Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Superb acel IJ, intr-adevar foarte frumos finisat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ala verde e un kitsch,l-am vazut deaproape....no offence.

B.

 

Nu e al meu. E al unui prieten din Cluj. Isi doreste un chopper in V si neavand bani de unu` a zis ca isi face el. :D

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu! sa mai vazut!

vroiam sa stiu cine e proprietarul lui.

as fi vrut sa-l gasesc sa discut cu el. asa tin minte ca de aici am luat poza.din grupul chopperilor, da na-am mai gasit-o.daca e cineva amabil!

imi cer scuze ca umplu topicu cu prosti, dar imi era important.

post-9005-1141743815_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu! sa mai vazut!

vroiam sa stiu cine e proprietarul lui.

as fi vrut sa-l gasesc sa discut cu el. asa tin minte ca de aici am luat poza.din grupul chopperilor, da na-am mai gasit-o.daca e cineva amabil!

imi cer scuze ca umplu topicu cu prosti, dar imi era important.

 

 

ICISHA---> http://www.biker.ru/bikedesign/choppers_rule/hardchop.html

 

Daca ai sti si otzara de ruseste nu ar strica...

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

easybike! mersi man, imi era de ajuns si atit.

 

http://www.custom-choppers-guide.com/bobber-choppers.html

 

pobabil ca stiti, dar care nu stie e bine sa bage ochiul, despre ce inseamna bobber , chopper, cum sa construiesti un chopper, cum sa vopsesti, sa construiesti un cadru. da bineinteles sa stiti engleza

care nu cunosc engleza si vor sa afle unele chesti interesante, incerc sa-l ajut cu tradusu, sper doar sa am timp suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IJHOSAKI II UN IJ cu motor de honda cb 250 , furca spate ii tot de honda cb roata spate de kavas si apoi se vede ce mai ii schimbat pe el. ata mai pot sa spun ca nu mai are nimic original pe el ca si cadru e lucrat putin iar rezervoru e mult mai mare decat originalul

post-9047-1142171734_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Deci daca ultimu' ii din romania eu ma tai..e superba...tot custom..are pana si suicide shifter.Super beton. :angryfire:

 

 

pai cred ca ar trebui sa incepi cu taiatu :lol: :blbl: -motrul "Angel's Grave" e facut de un tip,Catalin, din Botosani.

 

 

bafta si numa bine :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
post-8697-1146340725_thumb.jpgpost-8697-1146340770_thumb.jpgpost-8697-1146340751_thumb.jpgpost-8697-1146340817_thumb.jpgpost-8697-1146340800_thumb.jpgpost-8697-1146340855_thumb.jpg Hai sa va pun niste poze cu noua mea motocicleta NIGHTMARE. Este un NIGHT TRAIN '06 din care am pastrat doar cadru si motorul.Am terminat-o acum o saptamana si azi a facut primi km pana la Sinaia.Se comporta extraordinar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miscati-va kuru la SMAEB sa vedeti frumusete de motorete ce au facut baietii din Sibiu si cei ai lui Marcel si Vova. Personal, cei din Sibiu au niste motorete facute cap-coada care te lasa fara cuvinte cand le vezi. Cel putin cea facuta gen Martin Bros este o bestie pe roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi ca sa vedeti ca e fain la smaeb, uitati ce au facut baietii din Sibiu (eh, si Pitesti): Corne, Bono Âşi Klaus.

Unul dintre motoarele lor este asemanator.

Maine ii pun si poza (customul este facut de la zero, deci este o motocicleta romaneasca).post-263-1146856368_thumb.jpg

 

Iar ce-a de-a doua motocicleta este un Billy Lane(atentie, nu sunt kituri cum sunt cele ale lui Marcel de la Daytona, sunt moto facute de la 0, inspirate de afara, doar pentru a arata ca se poate si in Romania--desi destul de scumpa "distractia" asta).post-263-1146856978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pze cu motoarele..din cauza aglomeratiei continue nu am reusit sa fac niscaiva poze amanuntite..

Martin Brospost-263-1146942770_thumb.jpg

Billy Lane post-263-1146942821_thumb.jpg

Harleyul "patronului" Cornel post-263-1146942879_thumb.jpg

Cei care au construit choppere in adevaratul sens al cuvantului: Corne(in rosu), Bono si Klaus, care lipseste din poza.post-263-1146942947_thumb.jpg

 

post-8697-1146340725_thumb.jpgpost-8697-1146340770_thumb.jpgpost-8697-1146340751_thumb.jpgpost-8697-1146340817_thumb.jpgpost-8697-1146340800_thumb.jpgpost-8697-1146340855_thumb.jpg Hai sa va pun niste poze cu noua mea motocicleta NIGHTMARE. Este un NIGHT TRAIN '06 din care am pastrat doar cadru si motorul.Am terminat-o acum o saptamana si azi a facut primi km pana la Sinaia.Se comporta extraordinar

desi sunt adeptul convins al cromului, mi-a placut f. mult motocicleta..am studiat-o minute buna la SMAEB...s-a simtit ca nu mai e vorba de un kit, ci de munca depusa..plus furca de pe motoreta lui Vova este dementiala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...