Sari la conținut

Power Valve La 4t


Postări Recomandate

in primul rand ptr ca nu isi are rostul la 4timpi si in al doilea rand nu ai unde as montezi power valve :cheers:. ai fost atunci la cezar...cu tica si cu lica...si nush dak te-ai uitat sa vezi unde era powervalveul...care defapt ei nu il aveau si se contraziceau ca nu-i adevarat :o...uite in poze ce e incercuit acolo intra powervalva...si jos este evacuarea :D

 

 

 

 

post-10473-1187534472_thumb.jpg > exact asa era la tica..era astupat

post-10473-1187534483_thumb.jpg

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,poate fi montat un power valve sau ceva asemanator pe un motor in 4t(ma intereseaza in special pt un kymco quannon)?

 

P.s:Multa lume zice ca nu poate fi montat,dar nimeni nu stie dc. Cine poate sa ma lamuresca?

 

Multumesc anticipat :cheers:

pai teoretic ar merge.....practic nu iti face nimeni

pe motoarele mai mari o sa vezi sisteme gen EXUP care in prinipiu sunt aceeasi treaba numai ca sunt montate pe teava de evacuare unde se intalnesc cele 4 galerii,cred ca pt un cuplu mai mare in turatie mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man...powervalva nu face decat sa iti largeasca evacuarea...dar tu la 4t ai supape...care inchid de tot evacuarea...cel putin asa stiam io nu sunt sigur....

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreo 5 posturi numai cu smiley si maxim 2 cuvinte,deja incepe sa imi fie dor de animalul de companie al lu' harry potter(ala urat cu urechi ascutite) :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor v-ati cam abatut de la topic :agree:

pai raspunsul meu din prima pagina cred ca e destul de clar

teoretic DA,merge

practic NU,nu gasesti aftermarket si nu iti face nimeni ca nu castigi mai nimic(la putere sau cuplu) probabil o fi vreo diferenta dar e foarte mica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai raspunsul meu din prima pagina cred ca e destul de clar

teoretic DA,merge

practic NU,nu gasesti aftermarket si nu iti face nimeni ca nu castigi mai nimic(la putere sau cuplu) probabil o fi vreo diferenta dar e foarte mica

ceea ce vrea seby sa zica e ca fata de 2 timpi,la 4 timpi power valve-ul echivaleaza cu o toba sport cu evacuare marita si imbunatatita fata de stock,care pt un 125 nu inseamna mai mult de 1cp in +...deci aia e dif f mica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce vrea seby sa zica e ca fata de 2 timpi,la 4 timpi power valve-ul echivaleaza cu o toba sport cu evacuare marita si imbunatatita fata de stock,care pt un 125 nu inseamna mai mult de 1cp in +...deci aia e dif f mica

nu as prea zice,power valve-ul e ceva mai destept,obtureaza evacuarea pana intr-o anumita turatie pentru un cuplu mai mare si o deschide complet dupa o anumita turatie pentru putere mai mare.

Esentialul la topicul asta este ca diferenta de putere si de cuplu in cazul instalarii sistemului e prea mica si nu renteaza din cauza costurilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...