Sari la conținut

Accident Mortal Pe Kisselef - Bucuresti - 11.08.2007


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

:lol: baiatul avea 3 luni de carnet , R6 2003 , nu stiu ce a vrut sa faca , a intrat motocicleta in voblaj , a redresat-o ....dar din pacate directia a fost exact bordura , casca nu era prinsa ! avea in jur de 80 la ora . asta mi-a zis un prieten care era exact in spatele lui . RIP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 324
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca inexperienta pe ss isi spune din nou cuvantul. Nu plecati niciodata cu casca nelegata, e ca si cum nu ati avea-o. La impact ea tinde sa sara de pe cap.

R.I.P. si condoleanta familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... mare pacat ... mare tragedie ... D-zeu sa-l odihneasca in pace ... condoleante familiei ... :lol: :) si noua restul sa luam aminte la ce se intampla in jurul nostru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte ciudat...ce viteza trebuia sa ai sa itzi ramana creierii in casca ? pt k asta sa intamplat

 

--- Mesaj completat în 12 Aug 2007 14:14 -------------
reportaj http://www.protv.ro/stiri/social/grav-acci...n-capitala.html

io nu cred k avea sub 100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intors acum sa vada mai multe detalii , m-as duce si io , da mie ca pana ajung nu mai gasesc nimik

sa intamplat chiar in dreptul la radarul ala care itzi citeste viteza , cica era R6 . o lumanre aprinsa :) multi bikeri .

ce sa mai zic.... tot timpul aud nu se mai poate , tre sa facem ceva da se face?

 

 

A fost vorba despre un R6, albastru. Nu a fost vorba despre intrat pe contrasens, intrat in altcineva sau chestii de genul. A fost pur si simplu vorba despre o viteza maxima de 60-70 km/h, despre drum uscat, despre voblaj, redresare, iar voblaj si impact. Si cedeti-ma, pentru ca eram cu el :moto: :lol:

 

--- Mesaj completat în 12 Aug 2007 14:53 -------------

Erau 4 motoare , se plimbau pe kiseleff de la arc catre piata presei .

 

DIn cate am inteles , victima ( lucra la porsche vest ) era incepator si mergea in fata si a alunecat pe niste urme de pe sosea , care sunt ceva de genul smoala intarita folosita de constructori pentru fisuri in sosea , dupa care s-a redresat , si a pierdut din nou controlul motorului dupa 100 m , a atins bordura dupa care motorul l-a aruncat intr-un copac urat de tot , si a ricosat pe sosea .

 

Nu ma injurati pe mine , dar asta am inteles de la cei care erau cu el . Mi-au zis ca nu avea mai mult de 60 km/h , o fi oare posibil tot scenariul asta la 60 km / h ?

 

 

Cand e vorba de viata unui om si, mai ales de a unui prieten, nu cred ca stai sa te mai gandesti cum sa te scoti basma curata. Eu eram pe unul din cele 4 motoare. Si nu, nu eram la liniute sau alte tampenii de genul. El nu a avut mai mult de 60-70km/h. Era prima motocicleta din colana. Totul s-a produs in mai putin d 40 sec, totul incepand cu primul voblaj, cu redresarea, din nou voblaj si impactul. Nu era genul de smecheras, care sa incerce fel de fel de faze sa impresioneze, asa ca, incercati sa lasati deoparte comentariile care nu-si au rostul. Il chema Mihai, avea 27 ani, lucra intr-adevar la Porsche Vest. Casca, ca sa nu mai existe iar comentarii aiurea, era legata. Era un probike. Proasta sau nu.....nu i-a folosit la absolut nimic. Dumnezeu sa-l odihneasca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi erati aseara aia 4 de la Tunari? Ca treceam cu masina si am vazut pe unul cu pasagera cum intra pe soseaua de centura, pe drum principal, si a avut noroc ca a pus tirul frana.

 

AMM nu trebuie sa fii smecheras. Trebuie doar sa fii incepator , si sa nu poti struni motocicleta. Toti am avut 1-2 accidente de obicei din vina noastra in primul an de condus. Eu consider ca iti trebuie destula maiestrie sa poti struni corect ce l-a omorat pe prietenul tau. Vad ca si tu esti cam in aceeasi situatie, carnet din 2007...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost vorba despre un R6, albastru. Nu a fost vorba despre intrat pe contrasens, intrat in altcineva sau chestii de genul. A fost pur si simplu vorba despre o viteza maxima de 60-70 km/h, despre drum uscat, despre voblaj, redresare, iar voblaj si impact. Si cedeti-ma, pentru ca eram cu el :lol: :lol:

 

 

nu stiu ce sa zic, da totusi o motocicleta pe line dreapta e un lucru destul de stabil, iar R6/R1 chiar ar trebui sa fie top de gama la directie. Daca intradevar cand mergi linistit cu 60/70 poti sa intri aiurea in voblaj, cu totii am fi intr-un pericol extrem si permanent. Inca o data mare pacat pentru ce s-a intamplat si R.I.P. Probabil ca a fost ca de obicei un concurs total nefast de imprejurari.

