Sari la conținut

Accident Popesti Leordeni - Bucuresti


you
 Share

Postări Recomandate

astazi la ora 12 , aproape de iesirea din popesti spre centura o motocicleta pe dreapta facuta praf nu stiu ce moto era nu se mai cunostea nimic , motociclistu intins pe jos nu stiu ce-a patzit dar sper sa nu fi patzit nimic nu am putut opri ca nu ne-a lasat politia. yo eram cu masina , cine a trecut astazi p-acolo si stie mai multe rog sa-mi spuna si mie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este aici in zona noastra,ne-am dori si noi mai multe amanunte???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este aici in zona noastra,ne-am dori si noi mai multe amanunte???

 

 

 

 

mai multe amanunte nu stiu , vreau si yo sa aflu

eram cu duba si nu am putut oprii ,era linie continua si nu ma lasat politia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la 10~15 minute dupa producerea accidentului. Motociclistul a fost acrosat lateral dreapta in timpul depasirii de o dacie condusa de un "taran" care nu s-a asigurat la manevra de depasire a unei carute tragand stanga de volan fara sa se asigure. Motociclistul a fost proiectat cu motor cu tot in gardul de peste drum , din gard in copac si din nou in gard. Din pacate a suferit o lovitura la coloana el fiind in acest moment partial paralizat. Se afla internat la spitalul 9 si luni intra in operatie. Sper ca o sa-si revina. Nu avea viteza, drumul la acea ora era destul de agomerat.

Motorul : Honda CBR 600F F2. Pagube: furca, carene, far toate rupte.

Motocilcistul purta : casca, manusi si cotiere. Daca avea protectie la coloana scapa mult mai usor. In rest nu avea decat cateva julituri minore. Casca si-a facut pe deplin datoria era lovita in 2 locuri.

Salvarea a venit destul de tarziu ~45 minute desi cel mai apropiat spital se afla la nici 7 km.

Din pacate neatentia soferului si neasigurarea la manevra de depasire a nenorocit un baiat de nici 27 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la 10~15 minute dupa producerea accidentului. Motociclistul a fost acrosat lateral dreapta in timpul depasirii de o dacie condusa de un "taran" care nu s-a asigurat la manevra de depasire a unei carute tragand stanga de volan fara sa se asigure. Motociclistul a fost proiectat cu motor cu tot in gardul de peste drum , din gard in copac si din nou in gard. Din pacate a suferit o lovitura la coloana el fiind in acest moment partial paralizat. Se afla internat la spitalul 9 si luni intra in operatie. Sper ca o sa-si revina. Nu avea viteza, drumul la acea ora era destul de agomerat.

Motorul : Honda CBR 600F F2. Pagube: furca, carene, far toate rupte.

Motocilcistul purta : casca, manusi si cotiere. Daca avea protectie la coloana scapa mult mai usor. In rest nu avea decat cateva julituri minore. Casca si-a facut pe deplin datoria era lovita in 2 locuri.

Salvarea a venit destul de tarziu ~45 minute desi cel mai apropiat spital se afla la nici 7 km.

Din pacate neatentia soferului si neasigurarea la manevra de depasire a nenorocit un baiat de nici 27 de ani.

 

 

multi..f multi umbla fara geaca sau protectie coloana! mai bine oparit si transpirat si cu coloana intreaga! sunt sigur k dupa ce ai un accident...incepi sa porti echipament corespunzator!

 

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi la ora 12 , aproape de iesirea din popesti spre centura o motocicleta pe dreapta facuta praf nu stiu ce moto era nu se mai cunostea nimic , motociclistu intins pe jos nu stiu ce-a patzit dar sper sa nu fi patzit nimic nu am putut opri ca nu ne-a lasat politia. yo eram cu masina , cine a trecut astazi p-acolo si stie mai multe rog sa-mi spuna si mie .

 

statea pe jos asa si se relaxa, nu a patit nimic. "sper"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... :bigstar: întreb ca prostu' care bate asfaltu' la greu... da' când a ieÂşit cu motoru-n depăÂşire n-a văzut că handicapatu' din față are la rândul lui o căruță de depăÂşit...ce se aÂştepta. să intre Dacia sub căruță... :blink:

E drept că ...shit happen's, un motiv în plus să nu-l cauți cu lumânarea :)

 

...Âşi uite că nenorocirea-i gata, dea ăl de sus să-Âşi revină

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca intrebi ca prostul. Regulamentul e destul de clar, cand esti depasit nu ai voie sa depasesti (sa faci triplare). Daca iti apare ceva in fata franezi pana cand cel aflat in depasire nu mai e in dreptul tau si apoi depasesti si tu. Franele la masini s-au inventat ca sa fie folosite, nu e cazul sa intri in caruta daca te tine frana. Ce, e rusine sa calci frana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca intrebi ca prostul. Regulamentul e destul de clar, cand esti depasit nu ai voie sa depasesti (sa faci triplare). Daca iti apare ceva in fata franezi pana cand cel aflat in depasire nu mai e in dreptul tau si apoi depasesti si tu. Franele la masini s-au inventat ca sa fie folosite, nu e cazul sa intri in caruta daca te tine frana. Ce, e rusine sa calci frana?

