am terminat de scris un articol despre intrunirea de la Garmisch, articol ce va fi publicat de revista Motociclismo in numarul viitor.

 

Cum insa as dori sa mai fac diverse completari pentru ca articolul este scris in mod intentionat mai mult descriptiv si mai putin subiectiv mi se pare ca forumul este un loc potrivit pentru acest lucru. Vreau sa descriu experienta mea personala, a unui motociclist roman de rand ajuns in strainatate la un eveniment de un asemenea calibru.

 

Primul lucru care te frapeaza cand ajungi intr-un oras de cel mult 25.000 de locuitori in care se aduna pe parcursul unui weekend alti 35.000 de oameni cu motoarele lor cu tot este ordinea, curatenia si disciplina. Desi motociclistii impanzesc strazile, circulatia se desfasoara normal, toti respecta regulile si nu am vazut nicio situatie potential periculoasa. De fapt cred ca daca ar trebui sa sintetizez impresiile mele din aceasta excursie la doar doua cuvinte, acestea ar fi "Respect reciproc".

 

Intrarea in complexul unde se desfasoara intrunirea se face sub indrumarea unor agenti de paza care au rolul de a directiona fluxul continuu de motociclisti catre locurile libere de parcare si campare. Toate aceste zone sunt delimitate si marcate iar grija pentru detalii face cinste organizatorilor.

 

Zonele pentru parcarea motocicletelor au la intrare o lada cu bucatele de lemn de 20x20cm pentru pus sub talpa cricului lateral. Aleile trasate in incinta campingului sunt pavate cu niste grilaje modulare de pastic pentru a preveni distrugerea ierbii si formarea noroiului pe zonele circulate intens.

 

Expozantii sunt grupati in pavilioane aliniate si gandite intr-un mod unitar, cu toate ca fiecare are alte produse peste tot planeaza umbra emblemei alb-albastre.

 

Sunt organizate micro-evenimente pentru toate gusturile si toate categoriile de motociclisti. Sunt, ca sa spun asa, de toate pentru toti. Enduro, Sport, Tour sau Urban, indiferent in care dintre categoriile acestea te inscrii ai ce vedea. Preferintele culinare, muzicale si de divertisment sunt pe masura celor mai exigente gusturi.

 

A existat un cort urias folosit ziua pe post de sala de mese si restaurant iar noaptea mesele stranse fac loc unei discoteci acoperite. Tinand cont ca poate nu toata lumea are aceleasi gusturi in materie de muzica, in afara pavilionului, in camping s-a aprins un foc de tabara si in jurul lui s-au strans amatorii de muzica folk. Diverse alte tipuri de muzica sunt ascultate in pavilioane diferite fara a exagera cu volumul si mai ales fara sa interfereze unele cu altele.

 

Nici parada nu a fost uitata, ba chiar dimpotriva, s-au organizat doua. A fost intai parada "mare" care a adunat mai bine de 1000 de motociclisti si s-a deplasat din Garmisch Partenkirchen pana in Austria si inapoi iar mai tarziu au iesit la parada motocicletele de epoca oferind un spectacol inedit.

 

Au existat spatii in care cativa instructori au oferit lectii gratuite de conducere a motocicletei tuturor celor inscrisi.

 

Demonstratiile si cascadoriile s-au desfasurat in spatii special amenajate si nu am vazut nici macar un singur motociclist care sa se dea in spectacol facand burnout-uri sau dand rateuri de capul lui prin camping...

 

Pana si din punct de vedere religios organizatorii au avut in vedere ca la sfarsitul slujbei de Duminica sa existe un moment pentru sfintirea motoarelor. "

... :) :bigstar: ...din pacate va mai trece multa vreme peste noi pina sa ajungem la un asemenea nivel!!...i-mi pare rau de ce a fost inainte la intrunirile din romania pt ca acum s-a ajuns la un haos de nedescris unde fiecare face ce-l taie capul si unde respectul reciproc este o metafora ce umbla cu capu spart si plinsetele ei se acopera cu tunetele motoarelor distruse de stapinii lor!

...ma bucur ca am prins si vremurile bune cind la o intrunire moto veneau doar cei care-si doreau cu adevarat sa fie acolo si motoarele erau uitate undeva prin locatie pina la plecarea spre casa!...in rest pace si prietenie si alcool pina la refuz!

...in final am sa mai precizez ca nu am fost la aceasta intrunire si culmea(anumiti prieteni stiu de ce) stiam ca asa va fi!..

