Jump to content
Sign in to follow this  
Robbie

Topicul scuteristilor din Brasov

Recommended Posts

Imi place noua denumire! Multumiiiim moderator! Acum nu vor mai fi "rataciti"! :ok: :ok: :moto: :( Baietii ati vazut ce post am pe topicul "Vreau si eu mobra"? Wish me luck please!

Inspirandu-ma de la alte topicuri, vreau si eu sa intreb:

Noi nu avem nici un reprezentant al sexului frumos alaturi de noi, pe scuter? :ok: :)

Nici o scuterista prin Brasov? :ok:

Asteptam un raspuns si eventual si niste poze :( .

Suntem foarte curiosi, asa ca fetelor nu fiti timide! :moto:

does this look like a girl on a scooter???

Edited by anothergxg

does this look like a girl on a scooter???

Daca nu ma inseala privirea :ok:

DA pare fata pe scuter :ok: doar ca speram ca va aparea ea singurica si va posta! Daca nu ma insel cred ca la fete motocicliste am vazuto! :(

Daca nu ma inseala privirea :ok:

DA pare fata pe scuter :) doar ca speram ca va aparea ea singurica si va posta! Daca nu ma insel cred ca la fete motocicliste am vazuto! :(

te-nseli, sau poate nu. eu am luat-o de la "Brasoveni, iesiti la sedinta foto" (sper sa faca bine redirectionare catre post).

Daca nu, here's her profile :ok:

asteptam cu interes si postul ei si eventual al altor fete scuteriste :moto:

Edited by anothergxg

te-nseli, sau poate nu. eu am luat-o de la "Brasoveni, iesiti la sedinta foto" (sper sa faca bine redirectionare catre post).

Daca nu, here's her profile :(

asteptam cu interes si postul ei si eventual al altor fete scuteriste :ok:

Nu va fie cu suparare,dar..... al meu cal este inmatriculat motocicleta din cauza cilindreii.Si de altfel ma dau si cu un hard enduro......Asa ca pe care topic sa ma bag in seama?

Lasati fetele in pace ca sunt timide

Nu va fie cu suparare,dar..... al meu cal este inmatriculat motocicleta din cauza cilindreii.Si de altfel ma dau si cu un hard enduro......Asa ca pe care topic sa ma bag in seama?

al tau peugeot, sau?

indiferent de cilindree e tot scuter... eventual maxi-scuter,

@eva_b77 : Se pare ca nu toate sunteti asa timide :ok: ! hmm, uite facem cinste cu un suc tie si fetelor pe care reusesti sa le aduni! :ok: Doar nu te plimbi singurica cu scuterul nu? :(

@eva_b77 : Se pare ca nu toate sunteti asa timide :ok: ! hmm, uite facem cinste cu un suc tie si fetelor pe care reusesti sa le aduni! :ok: Doar nu te plimbi singurica cu scuterul nu? :(

La varsta mea,mai am si treburi casnice,si uneori de familie.Cat despre plimbari agreez mai mult drumurile spre Sf.Ghe.

cu dedicatie pentru voi....

Suzukianul numai la prostii ne invata! Mai ales acuma in timpul campaniei anti-accidente! :hug: :(

dc, ca apare o vespa???

George, nu pentru ca apare o Vespa ci pentru ca ceea ce e sub 400cc e scuter, a.k.a. maxiscuter! Cred... X-( Astept sa ne vedem la o bere ca demult mi-ai promis-o! :P

Robbie, nu vrei nr de pe fostul meu scuter? :haha: :kiss: sa poti iesi si tu, nu de alta, ca eu nu mai am ce face cu ele... poate ti-e iti vin, or fi aceeasi marime! :lol: :huh:

Scuzati excesul de amuzament dar incerc sa ma inveselesc incercand sa uit VREMEA DE AFARA :burnout: :cheers: Caci daca era frumos astazi, tot astazi ieseam cu my new mobra :hug: :what: Hai ca va las... ma duc sa aspir sa-mi umplu timpul, poate imi gatesc niste fasole si apoi sa stau degeaba! Ce naspa e sa n-ai vehicul dasta amfibiu si pentru o zi! Dapai pentru 3!