 

Sa stii ca ce a zis antevorbitorul tau, e de foarte mult bunt simt. Mai bine franezi tu si il lasi pe "taran" sa se bage, decat sa se urce pe tine. Dpdv legal ai dreptate, dar uite cu dreptatea in brate raiderul a ajuns la spital.

Si uite asa imi aduc aminte de zicea un amic, daca s-ar pune cate o cruce la fiecare intersectie, pe fiecare ar scrie "Aici s-a stins cel ce avea prioritate" . Mai e ceva de zis ?

 

Raiderului ii doresc sanatate maxima si sa aibe grija si mai multa pe viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca intrebi ca prostul. Regulamentul e destul de clar, cand esti depasit nu ai voie sa depasesti (sa faci triplare). Daca iti apare ceva in fata franezi pana cand cel aflat in depasire nu mai e in dreptul tau si apoi depasesti si tu. Franele la masini s-au inventat ca sa fie folosite, nu e cazul sa intri in caruta daca te tine frana. Ce, e rusine sa calci frana?

....scuză limbajul meu asociativ, ce-ţi dă clar fiori în ego.... DA. sunt :bigstar: un prost, dar un "prost" cu oase rămase întregi..prietenii ştiu ce vorbesc :)

...nu uita să-ţi tragi în A3 un regulament, să-l faci sul şi să-i dai în cap, de acolo de jos, ţăranului ce cu greu s-a semnat când a luat carnetul...

HAV'A NICE DAY

SS: Prostu' de serviciu

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca intrebi ca prostul. Regulamentul e destul de clar, cand esti depasit nu ai voie sa depasesti (sa faci triplare). Daca iti apare ceva in fata franezi pana cand cel aflat in depasire nu mai e in dreptul tau si apoi depasesti si tu. Franele la masini s-au inventat ca sa fie folosite, nu e cazul sa intri in caruta daca te tine frana. Ce, e rusine sa calci frana?

Corect...dar pana la regulament tu o patesti nu ala care face triplare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca intrebi ca prostul. Regulamentul e destul de clar, cand esti depasit nu ai voie sa depasesti (sa faci triplare). Daca iti apare ceva in fata franezi pana cand cel aflat in depasire nu mai e in dreptul tau si apoi depasesti si tu. Franele la masini s-au inventat ca sa fie folosite, nu e cazul sa intri in caruta daca te tine frana. Ce, e rusine sa calci frana?

 

 

Adriane, raspunsul tau este pe alaturi. Cele spuse de nflt se incadreaza la chestia aia pe care putini o inteleg: conduita preventiva in trafic. Tot asa cum o masina pe care o zaresti venind de pe o straduta laterala este un potential idiot care iti poate iesi in fata. Regulile de circulatie spun cum ar trebui sa se circule, nu te si feresc de bizonul de la volan.

Una din regulile supravietuirii este identificarea potentialelor situatii periculoase chiar inainte de a se produce (prin identificarea premiselor favorabile ale acestora).

 

Una peste alta, sa dea Domnul sa se faca bine baiatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, aveti dreptate. Nu conteaza regulamentul, conteaza cum sa iti scapi pielea: poti merge pe contrasens, pe rosu (ca pe verde poate vine vreun meserias, dupa cum spune bancul) etc., totul e permis daca tu nu patesti nimic. Fuck the others!!! Doar fraierii respecta regulamentul, ca de aia e facut: pentru fraieri. In nici un caz pentru tarani, mosi si babe, pietoni, betivi, biciclisti, moticiclisti, Jeepuri, Audi si aproape tot ce merge pe sosea. Si dupa aia sa va intrebati de ce taranul a intrat peste motociclist - fuck the biker!

 

PS. Sper ca bikerul intelege ideea, nu doar cuvintele. In principiu ii iau apararea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, aveti dreptate. Nu conteaza regulamentul, conteaza cum sa iti scapi pielea: poti merge pe contrasens, pe rosu (ca pe verde poate vine vreun meserias, dupa cum spune bancul) etc., totul e permis daca tu nu patesti nimic. Fuck the others!!! Doar fraierii respecta regulamentul, ca de aia e facut: pentru fraieri. In nici un caz pentru tarani, mosi si babe, pietoni, betivi, biciclisti, moticiclisti, Jeepuri, Audi si aproape tot ce merge pe sosea. Si dupa aia sa va intrebati de ce taranul a intrat peste motociclist - fuck the biker!

 

PS. Sper ca bikerul intelege ideea, nu doar cuvintele. In principiu ii iau apararea.

...E clar, time-out! Una vorbim, başca ne-nţelegem! Nu ne adunăm să discutăm gradul de civilizaţie sau de cultură a multimilenarului neam românesc, ci cum să gândim, dacă putem, şi pentru prostul de lângă noi, mai ales dacă si-o plimbă pe la nasul nostru...

