Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

Cumpar VTR 1000F

 

fara probleme tehnice,in special la distributie,ne-accidentata.

 

astept oferte cu pret decent, avand in vedere ca am detinut una,cunosc preturile (mai ales preturile sub care au fost vehiculate majoritatea prin tara, pt ca e model rar)

 

nu ma intereseaza din start cele care depasesc pragul de 2000 euro.

 

ym: the_insid3r

 

tel: 0740 454 181

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

vand 2 tobe originale de vtr sunt ca si noi , nelovite, nezgariate... am si suportii si scaritele de pasager.. pret 550 lei

tel : 0740163397 , se pot vedea la cj

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

daca si voi sunteti de acord cu deschiderea unui forum dedicat VTR-urilor sau a V-urilor, imi asum responsabilitatea sa deschid domeniul.

 

asa ca va rog propuneti numele forumului

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Cam liniste pe aici...oare pe unde s-au dus toti VTR-isti?

 

Sunt usor nacajit de un zogomot metalic la relanti. Daca cuplez ambreajul, nu mai suna. Kit de ambreaj nou? Sa nu uit, VTR 1000F 1997 25.000k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25000km cnd m-oi face eu popa.

 

zgomote o sa tot auzi la vtr, asa ca depinde de zgomot :).....cel mai bine mergi la un mecanic....ca pe forum gasim o gramada de pareri.....poate sa bata oala, poate e altceva..etc.

 

ai dreptate, e liniste....unii s-au transferat la "alta echipa"...deci, tot putin sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Storm-ul e in familie de nou, deci 25.000 :) Pana acum 2 ani saracul a facut maxim 100km pe saptamana pana la scarbici si inapoi - asta in lunile de vara. L-am mostenit si incep sa adun kilometrii. Am programare la service saptamana viitoare. Am crezut ca s-au mai izbit si alti posesori de problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

scria cineva mai devreme ca vrea VTR 1000F. am unul din 98 , negru ,radiat Italia .

cine il cumpara iese primul proprietar in acte .

pretul pleaca de la 2000 eur dar este neg .

nu e pus la vanzare niciunde , am zis sa intreb vtr-isti .

 

0723 699 104

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC : Nu vroiam fac reclama anuntului, dar mobra este de luat acasa, propietarul nu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scria cineva mai devreme ca vrea VTR 1000F. am unul din 98 , negru ,radiat Italia .

cine il cumpara iese primul proprietar in acte .

pretul pleaca de la 2000 eur dar este neg .

nu e pus la vanzare niciunde , am zis sa intreb vtr-isti .

 

0723 699 104

 

 

 

mai am un kit de lant nou nout DID la 160 eur si suport topcase cu placa prindere 50 eur .

daca nu ma insel este si un capac monopost rosu 50 eur.

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cam liniste pe aici...oare pe unde s-au dus toti VTR-isti?

 

Sunt usor nacajit de un zogomot metalic la relanti. Daca cuplez ambreajul, nu mai suna. Kit de ambreaj nou? Sa nu uit, VTR 1000F 1997 25.000k.

 

cea mai de k.kt problema la ele,intinzatorul de lant care se duce...si daca se duce subit...se duce si cu supapa...Ia si cauta in carte sa vezi unde e (desi e usor de observat) si asculta-l atent daca e de acolo zgomotu.

 

Garantat 100 % ca e de acolo,si nu de la ambreiaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Cred ca intru si eu in randul vostru. Am un VTR din '99 pe mana cateva zile, sa ma decid daca-l iau sau nu. Mecanic, mi se pare ok, estetic, este cam uratel si e ceva de munca la capitolul asta - e bine totusi ca am ce face la iarna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu m-am intrebat, cati km de tine in oras domle un rezervor de 16 litri pe papacioasa asta la un mers moderat spre satanist?

 

120 km

testat de mine

 

mobra asta:

 

 

Insa ramane unu dintre cele mai misto pe care am mers.

post-66203-0-97587300-1344289566_thumb.jpg

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu m-am intrebat, cati km de tine in oras domle un rezervor de 16 litri pe papacioasa asta la un mers moderat spre satanist?

