Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

De apreciat ca mai sunt si oameni care au asa grija de mobre.

Majoritatea le vand cu 20000 km absolut reali,in stare PERFECTA si cu distributia schimbata la 10000 km.

ai uitat ca-s "tzipla" doar "pentru cunoscatori" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eram la Patrick sa iau agregatul si m-a sunat baiatul ca a ajuns la LIDL-ul de pe Pallady si ca ma asteapta. Am plecat de pe Fundeni si am mers cum trebuie sa se mearga cu VTR-ul: H A I D U C I E !!!! Motocicleta acum e exact cum trebuie sa fie: reglata, sincronizate carburile, lichid nou in frane, franeaza cum trebuie, gumele o tin lipita pe asfalt, trage calumea in ture! Cum am trecut de Ozana imi venea sa tin drumul drept si sa-i dau un cox pe A2 si sa-l las pe baiat sa astepte acolo. Dar n-am facut-o. Am cotit in parcarea supermarketului. Am vorbit, am povestit. Astept maine semn sa vedem ce zice. Parca nu i-as da-o, totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Am plecat de pe Fundeni si am mers cum trebuie sa se mearga cu VTR-ul: H A I D U C I E !!!! Motocicleta acum e exact cum trebuie sa fie: reglata, sincronizate carburile, lichid nou in frane, franeaza cum trebuie, gumele o tin lipita pe asfalt, trage calumea in ture! Cum am trecut de Ozana imi venea sa tin drumul drept si sa-i dau un cox pe A2 si sa-l las pe baiat sa astepte acolo....

...........

............

.............

...Parca nu i-as da-o, totusi.

 

AHA! :D

 

ti-am zis, eu in locul tau n-as da-o, mai ales in banii aia....gandeste-te bine ce vrei si daca vrei neaparat altceva, da-o cu 1500 ca altfel o sa mai stea la tine putin

» Post actualizat in 20 Apr 2015 20:05

PS: in noaptea aia cand am vb cu tine pe whatsapp m-am delectat si eu cu ZVÂC-ul ala cand ii dai a-II-a scurt din a-I-a - in ture mari...pe loc la semafor-GAAAAAAAAZ a-2-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: -GAAAAAAAAAZ!!! a-3-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: GAAAAAAAZ!!!! si puterea nu se mai termina..... V-urile astea mari iti fac inima sa bata, cum trag, cum iti intind mainile, cum vibreaza, cum latra sub tine cand o urci in ture, cum bubuie pe toba in frana de motor.....senzatiile astea n-o sa le ai niciodata pe Z750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii dai a-II-a scurt din a-I-a - in ture mari...pe loc la semafor-GAAAAAAAAZ a-2-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: -GAAAAAAAAAZ!!! a-3-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: GAAAAAAAZ!!!! si puterea nu se mai termina..... V-urile astea mari iti fac inima sa bata, cum trag, cum iti intind mainile, cum vibreaza, cum latra sub tine cand o urci in ture, cum bubuie pe toba in frana de motor.....senzatiile astea n-o sa le ai niciodata pe Z750

aici sunt perfect de acord cu tine, mai ales cu galgaitul la frana de motor. motorul suna frumos, aproape ca un Ducati doar ca in asta nu se aude zdranganit de piulite la ambreiaj :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt perfect de acord cu tine, mai ales cu galgaitul la frana de motor. motorul suna frumos, aproape ca un Ducati doar ca in asta nu se aude zdranganit de piulite la ambreiaj :mexicanwave:

Ducati incearca sa faca un sunet ca al Vtr-ului,dar inca n-au ajuns la performanta asta....Ar cam trebui sa apeleze la echipamentele de sunet Yamaha,ca sa le faca un amplificator ceva si eventual niste difuzoare bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

G B V sa nu exageram :-L nu-s fan nici Ducati (ca n-am) si nici Honda (pentru ca honda am :crack: ) zgomotul ala e o chestiune de gusturi, perofmantele insa sunt mult peste orice gioarsa mai c@k honda, cel putin pe stradal. motorul ala in L (un pseudo-mono de fapt) face multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

G B V sa nu exageram :-L nu-s fan nici Ducati (ca n-am) si nici Honda (pentru ca honda am :crack: ) zgomotul ala e o chestiune de gusturi, perofmantele insa sunt mult peste orice gioarsa mai c@k honda, cel putin pe stradal. motorul ala in L (un pseudo-mono de fapt) face multe

Am zis-o la misto iti dai seama :alcy: .

