Sari la conținut

Ulei Mol Moto Speed 4t


Postări Recomandate

Salut!

Am gasit la MOL ulei de-al lor pt motociclete. Se numeste MOL Moto Speed 4T. Este ulei sintetic 5W-60. Pretul este 50 RON/L :cheers: cam scump...

Este bun oare ? A mai cumparat cineva asa ceva?

Vreau sa il pun intr-o Yamaha FZR 1000 [92].

 

Merci anticipat de raspuns. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

nu pune ulei "dupa ureche" .....PUNE ULEIUL RECOMANDAT DE PRODUCATOR... CA O FACI PRAF... si nu vad, de ce iti trebuie 5W60?! :cheers: prima cifra e pentru temperaturi foarte scazute... TU MERGI LA MINUS 20GRADE CU MOTOCICLETA?! ce iti trebuie la Yamaha ta FZR este un 15W50 sau chiar un MOTUL 20W60! este exact ce iti trebuie , ca cel de 5W60 este fooooaarte subtire...

dar , pana la urma e treaba ta ce vrei sa faci cu motorul tau! :o http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?...23&langid=1

BAFTA! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi placea Valvoline Full Sintetic 10w-40 dar nu gasesc in oradea... :smoke:

 

semi-sintetic nu mai bag ca se inegreste rpd... am folosti Motul si nu sunt multumit.

Intradevar papa ulei :agree: FZR-ul dar nu vad legatura intre uleiul gros si cel subtire vis-a-vis de consum. :P

 

ce am auzit despre uleiurile full sintetice cu prima cifra mica, subtiri : ca sunt bune pt racing. :ok:

nush cat de adevarat e si cat de bune sunt aceste uleiuri in regim de strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

cu cat e mai subtire , cu atat trece mai usor de segmenti...e drept , iti protejeaza motorul din momentul in care dai la "automat", dar daca nu te deranjeaza sa completezi tot timpul cu ulei... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat e mai subtire , cu atat trece mai usor de segmenti...e drept , iti protejeaza motorul din momentul in care dai la "automat", dar daca nu te deranjeaza sa completezi tot timpul cu ulei... :agree:

 

 

hmm avand in vedere ca acest ulei se gaseste doar la bidoane de 1L nu ma deranjeaza sa imi cumpar pt completare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca ar trebui sa folosesti motul 300v factory line 10W40,cum este si indicat pe site...e putin mai scump dar merita...parerea mea:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...