Sari la conținut

Detinatori De Husaberg


Enduro Braesti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 433
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E 99% ktm. Problema e ca, in general, importatorii de KTM nu au nicio idee de ce piese se potrivesc la Husaberg. De exemplu, la al meu TE250/2011, cilindrul e de ktm 2008-2011, sasiul la fel, dar robinetul de benzina e de 2012+.

Faci asa: cauti pe google Husaberg fiche. Primul site la care te duce este https://www.trevorpopemotorcycles.co.uk .

Cauti anul, modelul, si iti da toate fisele. Fiecare piesa din fise are un cod. Iei acel cod si il cauti pe shop.dementor.ro, si astfel vezi daca e de la KTM sau nu.

Normal ca mai exista si piese care nu au acelasi cod, gen cercurile de roata care sunt portocalii la KTM si albastre la Husa, dar marea majoritate se potrivesc.

Dupa asta poti comanda piesa respectiva, dupa cod, la cel mai apropiat importator Ktm, dupa cod

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2011 Husabergul era deja cumparat de KTM, deci mai toate sunt KTM-uri. A mea nu face exceptie.

 

Am înțeles. Așa sper să fie. Deși motorul de pe motocicleta care mă interesează este ceva specific Husaberg și nu se regăsește pe niciun alt model.

 

În acest sens, crezi că un service KTM (ex Dementor) s-ar descurca cu servisarea? Nu că un monocilindru ar putea fi foarte complex, dar întreb.

 

Merci din nou pentru răspunsuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice service se descurca cu servisarea unui motor care nu are pretentii de circuit, de racing. Poti apela si la Stulewa de aici de pe forum, e doctor in KTM-uri de orice fel. La fel de buni sunt cei de la goracing, un service langa podul Constanta ( eu la ei am facut cateva chestii de finete, setari carburator, amortizoare, si am fost f multumit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Salut. Am o întrebare pentru posesorii de Husaberg: unde vi le servisați și de unde vă procurați piese? Direct prin dealerii KTM? Aduc orice piesă?

 

Mulțumesc anticipat.

 

Acum am observat ca pe site-ul ktmexc.ro exista sectiune speciala pentru Husaberg/Husqvarna, cu fise tenice detaliate si preturi in lei, incepand de la modelele 2004 incoace. O fi sectiune noua, o fi veche si nu stiam eu de ea, nu am nicio idee.

Deci si posesorii de Husaberg modele non-KTM au de unde sa isi comande piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...