...vinovati pt orice,bune sau rele sunt atit organizatorii care nu au fermitate in decizii si un program strict de urmat cit si participantii care de cele mai multe ori din cauza alcolizarii nu mai au discernamint in ceea ce fac si la auzul unor restrictii sar de c_r in sus ca "pt romani nu exista reguli" sau "regulile au fost facute pt a fii incalcate" si alte asemenea sloganuri de auto imbarbatare!...stimabililor(cei cu turbare in cap) daca pe voi nu va deranjeaza cineva,voi de ce o faceti?...cind toti vor gindi asa,vom avea intruniri ca in germania!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...vinovati pt orice,bune sau rele sunt atit organizatorii care nu au fermitate in decizii si un program strict de urmat cit si participantii care de cele mai multe ori din cauza alcolizarii nu mai au discernamint in ceea ce fac si la auzul unor restrictii sar de c_r in sus ca "pt romani nu exista reguli" sau "regulile au fost facute pt a fii incalcate" si alte asemenea sloganuri de auto imbarbatare!...stimabililor(cei cu turbare in cap) daca pe voi nu va deranjeaza cineva,voi de ce o faceti?...cind toti vor gindi asa,vom avea intruniri ca in germania!!

 

Am urmarit cu interes reactiile de pe forum si nu pot sa ma abtin sa nu imi dau cu parerea vizavi de ce s-a scris aici.

Au fost o gramada de oameni ce ai injura pe organizatori ca nu i-au oprit pe cei ce-si chinuiau in fel si chip motoarele,dar, ei nu au facut decat sa va ofere ceea ce va doriti (fara a generaliza, vorbim de majoritati) voi. Si anume: Clubul MC Trust a fost blamat ani la rand ca nu a dat voie la fest-ul organizat de catre noi (west romanian bike week) sa se intample ceea ce s-a intamplat la sibiu prin regul foarte stricte legate de linistea in camping si a fost blamat chiar de anumiti user-i ce acum urla in gura mare ca vor liniste :) .

Nu-i mai injurati pe organizatori, ei au vrut sa va ofere ceea ce va doriti (repet,ma refer la majoritati, nu generalizez), adica anarhie si nu disciplina. Am sa va rog sa va uitati putin peste mesajele scrise ca reactii la West Romanian Bike Week din anii trecuti in care reactia la liniste a fost de genul.... "da ce am venit sa ne culcam la 12 ???? asta-i intrunire de pensionari domnilor" si multi nu au mai venit la intrunirea noastra din motiv de "prea multa liniste" :bigstar:

deci, in concluzie domnilor, ganditiva mai intai ce va doriti de la o intrunire si hotarativa daca vreti anarhie sau liniste, sa stie si organizatorii ce sa va ofere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@robog - nici 12 nici 5 nu e bine. Eu nu am fost niciodata la timisoara si imi pare rau, poate la anu reusesc

 

aia care vroiau scandal poate ca intre timp au mai crescut, le-a venit mintea la cap, s-au maturizat, etc. acu tre sainvete si cdeei ff tineri si care au facut rost de mobra fara sa transpire pentru ea deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau si eu o mica parere aici, e prima mea intrunire Sibiu si sincera sa fiu mi-a placut mai mult la Pitesti anul trecut si la Gheorgheni. Nu pot sa spun ca nu mi-a placut deloc, elementele negative fiind desigur zgomotul nesfarsit toata nopaptea si dimineata, omul mai are nevoie si de o pauza, nu de alta dar ca sa se poata bucura de evenimentele care au loc ziua urmatoare, gresesc?

Alta nemultumire personala e ca nu am avut si eu un motor calumea cu care sa vin. Poate ma bag cu Planeta la Pitesti ca e mai aproape. Insa multumesc prietenilor care m-au lasat sa dau si eu cateva ture cu niste moto faine enduro, asa pe gustul meu. Intrecerile au fost faine, nu am avut nemultumiri legate de camping, peste tot e si praf si toalete ecologice, asta e, nu esti la hotel.

In final vreau sa precizez ca nu conteaza atat de mult locul ci conteaza mai ales oamenii. Eu am avut alaturi oameni calumea si de asta ma bucur ca am mers la Sibiu anul asta si as mai merge alaturi de prietenii mei oricand as avea posibilitatea.

Ar fi fain sa se faca parada si la Sibiu, e un oras frumos si pacat ca nu l-am vizitat asa cum trebuie.

Ne vedem la viitoarele intruniri unde sper sa fie toata lumea multumita...speranta moare ultima, huh?

:bigstar:

 

Ana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic eu ce m-a deranjat cel mai tare:

Sambata pe la prinz am fost cu niste prieteni din Germania sa vizitam Sibiul. Am fost tare mandru ca au putut nemtii sa vada si la noi ceva frumos si civilizat. Intr-adevar fratilor,mi-a placut orasul.