Robbie, nu vrei nr de pe fostul meu scuter? :hug: :what: sa poti iesi si tu, nu de alta, ca eu nu mai am ce face cu ele... poate ti-e iti vin, or fi aceeasi marime! X-( :haha:

Scuzati excesul de amuzament dar incerc sa ma inveselesc incercand sa uit VREMEA DE AFARA :burnout: :cheers: Caci daca era frumos astazi, tot astazi ieseam cu my new mobra :( :P Hai ca va las... ma duc sa aspir sa-mi umplu timpul, poate imi gatesc niste fasole si apoi sa stau degeaba! Ce naspa e sa n-ai vehicul dasta amfibiu si pentru o zi! Dapai pentru 3!

Ia dale la taticu :huh: poate merge de cateva ture pana imi iau si eu :kiss: :lol: .

Apropo, daca pe scuter dupa atatea reparatii nu m-am dat, o tura pe mobra ma iei ? :hug:

Daca tot ne-a rezervat Primaria locuri de parcare nu-i pacat sa ocupi un loc ce nu ti se cuvine??

Scuze daca m-am luat de tine si ai vre-un handicap.

Sincer....nu-i frumos!

post-15199-1207590420_thumb.jpgpost-15199-1207590575_thumb.jpg

Daca tot ne-a rezervat Primaria locuri de parcare nu-i pacat sa ocupi un loc ce nu ti se cuvine??

Scuze daca m-am luat de tine si ai vre-un handicap.

Sincer....nu-i frumos!

post-15199-1207590420_thumb.jpgpost-15199-1207590575_thumb.jpg

Nu este scuterul meu si nici al vreunui prieten pe care il cunosc personal :P :hug: ..Mai sti poate omul are vreo problema problema :cheers: (la cap)

Oricum :( mai in gluma, mai in serios nu este frumos ce a facut!

Poate cu asa o "mustrare in public" se ve potoli :hug:

:burnout:

Edited by Robbie

sal sunt nou pe forumul asta !am citit cateva posturi pe aici dar nu am intzeles ceva! se intalnesc scuterishti pe undeva?adica ne intalnim pe undeva?

am shi o propunere ! ca totzi scuterishti cand se intalnesc in trafic sa se salute(claxoneze) caci noi suntem cam invizibili pt totzi(la automobilishti ma refer)!

vara asta tre sa facem o adunare mai generala prin orashul asta!

va doresc asfalt uscat sshi atentzie la neatentzie!

sal sunt nou pe forumul asta !am citit cateva posturi pe aici dar nu am intzeles ceva! se intalnesc scuterishti pe undeva?adica ne intalnim pe undeva?

am shi o propunere ! ca totzi scuterishti cand se intalnesc in trafic sa se salute(claxoneze) caci noi suntem cam invizibili pt totzi(la automobilishti ma refer)!

vara asta tre sa facem o adunare mai generala prin orashul asta!

va doresc asfalt uscat sshi atentzie la neatentzie!

inceark sa nu mai foloseshti limbaj d mirk, in 1 rand!

in al doilea rand... comunitatea de scuteristi de pe forum e formata din mine, robbie si alexis491 (care a trecut la RS125). la intalnirile (putine) pe care le-am avut pana acum am fost cred ca maxim 10.

scuteristi sunt si se intalnesc in livada, nu stiu exact ora, dar la cum merg, mi-e rusine sa ma numesc, sau sa-i numesc scuteristi.

succese! (referitor la salut, eu dau flash-uri ca n-am claxon si calaresc ceea ce se numeste popular "motoreta":))

inceark sa nu mai foloseshti limbaj d mirk, in 1 rand!

in al doilea rand... comunitatea de scuteristi de pe forum e formata din mine, robbie si alexis491 (care a trecut la RS125). la intalnirile (putine) pe care le-am avut pana acum am fost cred ca maxim 10.

scuteristi sunt si se intalnesc in livada, nu stiu exact ora, dar la cum merg, mi-e rusine sa ma numesc, sau sa-i numesc scuteristi.

succese! (referitor la salut, eu dau flash-uri ca n-am claxon si calaresc ceea ce se numeste popular "motoreta":blbl:)

Salut. :lol: Mai mult decat a spus prietenul meu anothergxg nu prea am ce sa mai spun.

Adunare, mai este una ca sa spunem mai "serioasa" (cu mai multi participanti) dar nu stiu mai nimic despre ei.

