Sari la conținut

ESTI DE TOT _CACATUL!


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Am facut modificarea dupa ce am vorbit cu Demostene, duminica, si el mi-a explicat ca eu am inteles gresit, si ca Dan a spus de la inceput ca va fi intalnire.

Repet, asta a fost duminica. Demostene fiind acolo, am crezut ca am inteles eu gresit si el a inteles corect, mai ales ca era cu Dan Chelsoi la telefon, si ii spunea ca a zis de intalnire. Am modificat, trecand Ploiestiul primul.

 

Surpriza, luni cand am sunat la Radu de la Cluj si la George de la Bucuresti (Adi scrisese deja pe forum) si am verificat ce a zis Dan, ei bine, EU aveam dreptate si nu Demostene, care desi era cu Dan la telefon ii spunea tot aia, ca o sa fie intalnire.

 

Deci toata lumea intelesese ca Dan a zis ca nu e intalnire, doar Demostene si cu tine sustineati ca Dan a zis ca este. Ei bine, am sunat si la Dan, care normal, a recunoscut ca a zis ca NU o sa fie intrunire DAR ca de fapt este, si mi-a explicat de ce a preferat sa zica asa.

Repet, asta se intampla luni. Am vorbit cu Radu din nou si s-a convenit ca Ploiestiul sa fie trevut in fata Clujului pentru a inceta toate discutiile. Deschiderea oficiala UCMR o sa fie CLUJ, ca in fiecare an.

 

Cu alte cuvinte, la momentul cand tu ai modificat anuntul meu HABAR nu aveai ce s-a discutat acolo, iar de duminica pana luni ati fost mintiti. Puteai sa ma suni si sa ma intrebi, sau sa ma cauti pe messenger.

Greseala mea a fost ca l-am crezut pe Demostene, in loc sa sun la Radu si George inca de duminica, pentru a verifica, dar m-am gandit ca totusi e bine sa astept pana luni, sa nu deranjez oamenii.

 

Imi pare rau, dar pana la urma va trebui sa recunoasteti ca ati fost mintiti. Asta este adevarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o intrebare

 

Cum putetivoi decide care inrtalnire este oficiala sau nu ,mai ales ca unele cluburi

nu fac parte din UCMR

Oare aveti acest drept

 

si raspundeti fara ............, concret vreau . daca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lori, tu ai ramas cu ceva sechele. Pe langa faptul ca noi discutam de ceva, si tu de cu totul altceva.

 

UCMR nu stabileste nimic pentru altii. UCMR stabileste calendarul pentru proprii membri. Ar trebui sa intrebi celelalte cluburi de ce au raspuns invitatiei.

De ce RoadHogs a avut reprezentant acolo?

Sper ca ti-am raspuns destul de concret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vicepresedintele RoadHogs zice ca e intalnire in timp ce Presedintele SilverPistons a spus clar, in fata a 40 de oameni ca... nu este intalnire! Ce sa mai intelegi?

 

Poate exprimarea de la UCMR a lasat de dorit si s-a inteles altceva decat cei de la Silver Pistons ar fi dorit. Insa acest lucru a fost rectificat, dupa cum se vede mai jos. Nimeni nu poate contesta acum faptul ca este vorba despre o intrunire moto si nu altceva... Ma repet, dovada este mai jos, pe forum, in scris!

 

Festivalul de la Ploiesti este in primul rand o intalnire de motociclisti. Faptul ca se desfasoara sub titulatura de MotorRock (ed. II-a) nu schimba cu nimic caracterul ei de intalnire moto.

 

atata timp cat se afla in scris ca este vb despre o intrunire cade:

Din pacate SilverPistons, pentru a nu se certa cu prietenii RoadHogs prefera sa nu spuna adevarul integral, lucru pe care eu nu il inteleg.

 

 

Tu nu aveai dreptul sa modifici doar ca iti sunt simpatici cei din ploiesti.

Un moderator are datoria de a modifica/rectifica un post cand i se aduce la cunostinta ca a fost facuta o eroare. In cazul de fata a fost o eroare de comunicare iar cei de la Silver Pistons au corectat-o, precizand ca este vorba despre o intrunire. Ergo, corectura a fost justificata si nu este vorba despre simpatie. Nu are nimic de-a face. A existat si un post suplimentar la "intalniri 2005" care a fost sters in care se preciza motivul rectificarii.