Pentru nevoile de zi cu zi si daca mai adaugam si costurile intretinerii,honda iese castigatoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costurile de intretinere sunt mai ridicate la ducati, dar daca vrei performante mai bune ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VTR1000F cu motor de SP e ca si cum ai pune motor de BMW 330i pe Dacie :)

Nu e nici chiar asa :crack: .

Sti ca era o dacie(smg avea la numar) cu motor de 2,5 initial si dupa a primit si turbo.

Cam rupea la draguri.

Vtu(firestorm) daca primeste un amortizor spate si o furca de 1000rr pe fata,se cam schimba ciclistica cu mult.

» Post actualizat in 21 Apr 2015 15:05

nu merge, n-ai prinderi!

 

motorul de SP se pun IN cadru, la F e parte din cadru....bascula se leaga de motor la F

Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu uita ca e sport touring, nu avea pretentii de furca de 929 si etrieri si discuri ca pe 929 sau amortizor spate...

Stiu.Mie unul mi-a placut foarte mult pozitia in sa.

Insa sunt unii prin afara,care au facut upgrade-urile astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca-i pun un bec de 6000k sa vad daca face vreo diferenta, desi cred ca farul e gandit cu cooru' direct din fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca facem si sezonul asta impreuna - potentialul cumparator cred ca s-a cam suparat ca a mea arata cum arata si n-am mai lasat nici un leu la pret :)

 

Asa ca ma pregatesc moral pentru suspensia fatza - fie schimb totul cu una de 1000RR (furca, roata, discuri, juguri, semighidoane, frane, etrieri, etc, etc), fie bag un set de arcuri noi si calumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care, ce si de unde luati? Linkuri, va rog, sa-mi comand si eu.

 

uite colea
eu o sa-l iau pe ala de moto / 4.0000K cu 53 de lei

Am gasit...se numesc Philips X-Treme Vision

http://www.becurionline.ro/bec-far-h4-x-treme-vision-blister-1-buc-66336.p.html

 

30 de lei H4 cu 3350 K auto

 

si varianta dedicata moto

http://www.becurionline.ro/bec-motocicleta-h4-x-treme-vision-blister-1-buc-11148.p.html

 

53 lei H4 cu 4000 K

 

o fi doar marketing diferenta aia de bani? nu stiu...diferenta fata de stock pare maricica oricum, cred ca merg pe varianta asta

» Post actualizat in 23 Apr 2015 11:23

daca ne bagam 2 (2 becuri) primim reducere 30% la factura finala :)

» Post actualizat in 23 Apr 2015 11:26

mai e si asta, cu trenta albastra tot de 4000K la 50 de lei, cu aceeasi oferta, la 2 comandate - 30%

 

http://www.becurionline.ro/bec-motocicleta-h4-bluevision-ultra-blister-1-buc-120402.p.html

Editat de MotoRocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai extreme :)

 

Da, poate ne vedem pe acolo. Iti dau si banii atunci si sa-mi zici cat e partea mea :) Eu o sa incerc sa ajung pana=n pranz!


» Post actualizat in 23 Apr 2015 17:49

M-ati facut curios.

Sa faceti o poza seara inainte si dupa montaj

N-o sa aibe nici o relevanta :) O sa iti zic daca e ceva in bine sau in rau. Conteza mult si de oglinda farului.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai extreme :)

 

Da, poate ne vedem pe acolo. Iti dau si banii atunci si sa-mi zici cat e partea mea :) Eu o sa incerc sa ajung pana=n pranz!

» Post actualizat in 23 Apr 2015 17:49

N-o sa aibe nici o relevanta :) O sa iti zic daca e ceva in bine sau in rau. Conteza mult si de oglinda farului.

Vreau sa imi schimb farurile pe mobra si xenon nu as pune deloc.

A mea macar are 2 faruri,spre deosebire de vtr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...