Sari la conținut

Pt Cine Are Chef De Plimbari Si Nu Are Cu Cine....


noro
 Share

Postări Recomandate

si acuma vin eu cu intrebari de succesuri: Aia fara masini, cum ajung acolo? Domnu' ORL e dispus sa puna un mers al trenurilor, mersul autobuzelor, mersul pejosului, o harta, un desen, ceva dupe care sa ne luam ca sa ajungem acolo?

 

Nu va faceti probleme, busola si lanterna am... :huh:

Mai vrei si transport? 170 de km cu pejosu sunt buni la conditia ta :laugh:

 

Bre, sigur e sageata din gara Nord, la 5.20, la 13.20, la 17.20, care ajunge in 2 ore si 40 de min...merge lejer, nu sta la semafoare, la bariere ;) Pnesiunea asta unde facem noi nu e cea de langa gara, e pe bulevard, cam la 1 km mai sus de gara pe drumul principal, un drum dragut in care ai ocazia si sa te plimbi pe boulevardu cel vechi...Vorbim, si poate o sa astept eu lumea care vine cu trenul...biletu fara reduceri e de 28 ron

 

Cu autocar se ajunge cu Lucky Tour din gara Militari, si la campulung, puteti cobora la manastirea Negru Voda(faceti si o vizita daca vreti, fiind monument istoric dar nu stiu cat de in stare de ebrietate va primeste :laugh: )apoi aceeasi operatiune...drumu drept spre centru orasului...

 

Acum, ca m-a intrebat lumea despre zona, pun un montaj despre zona Campulung-Bran...pensiunea da chiar in bulevardul Pardon...

 

Acolo, ca tot se sta 5 zile, o sa vorbesc de transport autocar sau microbuz daca e, poate facem si o excursie pana la Castelul Bran(parca 8 sau 10 ron intrare) cu oprire la manastirea Namaiesti(zidita in stanca) si Mausoleul de la Dragoslavele(care e fain si afara si in interior..~3 ron intrare), cu trecere prin pasul Rucar-Bran(sa va faceti o idee despre curbele bune de incins cand vine caldura)

 

Orasul are Penny, piete, deci nu cred ca ar trebui sa ne caram cu toate cele dupa noi...sau ma rog, cum am luat noi si in alti ani bere cu tona, ar fi bine poate sa luam de aici, dar vedem cum facem...

 

Ne auzim diseara, dar nu pot sta mai mult de ora 20 pt ca pierd maxi-u catre casa :)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Breh, m-as baga si eu.

DAR deocamdata nu e clar.

DE-ASEMENEA, as mai baga evident si una bucata "+1" langa je, cum nici prima nu e clara, nici asta nu e momentan! :laugh:

 

DECI: Un posibil Navarro +1 la

 

Dani sigur merge ca il imbatam noi bine de tot, il bagam in portbagaj si ii dam voie sa iasa abia cand ajungem la destinatie, fara pauza de tigara ! laugh.gif

 

Mesaj completat

Roxynel + ???

Roxana

Kidrock

Noro + ???

ORL

Balteanu

Bia

Jhon + Oana + 3 pers

Nebunake + Nebunika

Ivy + Blonda

Rebelu

Ioana

Switch +1

Andra + 1 + ATENTIE 50 L de Tuica de caise

Fram

Raven

Adi Pop

+ cristiGH

 

uuuuu, se bate lumea pe ultimele locuri laugh.gif

8 TO GO

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine s'au retras cele 3 persoane.

Nu-i bai, gasim alte 10 :laugh:

 

App, locuri sunt...living mare, curte interioara...etc... :huh:

 

@navarro: bre, pai tu locotenentu femeilor, ada bre si fete pt noi :laugh: Nu fii egoist ;)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu ai lemne.

Pensiunea e incalzita pe centrala proprie, dar daca la lemne de foc te referi, e muntele aproape, si dealuri si lemne sunt...poate n-ar fi indicat sa facem maaare foc chiar acolo, dar sa mergem la plimbare si sa facem focuri huge, nu e greu....Dar lemne pot sa vb sa aduc... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa nu ma mai joc. vreau acolo in curte sa facem un mega foc. mai mare decat casa, cum am facut la caineni :huh: stii cum a fost, nu trebuie sa pun poza:D

Baaa, stiu, putem face si acolo, da totusi, casa are parter, doua etaje, si sus ditai acoperisu, e mare :laugh: Asta ar insemna sa dam foc cartierului ala...si mai tragic e ca pe la 1700 a mai ars odata, mare incendiu :laugh:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partia de ski(Partia Chilii) data in folosinta recent e cam la 5 km departare de oras, pt doritorii care vor la revelion :huh:

Partie dotata cu tunuri de zapada, telescaun.... ca o mica precizare!Acu, sa fie si zapada, ca nu poti da cu tunu pe uscat, dar sa speram ca va fi :laugh:

 

Asta ca o "mica" precizare....deci, in functie de vreme, aduceti-va care aveti si schiurile/placile/capacele de wc cu voi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna sa ai lanturi de iarna,

motorul meu e infasurat ca smochinul pana la primavara

 

lanturi??? :huh:

 

 

up cu revelionu!!

 

 

bai, aseara am cunoscut cel mai misto barman :laugh: am facut pe cobaiul lui si tare mi-a mai placut :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau stramosii lu neby:D

dar daca ne chinuim putin reusim sa facem ca istoria sa se repete:D

 

la cerere se poate indeplinii dorinta, nu-i nici o problema...vodka sa fie si muuulte lemne...sau eventual luam din casele de alaturi... :laugh:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partia de ski(Partia Chilii) data in folosinta recent e cam la 5 km departare de oras, pt doritorii care vor la revelion ;)

Partie dotata cu tunuri de zapada, telescaun.... ca o mica precizare!Acu, sa fie si zapada, ca nu poti da cu tunu pe uscat, dar sa speram ca va fi :laugh:

 

Asta ca o "mica" precizare....deci, in functie de vreme, aduceti-va care aveti si schiurile/placile/capacele de wc cu voi :laugh:

 

 

S inteleg k acolo facem revelionul? :) pot s imi aduc sania? :huh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S inteleg k acolo facem revelionul? :) pot s imi aduc sania? :laugh:)

Mama Dani :laugh: Vii si tu?Chiar mi-ar placea sa vii...esti binevenita, ca doar acolo esti ca "acasa" ;)

 

Macar asa sa bem si noi o bere impreuna, ca de ziua noastra n-am reusit :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se poate un foc si mai mare anul asta :laugh: .... acum nu va mai certati pe lemne cum ati facut cu schela bisericii, gardurile de la casele oamenilor sau copacii ... ;) :laugh: parca vad ca dati foc la case direct ... si asa, spuneai Orl-ule ca nu avem vecini p'acolo :) :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma as vrea sa stiu CONCRET cine vine cine nu si daca se mai pleaca.

Chiar nu vreau sa ma trezesc pe 30-31 la locul de intalnire ca vad 5 oameni zgribuliti care nu stiu nimik, postind un scandik la 0,2.

Orl organizeaza te rog si o strangere de avans si o adunare de banuti pt mancare si beutura.

Ai nevoie de ajutor n.p. te ajut

Restul anuntati daca mai veniti sau nu.

Parca nu as vrea sa ma trezesc ca iau prastia sa trag dupa porumbei sau vrabiute.

SO.... INCA O PREZENTA VA ROG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...