Sari la conținut

ESTI DE TOT _CACATUL!


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

eu nu inteleg ceva.................dobrescu este pe forum de cca o ora si nu a spus nimic........ce se intampla?????...........adevarul este ca si tacerea este un raspuns..............ne supara ''D'' pe mine dar ar trebui sa lamuresti situatia... :laugh:

 

 

ps.....16 oaspeti, 36 membri 1 membri anonimi

ghost, fox, Nobloody, $ilver, Coxanelu, Toni, KSt, unchiu, Spionutz, noradatv, orestte, xtx, Marius D., demostene, briana, Nitescu, silverpistons, ZIDU', Calin, Gogu_Spartanu', young rider, neamih, BuG, digitallysane, Dobrescu, remu1, christianne, Alex400, Tlahuizcalpantecuhtli, el petalla, graurcristi, maimutzica, Andi, mihaip, djidji_duru, RaveGSXR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Haida ho ma ca nu e drama....varule, bucura-te ca nu mai esti moderator...nu mai tre sa dai nici un exemplu nimanui..... :baldy: si pe mine m-a zburat denis de pe sbz ca l-am "mc trust" pe unu de pe site.....probabil ca de acum va trebui sa cedez locul babutelor in tramvai sa imi pastrez postul aici :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are baiazid cu intalnirile si ce legatura ai tu cu Baiazid?Ce legatura am eu cu tine si ce legatura am eu cu baiazid?Ce legatura are dvd cu baiazid si ce legatura ai tu cu dvd?Ce legatura am eu cu dvd?Se pune problema de limbaj.Dan a spus clar: Nu se vrea o intalnire ,este un festival la care participa si motociclistii .Care este problema.Banuiesc ca Baiazid a discutat cu Demostene care a copiat de pe caietul lui dvd.Cum Baiazid a inteles de la Demostene ce a Inteles demostene de la dvd care dvd a inteles de la dan ca este un festival la care participa si motociclistii:care se vor simti bine ca au bere,concursuri,parada si concerte.Deci pana la urma este intalnire sau festival cu motocilcisti?Baiazid a facut abuz de calitatea de moderator si a modificat acele date.Dece?! pentru ca este prieten cu voi.Atunci cand un moderator devine partinitor este incompatibil cu aceasta calite(de moderator)Regula simpla .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazide, fac si eu o mica paranteza si-ti dau un sfat prietenesc din propria experienta.

 

Nu zic ca n-ai dreptate, insa ai putea rezolva mult mai usor diferentele pe o cale diplomatica ...

Daca ii zici la un om ca-i de c.a.c.a.t el pe urma chiar ca se oftica si nu mai asculta deloc la ce zici tu, chiar de-ai avea dreptate ...

 

Zic si eu, asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ceva.................dobrescu este pe forum de cca o ora si nu a spus nimic........ce se intampla?

Motivul pentru care DVD nu a spus nimic de forum (de vreo cinci zile daca nu ai observat) il gasesti aici: /index.php?showtopic=12539 (si consider ca ar avea oarecum motive intemeiate sa o faca).

Despre subiectul discutat in acest topic pot spune ca este foarte rau ca neantelegera isacata s-a soldat cu chestia asta neplacuta pentru Baiazid (nu neaparat ca moderator), lucru care as spune eu ca nu trebuia sa se intample (nota de subiectivism este evidenta dar normala), la fel cum si neintelegerea nu ar fi trebuit sa apara deoarece:

dvd a inteles de la dan ca este un festival la care participa si motociclistii

Ideea este ca (avand in vedere ca si tu Nitescule, la fel ca si Dobrescu ati fost la festivalul de anul acesta si ar trebui sa fi stiut) festivalul MotorRock este un festival la care participa in special motociclistii, dovada fiind faptul ca anul acesta (la fel cum s-a specificat anterior) acestia au primit bonuri valorice de benzina, s-au facut concursuri cu specific moto, parada moto... etc si au avut rezervata o zona de campare exclusiv pentru motoristi.

 

P.S.: Nu am auzit nici un motociclist care sa spuna ca nu s-a simtit bine sau a fost deranjat in vreun fel de faptul ca au asistat la concerte si non-motoristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, o luati razna rau. imbatraniti degeaba.

ma uit cum se naruie munca de zeci de ani a sute de oameni. oare dragos mihaila, bebe, andi sau ghinetz ce ar fi spus despre dusmaniile voastre?

cum mai pot eu lua apararea fratilor mei motociclisti cand arunca vreun pieton sau carutas vorba:" l-as ca stiu eu cum sunteti, niste betivi, satanisti, scandalagii, etc"

pana acum ma mandream ca port ciocate, pantaloni de piele si vesta de piele, sfidand chiar si pe cei mai tari costumati cu cravata. recunosteam cu placere ca sunt motociclist si fac parte din marea familie a celor pe doua roti.

vreti sa fim subiect permanent la stirile de la ora cinci?

ma faceti sa regret intrunirile de acu' zece ani. mult mai sarace dar infinit mai prietenoase!