 

Si mie imi este simpatic Baiazidu, care imi este foarte bun prieten dar dezaprob limbajul care m-a lasat masca. Exista multe alte metode prin care poti sa-ti exprimi ideile, mult mai "artistice" sau care sa dea dovada macar de "ironie fina" cum spune DVD. A recunoscut insa caracterul "fuzibil" si chiar daca nu exista scuze, a recunoscut gresala de a se fi exprimat intr-o asemenea maniera.

Nici DVD nu este de scuzat pt ca ca nu a vb cu el si nu si-a justificat taierea statutului de moderator. Metoda "taie si spanzura" apoi intreaba nu este una de succes... Ca moderator ti se dau niste drepturi suplimentare, de a modifica/sterge ceva. Cand se considera ca faci un abuz de aceste drepturi este normal sa fii intrebat pentru a justifica actiunea in cauza. Daca motivul nu este valabil atunci nu ai scuze si trebuie sa accepti ridicarea acestui drept.

Daca DVD ar fi vb cu Baiazidu ar fi aflat ca a acesta a vb cu Silver, care au precizat ca este vb despre o "intrunire", motiv suficient pentru rectificare zic eu, informatia fiind chiar de la sursa si nelasand loc de interpretare. Ulterior au si precizat pe forum ca este vorba despre o intalnire si nu altceva, cum arata si citatul de la inceput.

Acum ca toate lumea s-a suparat ma duc sa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot v-ati spalat kilotii in public ... hai sa facem si un poll sa vedem cine si cum considera ca a gresit

[in poll nu se posteaza fara justificare] ...

Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wey, dar mai terminati odata cu prostiile.Am vorbit si eu duminica seara cu

Dan-Silver Pistons, era suparat rau de tot ca unii isi bat joc de eforturile lor. Singura lui doleanta era sa scrieti evenimentele in ordine cronologica, si daca doreati neaprat in dreptul celei de la Ploiesti sa scrieti orice de ex "festival cu motociclisti".Pur si simplu a luat ca o jignire faptul ca au fost mentionati la coada calendarului si nu in ordine cronologica cum e normal. :hug: I-am zis sa stea linistit ca rezolvam luni, si ca oricum ar scrie Dobrescu in calendar oamenii tot vor afla de ea si vor veni sa se distreze, fie si doar pt ca multi au auzit de cum a iesit anul trecut si deja le pare rau ca nu au fost.

Se pare ca pana sa ajung eu luni dimineata pe net deja se paruiau oamenii pe aici :baldy:

Baiazid cu gura mare versus Dobresu cu apucaturi dictatoriale :what: :ok: Impacati-va la o bere si gata. Sunt intruniri in 2005 pentru toti si pe toate gusturile :laugh:

 

P.S.

 

...si DA la Ploiesti este o intrunire moto mascata sub numele de "Motorock" in agenda sarbatorii oficiale a orasului Ploiesti, cu sprijin de la primarie si sponsori.Asta inseamna ca pe motociclisti nu ii costa inchirierea spatiului plus concertele, ceea ce permite taxa 0 la intrare si posibilitatea de a strange simbolic ca "taxa" jucarii pentru copii fara posibilitati.

La fel si cu bonurile de benzina, multi motociclisti rateaza intruniri din cauza lipsei banilor de benzina si taxa de intrare.

Singurul revers al medaliei , deoarece este permis accesul fara taxa, e ca la concerte pot veni si rockerasii din zona.Anul trecut nu a fost nici o problema iar zona de campare a motociclistilor a fost pazita contra eventualelor tentative de furt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorrock ploiesti este o intanire moto in toate sensurile...ca se face in cadrul festivitatilor privind zilele ploiestiului e alta problema( au loc amenajat pt. asta, camping, jandarmerie etc)....nu inteleg de ce atatea comentarii si suparari...e vre-o problema ca baiazid a corectat ceva ce era deja cunoscut de la sedinta UCMR?...daca a fost o nentelegere poate acum s-a inteles clar ca pe 20-22 mai la ploiesti va fi o intalnire moto unde sunt invitati toti motociclistii de pretutindeni...

si inca o data ..daca lumea se simte bine la o intrunire oficiala sau neoficiala cu siguranta se mai duce si a 2a oara la ea .....

Editat de orestte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ultima oara cand scriu. Care mai aveti nelamuriri dati-mi telefon.

