Sari la conținut

Cursuri Practice De Siguranta Pt Motociclisti


tro5
 Share

Postări Recomandate

Salutari

 

Intrucat vad ca nu s-a mai postat pe acest thread de o luna as vrea sa stiu daca in perioada asta se mai tin cursurile respective si daca datele de contact sunt de actualitate. Mentionez ca am carnetul de 2 zile ;), dar as vrea sa incerc acest curs pentru a putea sa capat experienta si increderea necesara pentru situatiile... mai speciale. Am o Yamaha Virago 535 '96. E ok pentru curs? Din cate am vazut nu sunt multi cu modele similare doritori pentru acest curs. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari

 

Intrucat vad ca nu s-a mai postat pe acest thread de o luna as vrea sa stiu daca in perioada asta se mai tin cursurile respective si daca datele de contact sunt de actualitate. Mentionez ca am carnetul de 2 zile ;), dar as vrea sa incerc acest curs pentru a putea sa capat experienta si increderea necesara pentru situatiile... mai speciale. Am o Yamaha Virago 535 '96. E ok pentru curs? Din cate am vazut nu sunt multi cu modele similare doritori pentru acest curs. :blbl:

 

Salut,

 

Din cate imi aduc eu aminte (am terminat cursul la mijlocul lunii septembrie) nu se mai primeau cursanti decat pana la inceputul

lunii octombrie in asa fel incat sa poata termina anul asta, inainte sa inceapa vremea urata. Motocicleta cred ca-i ok, numai sa fie in stare

tehnica buna (frane, cauciucuri, etc), si tu trebuie sa ai echipament de protectie. Cel mai simplu e sa dai un telefon (sunt numerele cateva posturi mai

sus). Parerea mea insa este sa lasi cursul pentru la primavara.

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Salutari

 

Intrucat vad ca nu s-a mai postat pe acest thread de o luna as vrea sa stiu daca in perioada asta se mai tin cursurile respective si daca datele de contact sunt de actualitate. Mentionez ca am carnetul de 2 zile , dar as vrea sa incerc acest curs pentru a putea sa capat experienta si increderea necesara pentru situatiile... mai speciale. Am o Yamaha Virago 535 '96. E ok pentru curs? Din cate am vazut nu sunt multi cu modele similare doritori pentru acest curs.

 

din cate stiu nu se primesc choppere :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inceput, luni (sapt.asta). sunt si eu pe lista, de mult imi doream sa-l fac. desi am 4 ani exp. si ceva zeci de mii km facuti pe vro 7-8 mobre, tot am ce invata. asa ca, bagati la cap!! il recomand..oricui!

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inceput, luni (sapt.asta). sunt si eu pe lista, de mult imi doream sa-l fac. desi am 4 ani exp. si ceva zeci de mii km facuti pe vro 7-8 mobre, tot am ce invata. asa ca, bagati la cap!! il recomand..oricui!

 

Ai inceput treaba? Ceva pareri la cald de anul acesta, niste date de contact actuale, daca s-au schimbat cele trecute aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e suficient sa apari intr-o dimineata, la 8:30. luni, miercuri sau vineri. daca e frig dimineata (<5gr) sau ploua(cum a fost vineri-luni si astazi), mai bine nu... posibil sa nu se faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut,

Pur si simplu vin acolo si pot sa si incep cursurile?.....ca as da maine de dimineatza o fuga. l-am sunat acum pe Razvan dar nu a raspuns si tare as' vrea sa incep de maine. :baldy:

 

Pls ajuta-ma si pe mine cu un contact unde ai facut scoala. A fost ok? Ai invatat ceva cat de cat? Eu sunt abia viitoare incepatoare si inca la capitolul "documetare"

Realizez ca a trecut 1 an juma de la aceasta postare, dar poate ma indruma si pe mine cineva...

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inceput, luni (sapt.asta). sunt si eu pe lista, de mult imi doream sa-l fac. desi am 4 ani exp. si ceva zeci de mii km facuti pe vro 7-8 mobre, tot am ce invata. asa ca, bagati la cap!! il recomand..oricui!

 

Cat costa? S-a mai scumpit fata de anul trecut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pls ajuta-ma si pe mine cu un contact unde ai facut scoala. A fost ok? Ai invatat ceva cat de cat? Eu sunt abia viitoare incepatoare si inca la capitolul "documetare"

Realizez ca a trecut 1 an juma de la aceasta postare, dar poate ma indruma si pe mine cineva...

multam

 

Razvan - 0722364118

Victor - 0741105015

Cu placere :blink:

 

Cat costa? S-a mai scumpit fata de anul trecut?

150 iEuro costa. S-a scumpit, daca calculezi in RON, pt ca a crescut iEuro. Daca calculezi in ieuro, a ramas acelasi pret! ;) Daca vrei sa calculezi in reali brazilieni, rezulta 432,55142051317328197014514686662 Reali!! :angry:

P.M.S. Cu placere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Razvan - 0722364118

Victor - 0741105015

Cu placere :D

 

 

150 iEuro costa. S-a scumpit, daca calculezi in RON, pt ca a crescut iEuro. Daca calculezi in ieuro, a ramas acelasi pret! :P Daca vrei sa calculezi in reali brazilieni, rezulta 432,55142051317328197014514686662 Reali!! :bounce:

P.M.S. Cu placere :)

 

Mi se pare f scump pt ce am inteles din acest topic ca ofera cursul. :D

De, scumpe sfaturile in ziua de azi

Editat de Danyr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

esti foarte zgarcit cu viata ta Danyr , asta spune totul , eu mai am 2 ore din acest curs si te rog sa ma crezi ca am mers 1 sez singur de capu` meu k prostu(cam 17.000km),sunt oameni acolo care au venit dupa 30.000km poate chiar 40.000(cursantzi) si au avut ce invatza ,puteam sa spun k sunt cel mai prost motociclist pe curbe ,fata de siguranta mea pe moto si a celorlatzi, acum sunt un alt motociclist , nu ai idee ce incredere itzi da cursul asta si in ce fel progresezi, un lucru e sigur nu ai cum sa invetzi in jungla de pe strada sau cel putin nu sunt multzi care pot da sfaturi bune, acolo e un loc select unde nu sunt "conservari" si alte specimele , un loc unde te simtzi bine si invetzi ora de ora cate ceva ,

*** sa nu.ti faci o idee ca impart victor si razvan banii cu mine pt reclama

eu sunt foarte multzumit de ce am gasit acolo , puteam sa mai merg si sez asta si inca 2 sez ca nu invatzam cate am invatzat in 9 sedintze

 

have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare f scump pt ce am inteles din acest topic ca ofera cursul. :disappointed:

De, scumpe sfaturile in ziua de azi

 

Pai aici nu e vorba doar de sfaturi. Aici e vorba de "identificarea greselilor" si sfaturi.

Ce vreau sa spun: tu ca rider poti face greseli in manevre simple. Un instructor stie dupa ce sa se uite si e in stare sa le identifice. Si iti da sfaturi "directionate" pe greselile tale. Eu cel putin asa vad cursul.

 

De ex: eu personal consider ca nu ma inclin destul de mult. Un alt motociclist care NU M-A VAZUT imi spune ca o motocicleta se inclina mult. Dar poate termenii difera in conceptiia fiecaruia. Si nu vreau sa incerc asa ceva pe drum public.

 

Din pacate pt. mine, in Timisoara nu stiu unde as putea face asemenea curs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...