 

geo casapu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Right on, $ilver. Eu m-am simţit bine la Ploieşti, şi n-aveam nici carnet p-atunci. Am fost în prima zi, în a doua zi am venit cu maşina plină de prieteni, s-au simţit bine oamenii, au văzut motoare, le-a plăcut, au ascultat muzică, etc. Nu ştiam că la întâlnirile moto e accesul permis doar prezentând talonul de înmatriculare la intrare :laugh:

 

Baiazid, te-a aprins atât de tare faptul că nu mai eşti moderator ? din păcate sau din fericire, administratorii decid cine ocupă poziţiile astea "privilegiate", şi tot ei decid când cineva pierde aceste drepturi. Practic, te revolţi de parcă ţi-a fost încălcat un drept fundamental din Constituţie, ba mai mult, arunci cu vorbe grele la adresa unor oameni care nu ştiu dacă merită asta şi ameninţi "că-ţi iei jucăriile şi pleci":

FII ATENT CA AM FACUT PRINT SCREEN CA SA NU IL MAI STERGI SI O SA IL PUN SI PE PRO-BIKE.

 

Te înşeli. Place, nu place, e dreptul lor obţinut prin munca depusă pentru promovare, întreţinere, găzduire, mediatizare, moderare. Nu te opreşte nimeni să cumperi un domeniu şi să faci un forum propriu, unde să decizi după propriul plac. E "turf"-ul lor.

 

Dar să ajungi de la nişte pixeli neînsemnaţi, vorba lui Cox, la înjurături ca la uşa cortului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazide, fac si eu o mica paranteza si-ti dau un sfat prietenesc din propria experienta.

 

Nu zic ca n-ai dreptate, insa ai putea rezolva mult mai usor diferentele pe o cale diplomatica ...

Daca ii zici la un om ca-i de  c.a.c.a.t  el pe urma chiar ca se oftica si nu mai asculta deloc la ce zici tu, chiar de-ai avea dreptate ...

 

Zic si eu, asa ...

Ai dreptate dar stiu ca nu am nici o scuza dar am si eu niste limite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca incheiere (topicul nu mai are rost sa continue):

 

Putin imi pasa ca nu mai sunt moderator. M-a deranjat faptul ca am incercat sa corectez un abuz si sunt dat afara. Nu lupt pt nici un post de moderator ca nu ma intereseaza.

 

Cum zicea si UncleFester... e forumul lor, gazduirea o platesc ei ... deci deciziile sunt ale lor. Respect asta.

 

@Nitescu: Fara suparare, dar stiu ca esti prieten cu Dobrescu deci era normal sa ii tii partea. Intr-adevar am vorbit urat si mi-e rusine pt acest fapt. Dar incearca sa te uiti si de cealalta parte a baricadei: Oamenii de la Ploiesti incearca sa faca un festival editia a II-a. Prima editie a fost superba. Pacat ca nu a tinut vremea cu ei. De ce incearca Dobrescu sa ii clasifice la alte evenimente? Si eu cand ii pun la deschidere de sezon (conform calendarului) sunt dat afara si mi se sterg posturile prin care explic actiunea mea ca moderator???

 

Eu cred ca asta inseamna moderare!!!

 

Acum in legatura cu prezenta mea la UCMR: nu am fost ca sunt racit. A fost Demostene! E de ajuns.

 

Daca UCMR face astfel de separatii ... care este scopul UCMR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin parte lui dvd.Nici macar nu ma intereseaza de ce te-a dat afara.Este decizia lui .Tu nu aveai dreptul sa modifici doar ca iti sunt simpatici cei din ploiesti.Si mai vb si urat.Informatiile au ajuns la tine indirect.Sper ca ati facut un dus rece sa va curatati de "murdarie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum a spus presedintele clubului ploiestean, nici intalnirea de anul trecut si nici intalnirea de anul acesta nu va fi intalnire moto. Va fi un concert rock, cu ocazia zilelor ploiestiului, la care se doreste o prezenta cat mai mare din randul motociclistilor.

Eu ce sa mai spun daca Adi (care a fost la fata locului) v-a explicat exact ce s-a intamplat.

 

Vicepresedintele RoadHogs zice ca e intalnire in timp ce Presedintele SilverPistons a spus clar, in fata a 40 de oameni ca... nu este intalnire! Ce sa mai intelegi?