Sambata s-au stabilit intrunirile. Clujul, ca in fiecare an, a avut privilegiul de a deschide sezonul intrunirilor.

A venit si randul celor de la Ploiesti. Noi facem inaintea clujului. Cum asa? Pai stai sa vezi ca nu-i intrunire propriu-zisa ci se sarbeaza zilele ploiestiului si cu ocazia asta sunt trupe rock si noi invitam toti motociclistii sa vina si sa ne simtim bine. Hm, OK bine.

Dupa care, duminica vin si zic: De ce ne puneti la urma? Noi deschidem sezonul moto!

Pai e corect?

Plus de asta, cum v-a zis si DVD si eu, dar nu vreti sa intelegeti, intrunirile au fost stabilite de UCMR pentru membrii UCMR. Ceilalti, e treaba lor. Pot sa faca intalnire si de Craciun. De ce nu o fac? De ce vin la UCMR sa se puna de accord si dupa aia iese scandal?

Pentru la anul, o sa propun sa nu mai fie invitat nici un club in afara celor din UCMR. Ceilalti sa-si stabileasca datele asa cum vor, si nu va mai fi scandal. Vi se pare buna ideea?

Si ultima chestie: taxa de intrare = zero; benzina de drum = asigurata, maine - poimaine o sa vrem si curve gratis care sa ne maseze oole dupa ce le-am dat de rezervor. Sa fim seriosi. Nu dai=nu primesti . Simplu!

Intamplarea de la Ploiesti se datoreaza faptului ca au speculat momentul (bravo lor) si or sa adune motociclisti pe banii altora.

Dar... atata timp cat intrunirile nu vor fi organizate cu ocazia zilelor orasului, alegerilor locale, lansarii partidului..... ele vor trebui platite. De unde? O parte din banii de intrare!

CE DRAQ E ASA DE GREU DE INTELES?!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vre-o problema ca baiazid a corectat ceva ce era deja cunoscut de la sedinta UCMR?

 

Foarte pertinent raspunsul tau, dar are cateva erori:

 

- habar nu ai ce s-a discutat la Predeal, desi ai fost acolo;

- habar nu ai ce s-a scris pe topicul asta, desi ai raspuns la el.

 

Cu alte cuvinte, te-ai comportat ca o musca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de gand sa schimbe titlul topicului asta? De fiecare cand deschid motociclism.ro/forum vad ba "ESTI DE TOT _CACATUL! Baiazid", ba "ESTI DE TOT _CACATUL! Dobrescu" sau, si mai urat, cum va scrie acum: "ESTI DE TOT _CACATUL! Don Leoncio" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca tot e trafic pe topicul asta, vreau sa spun si eu cateva vorbe. Off-topic, dar nu mai conteaza asta... Mi s-a acrit de forum, in stadiul in care este acum. Va rog frumos sa va reveniti si sa terminati cu copilariile de doi bani. Incercati sa faceti ceva constructiv. Injurati-ma in gand, comentati ce si cum doriti, dati-mi "ban", dar va spun sincer ca mi s-a luat de mahalaua de aici si de atitudinile de tipul: "N-avem de lucru. Hai sa ne facem!" :baldy:

 

Lasati intrarea in cort pentru cei care sunt obisnuiti sa traiasca asa si vedeti-va de treaba. Aruncati, dracului, orgoliile la gunoi (orgoliile, nu integritatea!), colaborati si va iesi ceva frumos. Asta, daca v-ati hotarat la ceva. Daca o faceti numai ca sa va rotati coada frumos colorata, sunt convinsa ca nu impresionati pe nimeni. In nici un caz, nu impresionati pozitiv! :what: Ba, mai mult decat atat, ne faceti un deserviciu noua, celorlalti, punandu-ne intr-o lumina proasta...

 

P.S. Nu este necesar sa-mi raspundeti. V-am spus ce gandesc eu. Presupun ca nu sunt singura... Nu-mi pasa cine a gresit si cum. Daca va intereseaza, totusi, parerea cuiva care acceseaza www.motociclism.ro :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dupa parearea mae 99% din vina balacarelii de fata o poarta participantii la intalnirea de la Predeal, care nu s-au comportat ca un organism oficial, si nu au semnat un comunicat catre popor in care sa se stabileasca din start toate detaliile, inclusiv cine e mai jos si cine e mai sus, daca e intrunire, intalnire sau festival.

