Sari la conținut

Pionieri Si Soimi Ai Patriei, Uniti-va!


Kali
 Share

Postări Recomandate

Pentru a incheia una dintre etapele actiunii legate de satul Bertestii de Sus, jud. Braila, va anunt pe aceasta cale ca joi, 23 august, se organizeaza o petrecere la Ursu, in Biker's-ul din Matei Voievod. :cheers:

 

Aceasta are ca scop colectarea de imbracaminte sau obiecte casnice functionale pentru familiile mai amarate din sat. Ca sa fie distractia maxima, va propun o intrunire mai "ciudata".

 

 

Tinuta obligatorie: o parte sau toata tinuta de pionier/soim al patriei/utecist. :o La intrare va trebui sa prezentati "legitimatia" de participant, sub forma unei fotografii din "anii de glorie" (merge si copie xerox, daca aveti si poze color, e si mai bine). Radem, glumim, dansam, depanam amintiri, bem o bere si ne simtim bine, iar la final punem la punct detaliile pentru cei care doresc sa faca o excursie la biserica de acolo, in week-endul 25-26 august. Eventual mergem la peste 2 zile, ca e Dunarea aproape. Your choice.

 

So... Va astept echipati, cu legitimatii si cu mici daruri pentru cei mai sarmani ca noi. :lol: :D

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o actiune a la Kali!

 

Mai fata, crezi ca mai am sarafanul ala din epoca de glorie?

Acum, daca ma gandesc mai bine, ma bucur ca nu-l mai am. Probabil nu mai intram in el si ma umpleam de nervi.

 

I'm in!

Poate gasesc o uniforma in bloc, la copiii de la clasele I-IV! :cheers:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I am in, as always... si ma bucur sa sprijin initiativa ta.

:cheers:

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o initiativa laudabila, Kalimero!

 

Noi o sa venim de la mare distanta, asa ca tinuta de pionier nu cred ca o sa fie prezenta, dar sigur o sa gasim ceva sa aducem pentru copii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare ma mai incape uniforma de soim al patriei? :cheers: nu cred! dar vin cu poza :o si cu sacu' de dar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simbata chiar cochetam cu nostalgia anilor 80 cind vizitatam expozitia dedicata comunismului de la muzeul national de istorie. Pacat ca nu mai am costumul soim al patriei sau de pionier. cit despre poza...... sa vedem ce putem face. ? Nu rea mai am poze cu

Exista vre-o alternativa de frauda .... adica sa se intre fara legitimatie :cheers: ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta o poza a cuiva din familie :-L O sa facem un panou unde fiecare isi va prinde poza si-si va trece numele. :cheers: :P

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 13:28 -------------
A.M.R. - 27 de ore... :lol: :o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo tovarasi!!!!! Dupa terminarea activitatii in campul muncii, pentru patrie si gloriosul conducator, mai se tine chermeza? Adicatelea vaz ca nu se inghesuie lumea .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca apar pe la ora 11-12 noaptea, e vreo problema? Eu atunci scap de la munca ... :agree:

 

 

Sper ca nu dati stingerea repede...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca apar pe la ora 11-12 noaptea, e vreo problema? Eu atunci scap de la munca ... :ok:

Sper ca nu dati stingerea repede...

 

daca-i dupa regulile partidului parca vad ca dupa telejurnalul de ora 8 se baga ceva de propaganda si la 10 se inchide emisia :smoke: dar sper sa se treaca pe europa libera :agree:

 

deci eu am doi saci de toale ... sper ca nu-i tarasc degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant...daca e sa vin, singuru echipament care da a vremea aia pe care il am e camasa alba si cravata rosie ca focu, a la membru de partid...poate si ceva insigne-decoratii ceausiste :smoke: asta just in case ca aterizez :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinuta obligatorie: o parte sau toata tinuta de pionier/soim al patriei/utecist. :agree: La intrare va trebui sa prezentati "legitimatia" de participant, sub forma unei fotografii din "anii de glorie" (merge si copie xerox, daca aveti si poze color, e si mai bine).

 

 

Eu nu am fost decat "Soim al patriei" :(Nu am apucat sa devin si pionier si crede-ma ca nu mai am nimic care sa ma incapa :smoke: Mai am doar matricola aruncata printr-un sertar la ai mei acasa (in Calarasi ).Asa ca ce fac ? Pooot sa viiin ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 21.00, in Matei Voievod. Speram sa reusesc sa ajung de la 20.00, dar s-au precipitat treburile la serviciu, si anume trebuie sa muncesc musai azi :agree: Nu uitati de pozeeeee :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca a iesit marfa...nu a fost camasa mea alba, da m-am clocit cu brio in albastru :ok:

 

felicitari @Kali si tuturor tovarasilor care au participat :agree:

 

astaptam pozele :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aterizat si eu ieri pe la ursu. Din pacate am uitat ce zi importanta este 23 August si nici macar nu stiam in ce zi suntem. Nici de petrecere nu stiam dar mi-a placut.

Felicitari pentru initiative. Sunteti super tari.

Asteptam si alte asemenea maifestari si poate aflam si noi de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aterizat si eu ieri pe la ursu. Din pacate am uitat ce zi importanta este 23 August si nici macar nu stiam in ce zi suntem. Nici de petrecere nu stiam dar mi-a placut.

Felicitari pentru initiative. Sunteti super tari.

Asteptam si alte asemenea maifestari si poate aflam si noi de ele.

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet tuturor celor care ati participat si aseara, si in etapele premergatoare. :ok: Maine este ziua "Z", voi pleca dimineata, undeva in jurul orei 7, din Bucuresti. Daca doreste cineva sa ma insoteasca este binevenit, pentru ca - dupa ce descarc masina la biserica - intentionez sa ma asez pe malul Dunarii (la vreo 7 km distanta de locul faptei). Am inteles ca se poate sta cu cortul, ceea ce este minunat.

 

M-am bucurat sa va revad! :) :agree: Pozele le voi descarca in curand, pt ca am patit o chestie: am ramas fara calculator si nu am unde sa golesc cardul, ca sa le pot uploada aici. :) Imediat ce rezolv problema, le pun. A fost tare fain si, ca de obicei, m-am simtit bine alaturi de voi! :smoke: :ok: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...