Sa zicem ca nu au inteles doi oameni, dar se pare ca toata sala a inteles acelasi lucru. Luni lucrurile s-au lamurit. SilverPistons recunoaste ca asa au zis, si mi-au explicat si motivul.

Din pacate SilverPistons, pentru a nu se certa cu prietenii RoadHogs prefera sa nu spuna adevarul integral, lucru pe care eu nu il inteleg.

 

Avand in vedere cele de mai sus, cred ca de fapt Vicepresedintele RoadHogs a aruncat cu _cacat chiar in Presedintele SilverPistons, cel care a creat (in mod voit) confuzia asta.

 

Oricum Baiazid, cand arunci cu _cacat in ventilator incearca sa... nu stai in fata lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi uitati esentialul........................o intalnire de motociclisti nu este facuta nici de moderator, nici de administrator, nici de presedinte de club sau vicepresedinte, nici de intalnirile de 'sefii mesei rotunde' nici de autoritati.............o intalnire este facuta de MOTOCICLISTI...................cei ce traiesc pe forum, cei ce nu intra pe internet......ei vin la intalniri, noi venim la intalniri.......................iar daca faceti pe interesanti si ne spuneti ca voi va zbateti sa rezolvati de intrare gratuita, de bonuri de benzina sau de formatii de muzica,.....atunci :laugh: .............pun pariu ca fiecare motociclist de pe forum sau nu, ar da un 50.000 sau un 100.000 pt o intalnire tocmai in ideea de a evita discutiile acestea.....deci inca odata :baldy:

 

ps. tema cu fluturasii ar trebui sa stea in cap de forum.......pt ca motociclisti au murit si la fel si anul viitor......(stau si ma intreb cine va urma).......aici sa fiti nervosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi cu UCMR aveti o problema tresa conduceti totul.

Lasati-o mai moale, nu voidictati ce e official si ce nu si care e intalnire si care nu!!!!!!!!!!

DA, UCMR DICTEAZA!

 

Daca nu sunteti de accord cu UCMR-ul si cu deciziile lui, de ce veniti la el si stabiliti datele intalnirilor voastre in we ramase libere? De ce nu le dati flit si sa faceti voi ce vreti?

Hai ca discutia a luat-o razna.

Ca treaba sa mearga, trebuie sa fie cineva care conduce. Acel cineva in momentul asta este UCMR. Daca se va inventa ceva mai bun, atunci o sa cedam locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobrescu:

 

Avand in vedere cele de mai sus, cred ca de fapt Vicepresedintele RoadHogs a aruncat cu _cacat chiar in Presedintele SilverPistons, cel care a creat (in mod voit) confuzia asta.

 

Ti se pare. Nu am de ce sa fac acest lucru pt ca ma inteleg foarte bine cu Silver Pistons. Si e un club prieten.

 

Mai repet: eu doar am corectat o greseala! si tu nu ai respectat asta. Pur si simplu ai modificat la loc si m-ai dat afara. Nu ai avut un comportament de laudat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, UCMR DICTEAZA!

 

Daca nu sunteti de accord cu UCMR-ul si cu deciziile lui, de ce veniti la el si stabiliti datele intalnirilor voastre in we ramase libere? De ce nu le dati flit si sa faceti voi ce vreti?

Hai ca discutia a luat-o razna.

Ca treaba sa mearga, trebuie sa fie cineva care conduce. Acel cineva in momentul asta este UCMR. Daca se va inventa ceva mai bun, atunci o sa cedam locul.

Oricum Adi, motociclistii se duc numai la anumite intruniri. Nu se duc la toate.

Daca sa zicem ca o intrunire se tine de cativa ani buni si e renumita prin calitatile ei (cum ar fi Brasov si Sibiu) ... normal ca oamenii o au pe lista.

Intrunirea respectiva nici macar nu trebuie sa se afle pe listele UCMR ... ca oamenii tot se duc.

 

Ce am vrut sa zic e ca motociclistii oricum filtreaza intrunirile.

De ce un club trebuie sa se incrie la UCMR? Ce castiga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar daca faceti pe interesanti si ne spuneti ca voi va zbateti sa rezolvati de intrare gratuita, de bonuri de benzina sau de formatii de muzica,.....atunci  :laugh: .............pun pariu ca fiecare motociclist de pe forum sau nu, ar da un 50.000 sau un 100.000 pt o intalnire tocmai in ideea de a evita discutiile acestea.....deci inca odata :baldy:

rahat cu lumanari!!!

 

Prefer sa dau 500.000 pt. o jucarie (care sper sa ajunga la copii) decat sa dau 100.000 pe intrare, si cine stie unde merg. Intalnirile au devenit evenimente comerciale pt. cei ce le organizeaza.

Ar fi bine daca nu ti-ai bate joc de efortul altora.

