Sari la conținut

Accident Mortal Bihor


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Motociclist accidentat mortal

 

ORADEA - Un tânăr motociclist din Nucet Âşi-a pierdut viața în noaptea de miercuri spre joi într-un accident în urma căruia a fost rănită grav Âşi prietena sa, B.D. (18 ani), din BucureÂşti. Urcații ambii fără căÂşti de protecție pe o motocicletă Suzuki de mare putere, dar neînmatriculată, cei doi au fost victimele unui accident petrecut în Băița, pe DN 76.

 

 

„Motociclistul A.V.L. (24 ani)nu a redus viteza într-o curbă cu vizibilitate redusă Âşi a trecut pe contrasens, izbindu-se de parapetul din beton din partea stângă a direcției de mers.”, precizează purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Poliției Județului Bihor, inspector Mihaela Pop.

 

ÂŞocul violent i-a fost fatal imprudentului tânăr. Iar pasagera a fost transportată de urgență la Secția de Terapie Intensivă a Spitalului Clinic Județean Oradea.

sursa:bihon

 

selectie naturala :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Romania a cam ajuns ca fiecare tzaran si idiot sa isi permita motocicleta,iar rezultatul se vede.Cei inconstienti o belesc.Fara casca,motorul neinmatriculat.... is curios daca a avut carnet.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat doar ca unii nu se gandesc ca mai pot lua dupa ei si alte persoane nevinovate...Vinovate

poate doar pentru ca s-au suit in spatele unui handikpat sau ca erau la locul nepotrivit in

momentul nepotrivit :lol:

 

ps.ieri asteptam la rand sa-mi iau o shaorma de pe 1mai(ion mihalache) cand aud un zgomot

de toba sport de speed...cand mi-am intors privirea, ce vad, unu cu un gsx, parca, care

tocmai depasea o masina pe partea dreapta(masina putea sa faca oricand dreapta), pe o

roata si continuandu-si drumul tot asa(tot pe o roata) pe o distanta destul de mare...sectorul

ala de drum se intersecteaza cu o gramada de stradute, iesiri dintre blocuri etc....oare ce

se putea intampla????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca s-au suit in spatele unui handikpat

Se cheama teribilism sau pur si simplu faptul ca unii isi inchipuie ca nu o sa moara chiar ieri . Sper sa fie invatatura de minte si acest accident . Forumul se umple ingijorator de accidente :lol::(:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt multi cei care considera ca a merge pe motor e ca o plimbare cu barca. Pentru ca nu pot sa cred ca esti constient ca ai BETON sub tine si te urci pe motor asa ca ....

Nu mai zic nimic.

R.I.P. :lol: :)

Sanatate fetei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tanar,fara echipament,nici macar casca,gagica in spate,noaptea,motor neinmatriculat,poate fara permis,poate chiar baut! :lol: Pare reteta optimala pentru un accident mortal! :moto:

 

Trist,condoleante familiei si prietenilor! :) :moto:

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioghy: " ps.ieri asteptam la rand sa-mi iau o shaorma de pe 1mai(ion mihalache) cand aud un zgomot

de toba sport de speed...cand mi-am intors privirea, ce vad, unu cu un gsx, parca, care

tocmai depasea o masina pe partea dreapta(masina putea sa faca oricand dreapta), pe o

roata si continuandu-si drumul tot asa(tot pe o roata) pe o distanta destul de mare...sectorul

ala de drum se intersecteaza cu o gramada de stradute, iesiri dintre blocuri etc....oare ce

se putea intampla???? " se poate intampla in felul urmator.. iese unu cu masina, poate scoate botu afara sa se asigure si motoristul cade, moare iar conservarul face inchisoare.

sanatate fetei si condoeante familiei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mai fi ceva de zis dupa isprava asta? In ultima vreme multe accidente sunt trase la xerox, acelesi imprejurari, aceleasi circumstante, acelasi sfarsit tragic.

Sa dea Domnul sa o scape pe fata, iar pe baiat sa il odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o epidemie! DE TAMPITI

 

insanatoshire grabnica fetei care este o inconshtienta shi ea la randul ei o tampita !!!

