Sari la conținut

21.08.2007


AlexRap
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A, eu nu ma cert cu nimeni si nici sinaia nu cred ca se cearta. chestia e ca au cules motoarele de acolo si s-au uitat la ele iar edy chiar imi zicea cu niste ochi mari ce viteze i s-au comunicat ca au avut. extreme mi se par.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si nu incetez sa ma minunez. Ma intreb de ce va place sa transformati totul intr-un circ? Poate pentru ca unii dintre voi sunt niste clovni carora le place sa isi dea cu parerea, mai ales in necunostinta de cauza? Vi se pare locul potrivit sa lansati fel de fel de ineptii? Aveti un 'talent' deosebit de a transforma totul in ceva de foarte mare prost gust. Sunt convinsa ca unii dintre voi aveti impresia ca sunteti experti, dar, va propun sa va mai ganditi. Daca aveti vreo bruma de bun simt si ceva resturi de creieras, v-as sugera sa incetati sa aruncati cu pareri. Incercati doar sa trageti niste concluzii din ceea ce povestesc cei in cunostinta de cauza si cei care au ceva experienta la activ.

Adevarul despre ceea ce s-a intamplat o sa-l aflati, v-o garantez, atunci cand va veti intalni cu cei care au plecat dintre noi. Va doresc insa sa aflati cat mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU INTRU PE FORUM DIN PRINCIPIU... AM AUZIT INSA CA A AJUNS MOARTEA UNUI MOTOCICLIST, DESTUL DE BUN ZIC EU CA SA INCHIDA GURA MULTORA DE AICI, O BATAIE DE JOC PE ACEST FORUM.

DUPA RAZBOI MULTI VITEJI SE ARATA. TOTI FACEM TERIBILISM PE MOTOR, INDIFERENT DE VARSTA.

ASTA E UNA DIN FRUMUSETILE MOTOCICLISMULUI DE SS.

1000 DE PARERI SI 1000 DE CERTURI.

DUMNEZEU SA-L IERTE.

PUTINI CA EL.

:agree::rose::smoke::rose::ok::rose::P:rose::ok::rose:

POZA LOR SPUNE TOTUL....

post-23286-1187793907_thumb.jpg

Editat de raduarr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm Prima Tv a anuntat la ora 18.00 ca a mai murit unul dintre cei implicati in accidentul de la Sinaia.

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:agree: :smoke: :ok: :P

RIP pentru cel decedat.

 

din ce s-a scris anterior, se pare ca ori, primul nu a reusit sa ia curba, a cazut iar cel din spate a dat peste el si a cazut de asemenea, varianta ce pare extrem de plauzibila, si e suficient sa ai 120 la ora sa o patesti in conditiile astea, si n-i se poate intampla asa ceva tuturor, mai ales ca in general nu se pastreaza distanta intre motorete, cu toate ca toata lumea stie cat e de periculos.

Varianta a doua, ar fi cea cu depasirea in curba, si aici cu totii ar trebui sa stim ca e un lucru extrem de pericilos sa depasesti un incepator, sau mai rau incepatorii intre ei in curba, eventual si pe aceasi banda. O greseala pe care o fac incepatorii (cu mine in frunte bineinteles), e ca fac numeroase corectari a trasei, in timpu abordarii curbei, iar atunci cand depasesti pe cineva la limita, si se intampla sa mai corecteze unu dintre ei trasa, accidentu e ca si facut.

Nu recomand nimanui sa depaseasca colegu in curbe fara vizibilitate, si pe aceeasi banda cu el, daca ai sa zicem vizibilitate, si vezi ca poti sa te bagi mai tare ca el, da pe contrasens sau la suficienta distanta, asta e altceva, in situatia in care ta mananca si chiar nu te poti abtine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pentru clasa SS as interzice 2 persoane pe moto in romania , as pune senzori pe motoare in clipa in care te ridici pe o roata sa decupleze motorul ... multe ar trebui facute. , la cursurile pt permis le-as pune vreo 100 de filmulete cu accidente si mii de poze sangeroase. :agree:

Cel mai bine pt noi ar fi sa te :smoke: ai mintea in p.... hai scuteste-ne "batranule"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum la stirile de la antena accidentul...un conducator auto a relatat ca acestia aveau viteze intre 130km/h si 150km/h in momentul in care l-au depasit. Din ce am mai vazut motorul lui Bebe era intr'o rapa, foarte sifonat...iar el era intr'o ambulanta primea primul ajutor si NU AVEA absolut nici un ECHIPAMENT...era imbracat in niste pantaloni/short (nu se putea vedea deoarece era un nene in fatza camerei) si un tricou... Pacat...