S-o iau băbeşte, pe degete, studiu de caz:

1. Pe acelaşi sens de mers şi ăn aceeaşi direcţie se deplasează o căruţă, o başina timpului şi o veloce motocicletă

2. Motocicleta doreaste să depăşească basina, dar dacă se uită mai atent, observă că la viteza actuală, cele două motorizate ajung relativ concomitent în dreptul căruţei, cărteia fiindu-i blocat reactorul cu dilitiu, nu poate atinge warp-ul

3. Moment de cumpănă în această viaţă, de kko de altfel: şoferul din basină: nu m-a văzut, nu se uită, că nu-l ajută intelectul, are neuronul cleios, că vine de la sapă, are o bere în bot, că se duce colea-şa, nu l-o prinde arbitru, chiar dacă te vede, nu-l duce capu că vine motorul, că şi pe urâta de nevastă-sa când a prins-o, a crezut-o că e un verişor de departe....vrei să mai bag câte variabile în detrimentul unei depăşiri cu regulamentul în mână există

 

Ce simplu se rezolvă, crezi, problema cu un fuck-shit-fuck-shit, sau... mai complicat, 100% procesare rapidă, cu experienţă în spate a unei potenţiale situaţii periculoase în trafic...dă-i un search cu "conduită preventivă în trafic", să vezi dacă nu te-o apuca bâţu

 

PS: Istoria românilor a arătat că lozincile nu ajută, înjuratul duşmanului nu face decât să uiţi cele mai elementare măsuri de precauţie

 

Gata, mi-ajunge, în definitiv crezi şi faci ce vrei :bigstar:

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...E clar, time-out! Una vorbim, baÂşca ne-nțelegem! Nu ne adunăm să discutăm gradul de civilizație sau de cultură a multimilenarului neam românesc, ci cum să gândim, dacă putem, Âşi pentru prostul de lângă noi, mai ales dacă si-o plimbă pe la nasul nostru...

S-o iau băbeÂşte, pe degete, studiu de caz:

1. Pe acelaÂşi sens de mers Âşi ăn aceeaÂşi direcție se deplasează o căruță, o baÂşina timpului Âşi o veloce motocicletă

2. Motocicleta doreaste să depăÂşească basina, dar dacă se uită mai atent, observă că la viteza actuală, cele două motorizate ajung relativ concomitent în dreptul căruței, cărteia fiindu-i blocat reactorul cu dilitiu, nu poate atinge warp-ul

3. Moment de cumpănă în această viață, de kko de altfel: Âşoferul din basină: nu m-a văzut, nu se uită, că nu-l ajută intelectul, are neuronul cleios, că vine de la sapă, are o bere în bot, că se duce colea-Âşa, nu l-o prinde arbitru, chiar dacă te vede, nu-l duce capu că vine motorul, că Âşi pe urâta de nevastă-sa când a prins-o, a crezut-o că e un veriÂşor de departe....vrei să mai bag câte variabile în detrimentul unei depăÂşiri cu regulamentul în mână există

 

Ce simplu se rezolvă, crezi, problema cu un fuck-shit-fuck-shit, sau... mai complicat, 100% procesare rapidă, cu experiență în spate a unei potențiale situații periculoase în trafic...dă-i un search cu "conduită preventivă în trafic", să vezi dacă nu te-o apuca bâțu

 

PS: Istoria românilor a arătat că lozincile nu ajută, înjuratul duÂşmanului nu face decât să uiți cele mai elementare măsuri de precauție

 

Gata, mi-ajunge, în definitiv crezi Âşi faci ce vrei :bigstar:

 

O explicatie alambicata, dar care descrie perfect cum trebuie judecata o astfel de situatie in trafic.Situatie intalnita des la drumurile in afara localitatii unde devine si mai periculoasa din cauza vitezelor mai mari la care se produce.

 

Situatia devine si mai periculoasa cand cel depasit este un vehicul care nu iti permite vizibilitate, gen tir ,camion sau ceva similar si tu vii lansat.Atunci, daca traficul din sens contrar permite se face o tatonare prin iesirea in lateral stanga pana vezi ce are ala in fata si daca este loc ,mana in gaz si efectuata depasirea in siguranta.Iesirea in lateral stanga se face astfel incat sa permita replierea pe banda de circulatie fara franare pe cat posibil.Se poate ca locul sa fie "ocupat" de un alt participant la trafic din spate.

 

Sper ca ,cat mai multi cititori ai postului lui nflt care nu au experienta de trafic acumulata au inteles ce-a scris acesta cand a descris dinamica unei astfel de situatii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de un foarte bun prieten de-am meu........nick-ul lui de pe forum e mishu_dexter

Acum se afla inca in operatie la spitalul Bagdasar. A avut trei coaste rupte, plaman perforat si o lovitura la coloana care deocamdata il tine paralizat. :burnout:

Totul depinde de rezultatul operatiei de azi de la coloana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatia se poate inscrie in categoria "wrong time, in the wrong place".

Depasirea in aceasta situatie trebuia facuta anticipand iesirea conservei din banda si plecand de la o viteza apropiata acesteia... parerea mea !

Insanatosire grabnica si deplina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...