:) :moto: :moto: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. M-a sunat aseara un prieten de trecea pe acolo si a vazut urmarile accidentului. Chestia este ca ne cumparam motoare de zeci de mii de euro si echipamet de doi lei, cum vand unii pe bikeshop. Bine nu le interzice nimeni sa le vanda, fraieri sunt cei ce le cumpara. Hai sa nu iesim o luna cu motorul, pumen bani de-oparte si luam si noi macar o casca de bun simt. R.I.P. inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voblaj la 60-70 de km/h si la mers linistit cred ca doar cu o motoreta chinezeasca facuta din plastic se poate face dar si aici am serioase dubii. Cu siguranta a fost altceva dar voblaj sub nici o forma.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Editat de Radeon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e vorba de viata unui om si, mai ales de a unui prieten, nu cred ca stai sa te mai gandesti cum sa te scoti basma curata. Eu eram pe unul din cele 4 motoare. Si nu, nu eram la liniute sau alte tampenii de genul. El nu a avut mai mult de 60-70km/h. Era prima motocicleta din colana. Totul s-a produs in mai putin d 40 sec, totul incepand cu primul voblaj, cu redresarea, din nou voblaj si impactul. Nu era genul de smecheras, care sa incerce fel de fel de faze sa impresioneze, asa ca, incercati sa lasati deoparte comentariile care nu-si au rostul. Il chema Mihai, avea 27 ani, lucra intr-adevar la Porsche Vest. Casca, ca sa nu mai existe iar comentarii aiurea, era legata. Era un probike. Proasta sau nu.....nu i-a folosit la absolut nimic. Dumnezeu sa-l odihneasca!!!

 

 

30-40 de secunde mi se pare un timp extrem de mare... voblaj+redresare+voblaj imi suna a tentativa de mers pe o roata....

 

PS: toate comentariile isi au rostul pt ca doar discutand putem invata cate ceva

imi pare rau pt pierdrea ta, a voastra, a noastra a tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io unu nu cred k voi aveatzi mai putzin de 100. e ceva ciudat daca spui k era a 2-a oara cand a intrat in voblaj , la aproximativ 60 am avut io accident si cine a avut poate sa spuna ca itzi trebuie ceva viteza sa strici asa motoru sa itzi mai spargi si capul prin casca sa-tzi imprastii creierii.

la 60 70 motorul nu are voie sa itzi intre in voblaj , mai ales R6 pe drum drept.

imi pare super rau de ce sa intamplat dar povestea este cam incredibila.

asta inseamna racheta la incepator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voblaj la 60-70 de km/h si la mers linistit cred ca doar cu o motoreta chinezeasca facuta din plastic se poate face dar si aici am serioase dubii. Cu siguranta a fost altceva dar voblaj sub nici o forma.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Nu compara RR`u la voblaje cu R6 ...e o diferenta foarte mare , RR`u are un ghidon rigid foarte bine strans si rareori intra in voblaj.

 

Hai sa nu mai mancam toti cac_at cu lopata despre viteza ,nebunie si alte tampenii mai ales ca nu am fost niciunu de fata .Singurul lucru cert este ca baiatul avea o casca de proasta calitate prinsa/neprinsa si poate cu ceva de top in cap si bine asigurat nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat....in rest , nu mai macaniti ca niste babe pe marginea santului mai ales ca multi dintre cei care comenteaza ies o data pe luna cu motoreta sau au motoreta doar pe pereti sub forma de afis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost nici o tentativa de mers pe-o roata, a fost voblaj-redresare-voblaj-bordura-copac. Ca viteza nu mai mult de 85. Ca timp nu mai mult de 10 sec. Si, NU, nu eram noi aia de la Tunari. Si nici nu eram la liniute sau impresii. Vroiam doar sa avem o seara linistita. Ce si cum a fost numai Dumnezeu stie. Si, da, eram unul din cei 4. Domnul sa-l aiba in grija ca nu merita asta.

 

P.S. Multumesc anticipat celor ce vor comenta cele spuse de mine legandu-se de faptul ca sunt incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko.....cand am pomenit de "smecheras", m-am referit la un comentariu facut ceva mai sus, care spunea ca eram la liniute.....

Nu, nu eram noi aia de pe Tunari. Si....eu eram pasager - asta ca sa nu mai existe si alte comentarii.

 

--- Mesaj completat în 12 Aug 2007 16:41 -------------

Voblaj la 60-70 de km/h si la mers linistit cred ca doar cu o motoreta chinezeasca facuta din plastic se poate face dar si aici am serioase dubii. Cu siguranta a fost altceva dar voblaj sub nici o forma.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

 

De PANA ce zici? ....pentru ca asta se pare ca a fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Pacat ca o plimbare de sambata seara s-a terminat groaznic...pacat ca o asa pasiune frumoasa cere sacrificii enorme...pacat de o viata curmata prea devreme..pacat de o familie indurerata...Restul comentariilor mi se par de prisos...

Sincere condoleante familiei si prietenilor si multa putere sa poata treaca peste acest necaz!

:moto:

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...