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:D mda... NO COMMENT, ... DA' SI AIA PROA.TA DE GARAIE SA SE SUIE PE MOTOR DE VITEZA FARA CASCA :P .. LA CE SE GANDEA?! "LAS' CA MERGE CU 50KM/H, NU MAI MULT" :rock: SELECTIE NATURALA "TATA", CA DACA INTRA CRET.NUL ALA CARE-I MORT IN MINE , "MA PUPA RECE SI PE MINE MAMA "... DEJA CAND AUD DE ACCIDENT IN CARE MOTOCICLISTUL NU AVEA CASCA, NU MA MAI INTERESEAZA :lol: ALA NU-I MOTOCICLIST CI UN CAC.NAR CARE ARE PREA MULTI BANI, SI S-A SUIT PE MOTOR NUMAI CA SA-SI SATISFACA EL PLACEREA STUPIDA DE A SE DA IN SPECTACOL :cheers: !ADICA LA RESTUL LUMII NU SE GANDESTE?! DACA INTRA INTR-UN MOTOCICLIST CORECT? CARE CIRCULA CORECT , CARE ESTE ECHIPAT CORECT , SI PE CARE IL ASTEAPTA O FAMILIE ACASA, UN COPIL, SAU IL IUBESC PARINTII CA PE OCHII DIN CAP,CA POATE E SINGURUL COPIL AL LOR! DE TREBURILE ASTEA-I DOARE IN COUR PE VITEJII ASTIA CARE SE SUIE PE GIXXERE PUTERNICE SI IMPRESIONEAZA PE GAGICILE DIN SPATE(PASAGERELE :-L ) PAI SA FACA ASTA IN SUFRAGERIE LA EL ACASA, NU PE DRUMURI PUBLICE , CA ALTII NU-S VINOVATI DE IMBECILTATEA LOR! :sick:

 

A PRIMIT CE MERITA , NICI NU MA DOARE CAPU' DE EL...

DATII TARE MAH TERIBILISTILOR , POATE SE MAI CURATZA LUMEA DE VOI....

CA EU SIGUR NU VREAU SA MA CURATZ DIN CAUZA VOASTRA :o

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic pot zice doar ca nu face bine la nimeni apelativele dulci la adresa "eroilor" acestui topic. Pe el Dumnezeu sa il ierte si pe ea tot Dumnezeu sa o ajute sa scape cu bine.

 

Off topic: Apropo de inconstienti care au motoare cu multi cp si ceva necunoscut de demonstrat altora... Intr-o zi ma plimbam linistita prin oras (BM) pana cand a trebuit sa ocolesc PE TROTUAR niste prunci cu fetze de minori care se dadeau cu o yamaha fz (cred... oricum ceva yamaha naked) PRINTRE PIETONI. Nu mai vorbesc de faza cu fara casca. Baietzashi turau si intorceau motorul pe acolo de ziceai ca nu esti in centrul orasului pe trotuar. Din pacate jmecherasii de acest gen se inmultesc inexplicabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi se pare corect sa moare si pasagerul cel care a condus este vinovat si pasagerul ce vina a avut toti se cred smecheri ca au motor da nu are nici casca nici nu este inmatriculat ,normal politia nu i prinde chiar ieri am vazut pe unu pe un motor de 400cm3 parca l-am intrbat aja la stou daca are permis ,ce credeti ca a raspund (NU) macar ala avea casaca da mnoa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inconstient :cheers: hai nu mai zicem de echipament dar macar casca.... :o pacat de el ca era tanar...poate totusi are noroc fata, cum spuneau si ceilalti "selectie naturala". astfel de motociclisti strica aceasta comunitate pentru ca oamenii ii vad si apoi generalizeaza. M-am saturat sa tot spun R.I.P dar asta este... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :rock: R.I.P pt baiat, pacat de el ca era tanar... si sanatate fetei si multa MINTE!!!

 

off topic: aseara prin 13 Septembrie. era un tip cu zzr 600 se plimba cu o gagicutza in spate FARA CASCA :-L (a oprit inainte de intersectia cu Dr. Sarii si a coborat acolo pasagera). La semafor l-am intrebat de ce a luat-o fara casca si ce mi-a raspuns?!?! :cheers: " trebuia s-o aduc... nu am mers mult.." Cat de tampit si inconstient sa fii ca sa:

1- sa iei pasager fara sa-i dai si casca (cu atat mai rau cu cat iti e si prieten/a, iubita...)

2- sa te urci la cineva pe motor fara sa porti casca

:o :D :lol:

Uite asa mai scapam de teribilisti... sper numai sa nu ia oameni nevinovati cu ei pe lumea cealalta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul asta i-ati facut praf in unanimitate. ...Si o merita, fara discutie !!!!

E incalificabil cata lipsa de discernamant poate avea un OM (nu gaina, caine, gasca sau alt fel de necuvantatoare de la care nu avem pretentii), care face un cumul de greseli capitale doar pentru bravada.

1. fara casca

2. motor neimnatriculat

3 pasager fara casca

4 incapabil de a stapani motorul

 

Asa cum spunea cineva mai inainte, cel mai grav e faptul ca pune in pericol si viata altora !!!

 

.... si atunci cand prin gestul tau necugetat poti ajunge sa iei cu tine si alte vieti nevinovate, vei putea oare sa te Odihnesti In Pace ?!?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea cineva mai sus....SELECTIE NATURALA.

 

Cit despre blondele care stau cocotzate in spate fara casca.......daca ele nu isi dau seama de pericolul la care se expun, atunci isi merita soarta.

Motocicleta e un shortcut sper viata de apoi. Dai click pe el si poate sa functioneze sau nu. Daca dai click fara casca atunci mai mult ca sigur shortcutul va functiona perfect.....

Ce mai e de zis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...