Sari la conținut

Honda Cbr 600 F 3


soe
 Share

Postări Recomandate

Dupa ce era sa ma darame un nene cu o Lada din 1900toamna,m-am decis sa fac ceva zgomot si uite ce a iesit,cu fff mici preturi 1,3 mil toba din targ montata fara nici un fel de modif .Acum tre sa merg la ralenti printre blocuri ca sa nu-mi umple lumea frigideru'de carne.

post-15743-1187354515_thumb.jpg

post-15743-1187354554_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Inca una care in loc sa produca sunet, produce galagie......

 

 

fiecare cu gusturile lui.ai auzit cumva toba si nu suna frumos?mai bine nu te antepronunta fara sa o auzi.sau ce tie altii iti spun ce sa faci cu motorul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D cam 2 luni am mers fara toba, direct evacuarea si atat...am bagat boala in caini, pisici, politzai, babe, mosi, copii... :) DAR...e prea galagioasa, dupa fiecare drum mai lung eram terminat, te oboseste psihic in ultimul hal, si in plus de asta chiar creaza un discomfort pt restul participantilor la trafic si pt pietoni si o sa vezi o gramada de :) :lol: ;) indreptate catre tine! oricum arata super asa toba, dar incearca totusi una sport, macar nu pierzi din putere cum pierzi cu asta :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare cu gusturile lui.ai auzit cumva toba si nu suna frumos?mai bine nu te antepronunta fara sa o auzi.sau ce tie altii iti spun ce sa faci cu motorul tau?

 

Nu am spus nimanui ce sa facacu motorul propriu. Sunt intotdeauna de acord cu o toba sport. Dar cu o inginerie facuta pe genunchi care a produca galagie cu orice pret, niciodata!

Intaresc spusele lui Kristake.

Numai bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus nimanui ce sa facacu motorul propriu. Sunt intotdeauna de acord cu o toba sport. Dar cu o inginerie facuta pe genunchi care a produca galagie cu orice pret, niciodata!

Intaresc spusele lui Kristake.

Numai bine! :lol:

 

 

fiecare face dupa cat il tine buzunaru.eu ii admir pe cei care chiar daca au bani putini incearca sa faca lucruri frumoase.o toba sport e cateva sute de euro.omu nu are banii astia si a montat ceva frumos si ieftin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare face dupa cat il tine buzunaru.eu ii admir pe cei care chiar daca au bani putini incearca sa faca lucruri frumoase.o toba sport e cateva sute de euro.omu nu are banii astia si a montat ceva frumos si ieftin :finger:

 

lojic...dar nu e musai o toba sport noua! daca e mai scurt un pic buzunaru', atunci ce are daca e second? se poate chiar desface si modifica sau schimba vata dupa cum vrei sa sune...nu e nimic complicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

lojic...dar nu e musai o toba sport noua! daca e mai scurt un pic buzunaru', atunci ce are daca e second? se poate chiar desface si modifica sau schimba vata dupa cum vrei sa sune...nu e nimic complicat

 

 

ok nu am zis neaparat sa fie noua.dar si una second incepe cam de la 80-90-100 euro in sus si la un salar de 5 mil e cam greu sa dai aproape tot salariu si sa ramai cu buza umflata.oricum ceea ce faci tu cu mana ta ramane unicat pt ca fiecare om are alte idei :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:blbl: cam 2 luni am mers fara toba, direct evacuarea si atat...am bagat boala in caini, pisici, politzai, babe, mosi, copii... :D DAR...e prea galagioasa, dupa fiecare drum mai lung eram terminat, te oboseste psihic in ultimul hal, si in plus de asta chiar creaza un discomfort pt restul participantilor la trafic si pt pietoni si o sa vezi o gramada de :) :lol: :lol: indreptate catre tine! oricum arata super asa toba, dar incearca totusi una sport, macar nu pierzi din putere cum pierzi cu asta :D

da dc zici k pierde din putere? doar are evacuare mai libera nu? nar trebui sa castige ? cum vine asta ca si eu tocmai imi pun un goala si ma astept la un surplus de cai nu la lipsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

de asta ce ziceti??si tot la bani putini !! iar ptr cei care au bani de la tati si sunt lipsiti de imaginatie ,nu mai comentati abtineti-va pana cand auziti cam cum se aude ca ,cum se vede sunt convins ca va place snobilor care vreti numai tobe de firma ca de se ''vede ''misto pe bulevard la constanta

apropos si asta este de vanzare :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 23:24 -------------
asta

post-15743-1201728181_thumb.jpg

post-15743-1201728211_thumb.jpg

post-15743-1201728243_thumb.jpg

Editat de soe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super toba am avut si eu una micuta si goala mavring dar nu m-a dus la altceva decat la pierdere de putere si consum mare. nu-s niciodata de acord cu tobele sport care nu-s concepute pt acest tip de motor. acum merg cu aia originala scurtata cam 17 cm arata super pe motor e scurta si grosuta se potriv de minune uitati si poza

post-28331-1202192809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
da dc zici k pierde din putere? doar are evacuare mai libera nu? nar trebui sa castige ? cum vine asta ca si eu tocmai imi pun un goala si ma astept la un surplus de cai nu la lipsa

 

Adevarul e ca la inlocuirea unei tobe originale cu una aftermarket se pierdedin putere,doar ca majoritatea lumii nu prea observa din cauza sunetului mai "masculin" care da impresia de putere.Daca schimbi evacuarea(chiar si doar finala) ar trebui modificat si carburatorul,adica jigloare mai mari,modificata pozitia acului de dozaj,etc.etc.asta daca vrei sa fie facut ca la carte,daca vrei doar sunet,pui doar toba,oricum mare diferenta nu cred ca se simte,inafara de sunet.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de asta ce ziceti??si tot la bani putini !! iar ptr cei care au bani de la tati si sunt lipsiti de imaginatie ,nu mai comentati abtineti-va pana cand auziti cam cum se aude ca ,cum se vede sunt convins ca va place snobilor care vreti numai tobe de firma ca de se ''vede ''misto pe bulevard la constanta

apropos si asta este de vanzare :laugh:

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 23:24 -------------</small><br/>asta

 

 

Mama ce te ataci ..... nu fi papagal si nu te cacao in capul omului care intamplator are o alta parere, si apropos, tu stii ca are el bani de la ta'su si ca mai e si snob?

Ce tare esti frate, te asteptam sa te plimbi si tu ca un adevarat ce esti pe bulevardele noastre de cacao.....ce zici, oare vii la vara la mare?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...