Sari la conținut

Honda Cbr 900 Rr - Autostrada Soarelui


Postări Recomandate

M-am prins, ai vrut sa-ti faci reclama :)

Misto clipul.

Cu ce poti filma din mers, ceva in genul camerelor de pe motocicletele de Gand Prix?

 

 

aici gasesti camera de pus pe moto:

http://www.louis.de/_10ea360a9a98e4b5d09c6...7&anzeige=0

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 14:58 -------------

... si la ce o sa-i foloseasca daca ii f..e o tranta la viteza aia ????

Webbere, pastreza-ti filmul ca amintire si incearca sa faci o amintire si din genul ala de mers pe motor, ca altfel ai sanse sa dam cu RIP si dupa tine pe aici.

Fara nici o ofensa, e doar un sfat !!!

 

Numai bine !!! :lol:

 

la cum a tras de el geaca ce a purtat, ajuta mult un echipament care nu flutura si stai mai fix pe motor si eviti un eventual accident ca poti fii atent la circulatie si nu la cum sa nu zbori de pe moto, la un accident puternic nu ajuta dar daca aluneca 100metri pe asfalt acolo ajuta, un echipament bun numa se zgirie nici nu se rupe, iar ce a purtat in film i se duce si pielea si carnea, cel mai urat e cu blugi aia se incalzesc si iti topeste pielea.

Fac eu morala aici dar citeodata imi plimb Chopperul in pantaloni scurti...

cind am de gind sa-i dau tare atunci ma echipez!!!

 

 

filmul e facut frumos imi place

 

Casca Shark e OK , si geaca e un pic mare de tine, nu are voie sa fluture nici cu aerisirile deschise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa faceam si eu numai ca nu m-am filmat. Bine ca nu te-ai dat pe o roata. :lol:

 

Frumos filmuletul, totusi nu-mi plac pantofii si cum flutura pantalonii si geaca... pielea e sfanta man. Iti apara pielea proprie si nu flutura.

 

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 15:23 -------------
lupul moralist - eu vin zi de zi la munca in pantofi sau adidasi... am venit si cu cizme de cateva ori ,dar mi-e lene sa ma schimb. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am inteles. Voi lua masuri in privinta echipamentului.

 

Pentru cei interesati voi dezvalui reteta filmuletului:

Sony HandyCam TRV350 - intreg clipul a fost filmat cu aceasta camera, inclusiv fulgerele si rasaritul soarelui, cu rezultate multumitoare desi este un model destul de vechi.

2 Casete Digital8 - da, s-a filmat aproape 2 ore de material brut pentru a obtine un clip de 3 minute

PC Pentium 4 with Windows XP - nu incercati pe ceva inferior!

Placa de captura FireWire - se poate si cu o amarata placa firewire

Adobe Premiere Pro 1.5 pentru montaj

TMPGEnc pentru compresat

multa rabdare si putina inspiratie...

 

Succes si voua la productii cat mai reusite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E just 4 fun... chiar NU am facut 3,14*2 pe autostrada :lol: . Am filmat scena respectiva pt a avea un scurt moment comic in filmulet...

 

Ma bucur ca va place :-L

Clipul :D dar nu te`am vazut pe o roata si nici stopie facut :P :cheers: :o (joke)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe Webber o vorba doar... RESPECT! :o

Mi-a placut enorm filmuletul si crede-ma ca am ochi sa apreciez (doar sunt director de imagine :D )

Scenariul e bine inchegat si cadrele la fel. Motajul + suinet...awesome. In locul tau as fi scos noise-ul de la sunetul camerei...lasam doar sunetul motorului cu putin mai mult bass...si in rest soundtrack`ul. Ai veleitati clare de regizor pe bune. Sunt incantat ca e facut de un roman. Vedeti mah ca se poate...si cei care au comentat sau criticat total nemotivat si constructiv le invit boticul sa ighita toba-mi de evacuare cand dau gaz :-L ... oare se umfla? :cheers:

Continua tot asa Webber...

PS: spune si mie ce camera ai folosit (modelul pls)

PS 2: haha genunchiere...cool man...tustii ce inseamna o julitura? d`aia adevarata? iti polizeaza muschii si pielea pana la o crede`ma...So take ur time si cumpara`ti ceva de piele (pantaloni/geaca sau combinezon)

 

Take care man

 

Mesaj completat în 18 Aug 2007 00:23 shit! sorry akum am vazut ca ai specificat modelul camerei Webber. Multzam si toate bune :lol:

Editat de DarkSky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: spune si mie ce camera ai folosit (modelul pls)
vezi mai sus:

/index.php?...26895&st=30

 

PS 2: haha genunchiere...cool man...tustii ce inseamna o julitura? d`aia adevarata? iti polizeaza muschii si pielea pana la o crede`ma...So take ur time si cumpara`ti ceva de piele (pantaloni/geaca sau combinezon)

da... din pacate am avut si experienta asta de cateva ori. probabil ca e inevitabil la un moment dat.

/index.php?showtopic=77350

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...