Editat de Avent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai repet: eu doar am corectat o greseala! si tu nu ai respectat asta. Pur si simplu ai modificat la loc si m-ai dat afara. Nu ai avut un comportament de laudat.

Ma frate, tu nu intelegi ca nu a fost nici o greseala, si ca Dan Chelsoi a declarat in fata tuturor ca NU ESTE INTALNIRE si ca duminica a intors-o (ca la Ploiesti)?? Eu datele le-am puis pe net sambata seara, iar tu le-ai modificat FARA SA STII REAL CE A FOST DISCUTAT ACOLO.

 

Ce e greu de inteles ca ai fost mintiti si ca ai halit-o rau de tot?? Nu ai fost acolo si nu stiti ce s-a discutat. Dan a recunoscut asta, dar tu nu accepti.

 

Esti foarte dubios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma frate, tu nu intelegi ca nu a fost nici o greseala, si ca Dan Chelsoi a declarat in fata tuturor ca NU ESTE INTALNIRE si ca duminica a intors-o (ca la Ploiesti)?? Eu datele le-am puis pe net sambata seara, iar tu le-ai modificat FARA SA STII REAL CE A FOST DISCUTAT ACOLO.

 

Ce e greu de inteles ca ai fost mintiti si ca ai halit-o rau de tot?? Nu ai fost acolo si nu stiti ce s-a discutat. Dan a recunoscut asta, dar tu nu accepti.

 

Esti foarte dubios.

1. Eu stiu ce am vorbit cu cei de la Silver Pistons ca nu ma apucam de capul meu sa modific.

 

2. Cum se numeste evenimentul unde e un campus, o scena cu formatii, vin multe motoare? Eu ii zic intrunire.

 

3. Cu ce chestie sa ma minta Silver Pistons pe mine? Ca de castigat nu aveau nimic de castigat. Pur si simplu am pus inregistrarea lor conform datei din calendar. Adica primii. Eu nu am modificat data.

 

4. Nu amesteca Roadhogs in afacerea asta. Modificarea am facut-o in calitate de moderator nu in calitate de vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

Oare cat o sa mai balmajitzi topicul asta?

Va certatzi ca chiorii shi aruncatzi cu noroi in toate directziile ... cascadorii rasului.

 

1. In primul rand regulile sunt reguli shi ele se respecta altfel lasatzi-va de meserie.

2. Dobrescu shi Baiazid shtim totzi meritele voastre (mai mari sau mai mici) in acest forum dar sa va balacaritzi shi sa stergetzi listele cum vretzi voi ... pe forum este lipsa de respect fatza de noi. Vendetele voastre ar trebui sa ramana intre voi.

Parerile voastre nu sunt mai presus de ale noastre. Moderatorii care au opinie diferita fatza de deciziile unui for ar trebui sa fie personale fara se ciunteasca informatzia. Pe de alta parte trebuie sa existe shi un dialog intre moderatori/administratori pentru ca noi care suntem "ceilaltzi de pe forum" sa nu inghitzim toate certurile voastre!

 

Nu shtiu daca m-am facut intzeles dar sunt satul de discutzii idiotice.

 

Numai bine.

 

PS: deci ... daca exista o decizie a cuiva ... datzi informatzia corecta shi expunetzi-va parerea separat. Nu ciuntitzi informatzia. Shi daca totushi se intampla discutatzi telefonic sau fatza in fatza inainte de a va balacari pe forum shi de a exclude moderatori.

 

PPS: Nu shtiu ce este UCMR shi nici nu ma intereseaza ... voi merge la intrunirile pe care le consider interesate shi totzi vor face lafel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, imi pare rau, dar nu sunt in stare sa discut cu tine. Eu spun una, tu raspunzi alta, dar nu sa citesti atent ce zic eu si nu accepti ca ai fost mintit. Cred ca am explicat suficient de bine de unde a provenit eroare ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, imi pare rau, dar nu sunt in stare sa discut cu tine. Eu spun una, tu raspunzi alta, dar nu sa citesti atent ce zic eu si nu accepti ca ai fost mintit. Cred ca am explicat suficient de bine de unde a provenit eroare ta.

Nu m-a mintit nimeni.

Pur si simplu fiind moderator la Intalniri am fost rugat sa mut inregistrarea de la "alte evenimente" la categoria "intruniri".

 

La care tu m-ai dat afara!!! si ai mutat-o la loc.

 

Dupa ce vorbeste Demostene cu tine .. o pui la "intruniri".

 

Deci nu te supara pe mine dar ... ai facut modificarea pe care am facut-o eu! DE CE? Pur si simplu nu vrei sa recunosti ca ai gresit. Eu am recunoscut ca am vorbit urat si imi pare rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...