Sari la conținut

Accident Mortal (Com.Castelu - Constanta)


adrian91089
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mare pacat de barthez, vineri a murit un prieten tot in urma unui accident, acum altul, chiar daca virtual pentru ca il stiam doar de pe forumul de la detinatorii de fireblade. Sunt de-a dreptul socat. Condoleante familiei.

http://www.bikepics.com/members/barthez/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :) :blink: R.I.P :blink: :wave: :haha: ....il cunosteam tot asa virtual de pe forum numai.....sincere condoleante familiei ,si rog pe cineva sa-i aprinda si o lumanare in locul meu ,eu neputand venii.....va rog mult care vrea....va multumesc si...la naiba,mi-e greu sa cred !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moartea nu alege, primeste tot. R.I.P. Barthez!

 

R.I.P nu pot sa ma impac cu idea ca a murit la doar 70km/h ...pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P nu pot sa ma impac cu idea ca a murit la doar 70km/h ...pacat

 

Chiar nu intzeleg pe unii....citesc peste tot.." cum doar la 70? ....chiar nu a avut viteza mare..numai 70 km.h....etc..etc..!

 

mai baietzi, crash testurile, dak ati vazut vreodata se fac pe la 60 km/h...si ati vazut cum se fac masinile alea? .....si unele sunt marci de renume!...

 

pai la 70 dak intri direct in ceva,...cum ar fi pom, masina, vaca, carutza si te opresti direct ..RIP!....acum..dak mai venea alta masina de pe sens opus, impaktul e si mai puternic! era tanar, avea permis de un an de zile! in ultima vreme, de 3- 4 ani...cam toti isi permit o motocicleta, cu 2 000 euroi tot iti iei un ZFR 600 si bagi manan gaz...! aviz incepatorilor! in JAPON, pana sa te urci pe un motor de 100 cai, ai de asteptat! un amic si a luat un motor puternic, a vazut k merge o saptamana, si a inceput cu figuri..se credea zmeu si hop! boooof....ideea este sa STAY ALIFE!

 

eu as merge cu viteza numa pe circuit, sau baremi in primii ani sa invatz cum se ia o curba! no offense, dar f multi bikeri nu au nici o treaba cu MOTOCICLISMUL.. dak ai bani si ti cumperi motor, nu esti neaparat biker.... esti proprietar de bike! no offense!

 

sunt multe de spus...f multe! cert este k indiferent de accident, mereu ai si tu partea ta de vina! chiar dak intra unu in tine, sau iti taie calea...dak nu ai stiut sa iesi din situatia respectiva, sa reactionezi...si ai murit, atunci esti vinovat k nu ai stiut cum sa ti aperi viatza! ghinion este cand stai la stop, si ti cade semaforul in kap......sau te impusca un politist din greseala! si in armata, in aviatie, se analizeaza situatia din mai multe unghiuri... " ce putea sa faca sa se salveze"....mereu exista un " daca"...

 

imi pare nespus de rau ptr BARTHEZ! ! r.i.p. R . I . P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist care se indrepta spre litoral si-a pierdut viata, sambata dimineata, in urma unui accident rutier petrecut pe DN 22 C, in afara localitatii constantene Castelu, transmite corespondentul NewsIn.

 

Seful Biroului Drumuri Nationale si Europene al Serviciului Politiei Rutiere Constanta, subcomisar Tudorel Dogaru, a declarat ca Bogdan Crai, de 22 de ani, din Bucuresti, conducea o motocicleta marca Honda dinspre Bucuresti spre Constanta.

 

El era insotit, pe alte doua motociclete, de doi prieteni si mergeau la mare. Subcomisarul Dogaru spune ca din primele cercetari s-a stabilit ca tanarul s-a angajat intr-o depasire, incalcand linia continua.

 

Motociclistul a intrat in coliziune cu un autoturism Ford Mondeo, condus din sens invers de Daniel Virgil Gheorghe, de 24 de ani. In urma impactului, motocicleta a fost proiectata intr-una dintrecelelalte doua motocicletele, condusa de Daniel Antoniu Limban, de 24 de ani, care circula in fata sa.

 

Politistii sustin ca Bogdan Crai a murit pe loc, iar conducatorul celeilalte motociclete a fost si el ranit, dar nu a necesitat internarea in spital.

 

:bigstar: :) DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE! NE VEI LIPSI BOGDAN! :blink: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70km/h nu e viteza mare... dar poate fi fatala daca faci pana, lovesti ceva sau dai de nisip/ulei. Totul tine de noroc.....

Sa-i fie tarana usoara!

 

--- Mesaj completat în 29 Jul 2007 14:03 -------------

Doamne,ce se intampla....

 

E vara, e uscat, caii putere nu sunt tinuti in frau, unii au pur si simplu ghinion, educatia rutiera lipseste... Cam astea sunt cauzele... Depinde foarte mult care predomina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s-al ierte, pacat Bogdan ca te-ai dus asa de repede ......aveai multe planuri de viitor.Condoleante familiei din partea unor prieteni buni Stefan si Elena. :bigstar: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta scria el acum o luna:

"Nu incurajez la practicarea acestor trickuri dar sunt oameni care vor sa le faca si cred ca e mai frumos sa vezi un wheelie reusit decat cum zicea cineva sa dai far-in-far cu autobuzul, cu o masina in depasire, cu niste nisip sau ulei pe curba....lasa-ti-i sa cada si sa se loveasca, lasa-ti-i sa incerce, e viata lor, e motocicleta lor, e totul in mana lor...nu mai dati cu pietre k nu e bine si k ar fi mai bine sa faca nush ce. "

 

faza cu nisipul in curba... te face sa te cutremuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceti ce vreti,mie mi se pare ca ne jucam cu moartea mai grav pe curbe decat cand e sa faci un wheelie intr-un spatiu unde ai loc si vezi ce ti se poate intampla!

 

Pe curbe fara vizibilitate, luate asa cum va plac voua s-ar putea intr-o zi sa ne intalnim cu "autobuzu de poiana" sau "autobuzu de siriu" sau "autobuzu de pe cheia" sau alte vehicule care vor fi o singura data pe contrasens in momentul in care o sa zgariem noi cu scaritele!Si atunci s-ar putea sa se lase cu RIP!!!!!!

 

La un wheelie cu echipament corespunzator eu zic ca te poti lovi (si in functie de cat te prinde fenomenul si de cate ori incerci tot felul de lucruri noi!) dar mie mersul pe niste curbe fara vizibilitate cu genunchiul jos mi se pare mai periculos!

 

Fiecare cu ale lui! :bigstar:

 

Da,saracu,ne coversasem pe topicul despre wheelie exact despre iesit larg in curba,pentru mine a devenit un cosmar chestia asta!

 

Of,si ii zisesem ca mi se pare ca are cel mai frumos cbr900...

 

Trist de tot!

 

:) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...