 

minim 160km la mine

 

Felicitari Metal Heart!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thx, Noro! Pretul a facut din acest VTR o oferta de nerefuzat. :)

 

O sa ma apuc de lucru la ea, probabil ca in primavara, dupa ce-i voi trage o vopsea calumea, va fi buna de prezentat. Pana atunci am nevoie la ea de o toba stock dreapta si un set de oglinzi. Manetele de frana si ambreiaj si niste capete de ghidon o sa le comand de pe e-bay. Asa, ca daca are careva in plus asa ceva si nu are ce face cu ele, astept un semn. Daca nu, in cateva zile dau comanda pe ebay si o sa le trec si pe astea pe lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thx, Noro! Pretul a facut din acest VTR o oferta de nerefuzat. :)

 

O sa ma apuc de lucru la ea, probabil ca in primavara, dupa ce-i voi trage o vopsea calumea, va fi buna de prezentat. Pana atunci am nevoie la ea de o toba stock dreapta si un set de oglinzi. Manetele de frana si ambreiaj si niste capete de ghidon o sa le comand de pe e-bay. Asa, ca daca are careva in plus asa ceva si nu are ce face cu ele, astept un semn. Daca nu, in cateva zile dau comanda pe ebay si o sa le trec si pe astea pe lista.

 

Felicitari..

Esti un bulangiu, n-ai mai dat nici un semn ca ai luat-o , ca etc..

 

Da sa vad si eu niste poze cu ea..

 

 

Si vezi,lasa dracu' vopseaua......vezi daca-s in regula bujii,filtru aer,furtune frana, discuri frana,placute, GRIJA mare la intinzatoru de lant (distributie), kitu de lant......

 

lasa vopsitu' si cosmetizatu' la urma,spre finalu' iernii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am si facut. Aseara i-am schimbat uleiul, filtrul de ulei, avea filtru de aer sport pe care l-am curatat. I-am intins lantul. Ce sa mai zic, aseara mi-am dat comanda si pt oglinda lipsa si manete (ambreiajul e rupt de la jumatate iar frana e stramba ca dracu). Azi dau comanda si pentru toba de pe dreapta - a venit cu ea stramba si sparta. Saptamana viitoare ori comand cadru de bord, ori il indrept pe asta de pe ea si cam asta e. In iarna trebuie vopsita integral, schimbat cadrul de codita si carena de la codita (are o gramda de prinderi rupte si nu prea se mai alineaza deloc) plus un kit de lant si neaparat un set de gume. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am si facut. Aseara i-am schimbat uleiul, filtrul de ulei, avea filtru de aer sport pe care l-am curatat. I-am intins lantul. Ce sa mai zic, aseara mi-am dat comanda si pt oglinda lipsa si manete (ambreiajul e rupt de la jumatate iar frana e stramba ca dracu). Azi dau comanda si pentru toba de pe dreapta - a venit cu ea stramba si sparta. Saptamana viitoare ori comand cadru de bord, ori il indrept pe asta de pe ea si cam asta e. In iarna trebuie vopsita integral, schimbat cadrul de codita si carena de la codita (are o gramda de prinderi rupte si nu prea se mai alineaza deloc) plus un kit de lant si neaparat un set de gume. :)

 

 

E un baietas care ma facea frustrat ca i-am scris pe topicu' lui de vanzare la un VTR 1000 F galben,din 2001, pe care cerea 2600 eur:))

 

Explica-i tu cum sta treaba cu preturile la VTR:))))

 

 

BAga si tu o poza cu mobra,chiar daca-i 'neterminata'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK... Aista-i jucaria.

 

Acum, intrebare: uitandu-ma dupa piese pe net, am vazut ca exista doua tipuri: una cu 81 kW / 100 CP si alta cu 72 kW / 98 CP. Se pare ca ambele au acelasi cod de fabricatie, W. Eh, cum imi dau seama ce am eu, pentru ca-n talon nu e deloc acelasi lucru cu ce am gasit pe net. La mine scrie 75 kW.

 

In iarna asta vrea sa cumpar tot ce e de cumparat pentru ea, si-n primavara sa fie numa' buna de alergat.

post-20786-0-55621200-1345456230_thumb.jpg

post-20786-0-57795000-1345456235_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...