De salutat, eu unul salut mai mult cu claxonul, ca mi-am dat seama ca farurile nu se prea obeserva :moto: .

@Alexis491: Mai treci si pe aici, nu doar la 125cc, ca ne e dor de tine :moto: .

Hai ca vreau si eu sa aud ce mai e nou, cum e cu motorasul si eventual niste poze cu tine si iubita ta mica.

P.S: Baieti, care stie unde pot sa imi fac un RCA pentru scuter, dar suuuper ieftin :) .

Bafta

Salut. :blbl: Mai mult decat a spus prietenul meu anothergxg nu prea am ce sa mai spun.

Adunare, mai este una ca sa spunem mai "serioasa" (cu mai multi participanti) dar nu stiu mai nimic despre ei.

De salutat, eu unul salut mai mult cu claxonul, ca mi-am dat seama ca farurile nu se prea obeserva :moto: .

@Alexis491: Mai treci si pe aici, nu doar la 125cc, ca ne e dor de tine :moto: .

Hai ca vreau si eu sa aud ce mai e nou, cum e cu motorasul si eventual niste poze cu tine si iubita ta mica.

P.S: Baieti, care stie unde pot sa imi fac un RCA pentru scuter, dar suuuper ieftin :) .

Bafta

io am gasit cu 75 de lei la vecinul de la apartamentul 5. inca nu am facut, dar urmeaza. bestia nera face asigurari, din cate stiu si cred ca ti-ar putea da niste preturi orientative.

alexis491 si-a trantit ieri "iubita mica" si cred ca mai dureaza pana o sa puna poze cu dansa.

nici nu ma mir ca nu se face nimic la felul in care ai rsp! limbaj de mirk!

nici nu ma mir ca nu se face nimic la felul in care ai rsp! limbaj de mirk!

frate, du-te cu aia si lasa-ne pe noi sa scriem ca oamenii normali! (parerea mea personala, nu stiu care e parerea celorlalti 2).

fa un club al scuteristilor mircari! iti urez succes!

poate-s imbatranit inainte de timp, insa nu o sa inteleg niciodata care e faza. platesti 9 dolari pe luna si rds-ul iti net nelimitat, nu inteleg unde te grabesti de tre' sa scrii 1 litera in loc de 2, ca sa ma faci pe mine sa citesc de 2 ori niste litere ca sa reusesc sa inteleg ce ai vrut sa zici.

n-am nimic personal cu tine, nu te cunosc si nu ma cunosti, insa ma dispera modul in care scrii; daca nu ma insel e si impotriva regulamentului forumului.

a face ceva nu consta in a scrie pe un forum, sau a te intalni intr-o carciuma (vezi cazul kronstadt bikers). parerea mea personala referitoare la o comunitate de scuteristi e ca nu prea ai cu cine, pentru ca sunt prea multi kamikaze in bransa.

Edited by anothergxg

a face ceva nu consta in a scrie pe un forum, sau a te intalni intr-o carciuma (vezi cazul kronstadt bikers). parerea mea personala referitoare la o comunitate de scuteristi e ca nu prea ai cu cine, pentru ca sunt prea multi kamikaze in bransa.

cine ti-a permis tie sa vorbesti asa despre club? Ai tu habar cine sunt cei care se vad saptamanal in acea carciuma? sau stii macar de ce se intalnesc? Poti veni oricand sa afli raspunsurile la intrebarile pe care ar trebui sa ti le pui inainte sa vorbesti. Pana atunci, nota 2. Stai jos.

cine ti-a permis tie sa vorbesti asa despre club? Ai tu habar cine sunt cei care se vad saptamanal in acea carciuma? sau stii macar de ce se intalnesc? Poti veni oricand sa afli raspunsurile la intrebarile pe care ar trebui sa ti le pui inainte sa vorbesti. Pana atunci, nota 2. Stai jos.

man, zi-mi ca s-a facut clubul doar pe discutiile din carciuma. prin ce am zis n-am vrut sa te atac pe tine sau clubul. am vrut sa subliniez ca nu se face ceva prin a sta pe un forum sau a te intalni undeva. trebuie SA FACI ceva.

intalnirea din Bavaria nu are nici o legatura cu clubul. Este organizata inainte de aparitia clubului. Cativa membrii merg si acolo..asta e altceva.