Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut pe toata lumea...

 

am si eu nevoie de cateva informatii / poze legate de transformarea unei virago 250 in bobber , fara a face foarte multe modificari si fara a avea probleme cu itp-ul...care ar fi cel mai lat cauciuc pt spate care permite furca...ati schimbat careva ceva pinioane pe fata / spate pt a creste viteza fara a suprasolicita motorul , sau ce altceva ati facut pt asta ? cum se poate vopsi motorul negru fara a avea probleme cu incalzirea excesiva si decojirea vopselei ? multumesc mult , astept vesti pe PM.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea...

 

am si eu nevoie de cateva informatii / poze legate de transformarea unei virago 250 in bobber , fara a face foarte multe modificari si fara a avea probleme cu itp-ul...care ar fi cel mai lat cauciuc pt spate care permite furca...ati schimbat careva ceva pinioane pe fata / spate pt a creste viteza fara a suprasolicita motorul , sau ce altceva ati facut pt asta ? cum se poate vopsi motorul negru fara a avea probleme cu incalzirea excesiva si decojirea vopselei ? multumesc mult , astept vesti pe PM.

 

numai bine

daca vrei poze gasesti pe net... cu gramada sau imi dai email-ul pe PM si iti trimit eu, pentru restul gasesit in celalalt topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ahoi!

@Csaky spor la treaba sa aveti, in primavara ne intalnim sa admiram ceeace ai facut fiecare dintre noi!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

 

Usor o dezbrac si eu - post-25613-0-91667200-1387386569_thumb.jpgpost-25613-0-50682300-1387386577_thumb.jpgpost-25613-0-77423800-1387386590_thumb.jpg

 

A aparut o problema la demontarea esapamentului, la cilindrul din fata, mi so rupt in capul prezonului piulita - post-25613-0-56300600-1387386645_thumb.jpg ce imi recomandati ca sa-l remediez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il scoti si pui altul fie OEM fie facut la strung.Filetu care intra in cilindru tre sa aiba rotatie inversa fata de filetul rupt.Cel mai greu e scosul.Si pe viitor pune vaselina cuprata de calitate.Sau da cu degripant bun si lasa sa actioneze o noapte.

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il scoti si pui altul fie OEM fie facut la strung.Filetu care intra in cilindru tre sa aiba rotatie inversa fata de filetul rupt.Cel mai greu e scosul.Si pe viitor pune vaselina cuprata de calitate.Sau da cu degripant bun si lasa sa actioneze o noapte.

Ahoi!

Deja am muncit un pic ca sa-l scot si n-am reusit am dat cu degripant si l-am si incalzit, maine dau jos blocul motor si asa o sa-mi fie mai usor.

Sper sa gasesc vaselina de cupru de care vorbesti tu, ca sigur mi-ar fii de folos.

 

Multumesc mult de informatie!

 

Cu respect IceLord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dece sa dai jos motorul?Foloseste o cheie franceza buna sau sudeaza bine o piulita,ceva...Daca incalzesti prezonul,acesta se dilata si mai rau faci.Daca sudezi,deconecteaza CDI si bateria.Cat despre cardan,vezi manualul.Ti l-as da eu dar e prea mare pentru mail...cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa studiez manualul asta e clar, si dau jos blocul motor ca sa il vopsesc, sa curat carburatoarele si sa ma uit la supape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut ,

vreau sa fac bobber o yamaha virago 250 , dar sa pastrez piesele originale , cine are de vanzare piese gata lucrate la preturi ok pt virago 250 , rog sa ma contacteze pe PM. Sunt binevenite si sfaturi sau pareri . Multumesc , numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

vreau sa fac bobber o yamaha virago 250 , dar sa pastrez piesele originale , cine are de vanzare piese gata lucrate la preturi ok pt virago 250 , rog sa ma contacteze pe PM. Sunt binevenite si sfaturi sau pareri . Multumesc , numai bine

 

Salut

Parerea mea este sa frunzaresti net-ul dupa modele bobberite,alege cateva variante(asta in cazul in care nu ti-ai facut tu o idee mai precisa), studiaza-le atent si fa-ti singur bobber-ul. Nu este greu,iar satisfactia....maxima! Eventual unde nu te descurci sau iti da cu virgula, ceri ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

inca un motor made by C.N.L.

Ahoi!

 

Ba bilute ne vedem Sambata la Bran si barfim despre noua jucarie :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filmuletul nu stiu cum sa l pun .pun linkul de fb https://www.facebook.com/photo.php?v=371637696290425&set=vb.100003325929107&type=2&theater multumesc

salut super motorul,felicitarii

 

salut am in,constructie un chopper,de ceva vreme ma omoara facutul rezervorului . Cine poate sa ma ajute si pe mine cu ceva idei?

 

simson

oooau super motorul.

 

Chopperit in Timisoara

frumos foarte frumos bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...