 

 

:smoke: R.I.P. :ok:

 

Insanatosire grabnica celorlalti!!!

 

 

 

Purtati echipamentul, si mai incet cu gaz-ul...(acum sper sa nu incepetzi sa ma atacati cum ii atacati pe ceilalti de obicei ..." i'a uite-l si pe asta, nu are motor si se baga in seama " )...

 

 

Asfalt uscat! :agree:

 

 

Si inca ceva...daca aveti chef de certa cautati in alta parte nu va mai certati aici...sau macar certati-va pe PM!!!

Editat de Cage017
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti incredibili!!!!!!!!! Intram pe acest topic cu teama in suflet ca s-a mai stins cineva, cu groaza ca poate e cineva cunoscut, incercam sa intelegem ce s-a intamplat si citim 10 pagini de aberatii de la tot felul de persoane cu pretentii intelectuale!!!!!!!!!!!!! N-aveti pic de respect nici pt cei implicati in accident nici pentru noi cei care incarcam sa aflam ce s-a intamplat. Din 10 pagini de ineptii doar un singur post are informatii relevante, ce naiba ma, asta e un topic care presupune respect, un topic in care ar trebui sa gandesti de trei ori ceea ce vrei sa scrii!!!!! Imi cer scuze celorlalti ca am adaugat acest post dar consider ca trebuie sa luam atitudine!!

 

ps ar trebui sa deschidem un topic de filosofie sa vedem atunci cati vor posta......am certitudinea ca se vor umple doua pagini in sase luni.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am ajuns la locul accidentului, stiu ce am vazut si am lansat o teorie(ce-mi imaginez eu) si vreau sa spun ca o greseala de genul asta este la indemana multora care merg aproape unul de celalalt.

 

Poate asta este singura lor greseala, am mers alaturi de ei si stiau ce fac.

Asa a fost sa fie si cred ca pun un punct mare aici.

 

Va multumesc daca respectati acest punct.

 

Am mai deschis subiecte de discutie dar nu exista loc mai interesant pe acest forum, parca este obligatoriu sa deschizi aceasta rubrica.

 

Aveti cum sa puneti umarul la treaba= exista www.asociatiamotociclistilor.ro acolo este cineva care va stie numele dar asta inseamna responsabilitate si se pare ca nu toata lumea doreste asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea este vineri ora 10.30 la Campina.

 

Sper sa se adune cat mai multi motociclisti cum ii placeau lui Bebe.

 

--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 10:18 -------------
Asteptam cat mai multi bikeri care sa-l conduca pe Bebe pe ultimul drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba mai criticam acum copilul ca a atacat prea tare virajul, sau ca nu a respectat regulile de mers in grup sau bla bla bla...de cate ori nu v ati aflat si voi la cativa cm de a rata un viraj, sau sa agatati un partener de plimbare care a franat brusc sau a evitat ceva pe drum...pur si simplu nu a fost sa se intample.

 

ziceau niste unii de se ocupa cu motociclismul, prevenirea accidentelor, idei de imbunatarire a legislatiei, campanii anti-accidente , de pe vremea cind unii din zmeii de azi nu erau nici macar un gind in mintea celor ce urmau sa fie adulti si sa le fie lor parinti):

"ONLY FOOLS BREAK THE 2 SECONDS RULE"

culmea e ca astia inca mai traiesc.

as putea pune pariu ca mergeau asa de repede ca nu ar fi vazut acest panou daca le iesea in cale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce majoritatea celor care mor sunt oameni cu SS, cu varsta sub 22-23 de ani, cu echipament ieftin sau deloc, cu permis luat de curand si fara prea mare experienta de trafic?

Hai ca acuma nu a mai fost nenorocitul de consercar/camionagiu de vina.

Selectia naturala functioneaza.

Asfalt uscat si cat mai putine spatii libere intre urechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...