Sari la conținut

Pt Cine Are Chef De Plimbari Si Nu Are Cu Cine....


noro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratilor, imi pare rau ca nu am reusit sa vin si eu de data asta....

Pe urmatoarea nu o ratez....sigur.

 

Spre ca v-ati descurcat cu mujdeiul ca au fost vreo 2 fete care m-au asistat ultima data...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: daps, super caterrinca ... multi dintre voi ati dormit cand noi vb despre ... ma ...sina :) :moto: :lol:

pana una alta .. vin si pozele dar maine ca acum sunt mult prea obosit sia sta datorita "prieteniilor" care nu ne lasau sa dormim :lol:

 

sa tot avem parte de astept de weekend'uri:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai cu pozele neamule :)

 

super iesire, singurul minus au fost temperaturile, brrrrrrrrrrrr

data viitoare chilotzi de blana :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personaje: raven30hell, NeBuN@Ke, foxy03, JhOn, H3llriderr & Emi, Babanu_GSXR, dezu_ro, raducu.DXR & Co., noro & Co, blue_nightwish, b16dmo, Adie & sotia, Emanuel. + inca 3 amici pe care sa imi fie cu scuzare nu le-am retinut numele...Baiatul cu CBR galben si iubita lui (care intamplator lucreaza la mine la bloc), si tipul care se pierduse de grup.

 

Sper ca nu am scapat pe cineva...completati voi daca e ceva...

 

poveste: Intalnit la arc asa cum am stabilit de comun de acord, la ora 17 sambata. Totul a fost pe fuga, inclusiv cu cine am plecat eu... Dupa ce ne-am adunat am plecat usor spre Ploiesti, unii din noi am ramas mai in urma, altii au luat-o inainte, cert e ca in Benzinaria din apropierea Ploiestiului ne-am adunat cu totii si si-au facut prezenta si Adie cu sotia lui, impreuna cu masina lor superba si unica. Dupa ce am hotarat grupul de atac asupra Carrefour-ului pentru achizitionarea materialelor consumabile...adica hrana si bauturica :lol: , restul au plecat spre casa lui Ema unde avea sa se intample tot.

Bineinteles ca nu a fost nici acest drum lipsit de peripetii, deoarece eu, JhOn, Noro si prietena lui am hotarat intamplator sa o luam pe calea gresita si am ajuns prin Ploiesti in oras :D ...total paralel de casa unde deja ceilalti amici de drum se instalasera... asa ca am facut o intoarcere si am ajuns si noi in definitiv la locul stabilit.

Dupa ce au venit si restul de oameni de la cumparaturi, am pus frumusel toti de un foc de tabara in mijlocul curtii, caci vorba aia...o tuica buna si un foc puternic te inching mai bine decat o gagica ;) . Dupa ce ne-am dezmortit putin oasele inghetate de pe drum, am asezat frumusel de gratar, am pus carnita la prajit, si am savurat impreuna cu o berica numa buna de turnat pe gat :) si putin Cargo in fundal.

Cu stomacul aranjat si plin, am inceput sa stam la povesti in jurul focului, ne-am topit putin talpile in flacari deoarece azi noapte nu cred ca vremea a fost foarte darnica cu noi in privinta gradelor, asa ca frigul s-a incapatanat sa ne intre pana in maduva oaselor, dar am rezistat cu brio la povesti precum: Ma-sina, dacia, se repara numai la Pitesti, urmariri, intamplari hazlii, afaceri, MOTOCICLETE, evident... pana dimineata la ora 3.30, cand dupa cateva retrageri de trupe (mai bine zis cupluri :cheers: ) in camere, am hotarat si noi restul care mai ramasesem sa mergem la culcare. Dar nu mica ne-a fost mirarea sa descoperim ca mai exista o singura camera disponibila pentru dormit, si aceea deja ocupata cu 3 persoane :10: , asa ca pana la urma, am dormit fiecare cum am putut in saci de dormit, pat, pe jos, 8 persoane intr-o camera :D kinky nu? (Copii nu incercati asta acasa!)

Desi intentia noastra era sa dormim, cocosul ne-a luat-o inainte, mai clar de atat: era deja ora 5.30 si noi nici macar nu adormisem, radeam, faceam glume, ne aminteam de sforaitul lui Noro, si tentativele mele de a-l sufoca... :moto:, cand cocosii deja spuneau tare: Cucu riguuu :D

Intr-un final, pacea s-a stabilit si in camera noastra, deoarece ceilalti deja erau in simfonia a III a a Sforaiturilor :D ....Dar cum orice minune nu tine mult...nu era ceasul 8.30 cand Radu si Co. ne-au dat desteptarea cu un "Doamne miluieste...." ca doar de...e duminica. Pacatosi ce suntem! :D

Dupa vreo 2 ore de stat in pat, mers la WC, baut cafea, iar stat in pat la caldurica...intr-un cuvant: Desteptarea, ne-am hotarat sa dam o tura si pana la Valenii de Munte, la casa lui Radu.

Ca orice alt drum, nici acesta nu a fost lipsit de peripetii (v-ati obisnuit, nu? :) ). Dupa ce masinuta lui Adie a ramas...intr-o problema, grupul de motoristi ne-am oprit pentru a-l astepta...Orice oprire are si un inceput...de nebunie :D muzica a inceput sa cante in masina lu Emi iar baietii au inceput sa faca ceva Kum-Fu (azi noapte) in plina strada...ne-am ras, ne-am adunat si in sfarsit am plecat spre casa lui Radu.

Acolo, am luat-o de la capat...gratare, bauturica (cei ce nu conduceau! ), putin somn, ras, povesti si cand credeam ca am ajuns cu totii in Rai a inceput sa picure...asa ca ne-am tras frumusel echipamentele pe noi, castile, am ambalat motoarele si am plecat spre casa...adica spre Bucuresti. Si acum uite ca iar am ajuns in Iadul de pe pamant unde vorba aia, daca nu tragi dracu de coada, nu exista distractie :lol:

 

Si uite asa, am incalecat pe o Sa (de motor evident) si v-am spus povestea-sa! :lol:

Rog regia sa ma acompanieze cu dovezi clare, adica poze de la faptele savarsite.

Va multumesc pentru atentie, acum ma duc sa dorm ca pic pe tastatura...

 

V-am pupat,

 

Marca inregistrata, ©Raven!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......................

 

Si uite asa, am incalecat pe o Sa (de motor evident) si v-am spus povestea-sa! :)

Rog regia sa ma acompanieze cu dovezi clare, adica poze de la faptele savarsite.

Va multumesc pentru atentie, acum ma duc sa dorm ca pic pe tastatura...

 

V-am pupat,

 

Marca inregistrata, ©Raven!

 

:moto: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata cu polo nu mi-a lasat vulpea acasa :cheers:

 

:) :moto: :lol: Emiiiiiii daca citesti forumul te rugam cu disperare da-ne vulpea aia inapoooi ca-i e dor saracutului de ea! lui adi ce-i mai falfaie acum pe motor? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...