 

Baiazid nu trebuia sa faca scandalul asta, inainte de a discuta cu Dobrescu sau cu alt admin. Foarte bine putea sa-l editeze alex sau eu. Cat despre mania persecutiei - aviz amatorilor - mai cititi odata portretul unui trol

 

Nu inteleg de ce atata agitatie pentru un eveniment care va avea loc peste juma' de an? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai cititi odata portretul unui trol

 

intradevar interesanta descrierea .................imi cer scuze pt ce am scris mai inainte, probabil inseamna mult sa organizezi o intalnire,.......dar daca intri cu zambetul pe buze in forum si citesti acest topic,.......ajungi la final nervos si nu stii de ce................... Am o intrebare,.....am citit topicul cu trolul si se vorbea de un tip alex, tot administrator,................ce s-a intamplat cu el de a disparut???? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog!!!! Incetati cu prostelile!

 

Topicul asta este o rusine pt noi toti ! Rog pe cei in masura sa-l stearga .Nu cred ca asta e relatia intre "noi" .Consider ca s-ar fi putut aplana mai usor la o bere cu mititei.

Nu mai exagerati prieteni! Pe noi nu ne leaga un simplu nume fie el UCMR , Road-Hogs sau oricare ar fi el ci , cred eu , acea pasiune comuna. Personal cred ca nu e o neaparata nevoie de a oficializa intalnirile!

 

Hai norocc si dau o bere!

 

Offtopic: Stiati ca vand motoru?! sau stati cu ochii doar in topicul asta?

Ps:....daca-l vand! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa spunem totusi adevarul:

Chestia care va avea loc la Ploiesti (dupa cum se intelege si din denumire: "MotorRock") este de fapt o lansare de carte, cu caseta, CD si toate cele, lansare a renumitului prozator si interpret Adrian Minune (aka "King of Maneles" :lol: ). Desfasurarea probabila a evenimentului (la fel ca si anul acesta) va fi urmatoarea:

-depunerea unor coroane de corturi in spatiul rezervat "Motociclistului Necunoscut" :blbl:

-autografe de cauciuc spate pe asfaltul din incinta :baldy:

-diverse concursuri :lol: (impins de acordeoane, tras corzile de la vioara...) cu premii speciale (uleiuri culinare Shell... , spray Valvoline de uns volanul la Mertzan...).

-tinuta obligatorie constand din smokinguri (Dainese, Skino,Axo...etc) si jobene (Shoei, agv, Uvex, Nolan...) :what:

-seara se va incheia cu un cocktail de bere la butoi :laugh: :hug: pe o muzica relaxanta de hardrock :lol: :ok:

 

P.S.: Vorbeam serios :P (nu-l mutati la "Chestii distractive" ca nu vor mai avea eventualii troli subiect de "discutie")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de gand sa schimbe titlul topicului asta? De fiecare cand deschid motociclism.ro/forum vad ba "ESTI DE TOT _CACATUL! Baiazid", ba "ESTI DE TOT _CACATUL! Dobrescu" sau, si mai urat, cum va scrie acum: "ESTI DE TOT _CACATUL! Don Leoncio"  :hug:

Don LEONCIO, de va fi vre-un MOTOROCK , you rock! :what: :baldy: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca s-a mai linistit lumea. Fratilor, important e sa ne vedem sanatosi la cat mai multe locatii mentionate in lista cu "Adunari pe 2005", indiferent ce sunt: intruniri, paranghelii, (ij-uri) festival, ceaiuri (de pruna). Decat sa ne odara capul de nervi, mai bine sa fie de la karmol. Decat :what: , mai bine :laugh:

Hai, drum uscat si dodo umeda!

 

@schilaci: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shi asha ai intrat iar in _cacat ... stai linishtit ca te-am scos eu. :baldy:

Pe mine cine ma scoate?

 

 

PS:Sper ca linishtea asta este din cauza ca protagonishtii au revenit la dialoguri mai decente shi vorbesc "face to face" ... :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau au decis sa lase topicul sa moara incet dar sigur ...

 

 

 

Doamne, da-mi suflet cat sa ii iert, minte cat sa nu-i dispretuiesc si putere cat sa beau toate berile pe care mi le datoreaza...

Cand esti dezamagit devii deoadata religios nu?!! :laugh:

Editat de Fester
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...