Ne-am asezat la o terasa sa luam o limonada,si am fost si mai impresionat sa vad ca in jurul meu era plin de turisti, in majoritate nemti trecuti de mult de prima tinerete. Si cum stateam noi linistiti asa si savuram momentul, a trecut la citiva metri de noi un nespalat cu un Marauder sau Intuder (nu stiu exact ce era) fara tobe de esapament, de zanganeau geamurile cladirilor proaspat renovate din centrul istoric. Bietii batrini se uitau in stinga si-n dreapta si nu stiau ce sa creada. Eu imediat mi-am ascuns casca sub masa. Mi-era rusine fratilor ca faceam parte din acelasi regn cu dobitocul ala. Cei care au fost in camping precis si-l amintesc,era un pletos cu o casca braincap (brain???) ce tot a forjat chopperul ala, de altfel frumusel,prin praf. Ar trebui tot noi sa luam atitudine la chestii din-astea, si sa ne educam macar noi intre noi, daca ne pasa de imaginea pe care n-o creem. Daca are cineva poze cu retardatul rog sa le puna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No asa, ce sa zic?

 

De luni de zile m-am bucurat de intrunirea asta. Fiul meu, 16 ani, a facut carnetul lui de A1 (125 ccm) :bigstar: , asa ca era clar de la inceput ca fiecare merge cu motopĂŹrzu lui. Deoarece austriecii nu ii dadeau voie sa treaca prin Austria :) , eram nevoiti sa trecem prin Tschehia, Slowakia, Ungaria. Cam 1650 km, un drum, care l-am absolvit in 2 zile. Prima zi, dupa jumatate de drum si 14 ore de mers, am inoptat intr-un motel in Slowakia, unde dormeau si multi muncitori romani.

 

A doua zi, pe 40°C, dupa inca 14 ore, am ajuns la Sibiu, fericiti, si cu o gamada de bataturi pe c_r.

 

Deoarece a fost prea intuneric ptr. a mai pune cortul, am stat la muzica cam pina la ora 4 dimineata, dupa care am dormit pe un scaun la baietii de la Crazy Bikes.

 

Multumesc cu ocazia aceasta celor de la Crazy Bikes, si Crazy Pistons, (Mircea Bojita) care ne-au primit ca niste vechi prieteni. Pacat ca nu am mai avut ocazia sa le spun la revedere, fiindca am plecat duminica dis de dimineata.

 

Intrunirea mi-a placut mie personal foarte mult. Rateuri, muzica toata noaptea, zgomot si galagie, etc, sint lucruri care apartin de o intruniri de felul asta, de aceea nu inteleg de ce unii aici s-au deranjat de prea multa galagie?!

Ce mi-a placut mai putin a fost faptul ca prea multi s-au dat cu motoarele printre corturi! Trebuia sa fii cu ochii peste tot, daca nu ai vrut sa te calce vreun idiot beat. da ce sa faci, asa e!

Organizatorii trebuiau sa aibe grija de mai multa ordine, sa amenajeze un loc und iubitorii prafului puteau sa dea gaz toata ziua si toata noaptea, fara sa fie pericol de accidente. Ca daca se intimpla ceva, organizatorii sint de vina, cel putin asa e in Germania. Aici daca nu faci exact ce zic ei, ori te da afara, ori, daca ai ceva ghinion, iti da pe nas, si apoi te da afara.

WC-urile erau de groaza, asa ca a trebuit sa tin "salamul" in burta pina la intoarcere acasa.

Drumul inapoi a fost mai greu, deoarece duminica seara ne-a prins o ploaie in Slowakia, de a trebuit sa inoptam la o benzinarie, pe banca, afara, legati de motoare. Luni inca ploua, si era groaznic de rece afara. In sfirsit am ajuns seara acasa, fara alte probleme cu motocicletele. In afara de un cablu electric rupt la un far, o lumina arsa la Intruder, si un lant prea intins la MZul fiului, nu am mai avut probleme.

 

In total pot sa spun ca a fost foarte fain. Daca muzica simbata seara era mai buna, si WCurile erau curate, puteam sa spun ca intrunirea a fost perfecta!

 

Ceea ce mie personal imi place cel mai mult cind vin la Sibiu, sint mititeii, care ii minc toata ziua, in fiecere zi, cit stau in Sibiu. Ceva asemanator din pacate nu avem aici.

 

Atit de la mine.

 

Pina data viitoare.

 

Salutari lui Blackrider si nevestei sale, Titiluka (care pe viu e mai frumoasa ca in poze :blink: :wave: :blink: )

 

Fin

Editat de Gerhard13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...