Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incercam! Muncim la mobre sa fie mai bune,frumoase,speciale.Tu scrie ca noi citim! Apropo are cineva un jug superior de vtr,imi trebuie la un proiect...adica as vrea sa fac o mica proba si daca e ok sa ramana la mine contra cost evident!

 

Salut.Uite aici

 

http://kit-lant.ro/placa-jug-honda-vtr1000f-1998-1999-2000-piese-din-dezmembrari/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nyk23 , trebuie sa ma uit la beci dar mai mult ca sigur gasim un jug superior din cele 2 VTR-uri dezmembrate de mine.

 

Probabil saptamana viitoare vin pana la Bardak motors cu niste treaba si poti sa probezi jugul sa vezi daca te ajuta sau nu.

 

Zi faina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut.sunt posesor de vtr.l am luat in toamna de la un cunoscut din Constanta.am mers cu el vreo 2000 km de cand l am luat si ma batea gandul sa l dau.mi se parea prea brutal,violent pe frane motor,eram obisnuit cu 4 linie.dar duoa vreo 2000 km m am obisnuit cu el si nu l mai dau..mai ales ca dupa lungi cautari am gasit niste tobe Remus care se aud fenomenal.In oras sunt cam deranjante dar la drum daca merg tare nu le mai aud... Ce ulei sa pun in ea? Ma batea gandul la un 15w50 motul.sa fie un pic mai gros ca de,are 20 ani motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos!

 

Orice pui in ea, sa pui la timp si sa stai tot timpul cu ochiu' pe nivel, sa completezi cand e cazul.

Cred ca orice 15W50 semisintetic e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...

Intrebare, pana nu ma apuc sa dau jos lantul si sa iau zalele la numarat. In manual se dau 2 tipuri de lanturi: did 50zvm si rk 50lfoz2. Pe unele siteuri de vanzari gasesc ca DID ar avea 102 zale. Pe altele-120. Pe louis.de la bike specs, cica lantul ar avea 102 zale. Culmea ca pe alte siteuri de 'specialitate', ar zice ca de fapt ar fi 120 de zale. Ceva impresii legate de lanturile care se potrivesc? Am incercat cu search si 99% dintre rezultate erau legate de curatarea lantului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ales ca dupa lungi cautari am gasit niste tobe Remus care se aud fenomenal.

 

 

In oras sunt cam deranjante

 

dar la drum daca merg tare nu le mai aud...

 

Am mai inaintat eu in varsta dar am pretentia ca inca nu sunt senil. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare, pana nu ma apuc sa dau jos lantul si sa iau zalele la numarat. In manual se dau 2 tipuri de lanturi: did 50zvm si rk 50lfoz2. Pe unele siteuri de vanzari gasesc ca DID ar avea 102 zale. Pe altele-120. Pe louis.de la bike specs, cica lantul ar avea 102 zale. Culmea ca pe alte siteuri de 'specialitate', ar zice ca de fapt ar fi 120 de zale. Ceva impresii legate de lanturile care se potrivesc? Am incercat cu search si 99% dintre rezultate erau legate de curatarea lantului :)

Raspuns: 530-102 zale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu aia pe la americani pe acolo ca nu ai cine stie ce autonomie cu ea. Papa mult si rezervorul e mic - ramani fara gaz imediat. E versiunea pre sau post 2001?

Si eu cand l-am schimbat la a mea tin minte ca 530 era dar sa moara ma-sa daca mai stiu nr de zale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am decat permisul de 'incepator'(nu am voie pe autostrada) asa ca autonomia nu e problema prea mare. Rezervorul e ala nitel mai mare, dar nu e mare diferenta. Plus zona de rahat, zeci de km (mai degraba vreo suta) pana dai de ceva drum decent si nu mexicani tembeli si autostrada plictisitoare. Mai e varianta sa o incarc in masina si sa o descarc pa destinatie, trag vreo tura si dupa vin in comfort pana acasa. Dar nici timp nu prea e, asa ca o invart local :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...