Sari la conținut

Busteni 23.08.2007


sinaia_zx6r
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 min am primit inca o veste proasta. In Busteni pe o trecere de pietoni se pare ca pietonul angajat in traversare s-a razgandit si a fost acrosat de un motociclist.

 

Baiatul cu motorul este din Busteni si se pare ca este foarte grav. Casca era departe de el .

Sper ca doar atat pot face.

o sa revin cu detali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baiatul cu motorul este din Busteni si se pare ca este foarte grav. Casca era departe de el .

 

 

Nu inteleg, vorbesti la propriu sau la figurat? Nu o avea deloc sau a sarit la impact departe de el?

Sanatate multa motociclistului oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traficul a fost blocat. am facut 1 ora din busteni pana-n azuga...

 

motorul l-am vazut trantit pe dreapta (directia brasov). era destul de lovita partea din fata a motorului. nu prea am avut timp sa studiez bine, insa era destul de departe de trecerea de pietoni si am mai vazut o chestie marcata cu creta pe marginea drumului. motorul era, repet, departe de trecere si departe de chestia incercuita cu creta...

 

sa se faca bine si sa mearga mai usor tura viitoare... (LE) pacat ca n-o sa mai fie o tura viitoare pt el. D-zeu sa-l odihneasca! :agree: :smoke: :ok: :P

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan Blaj Se numea motociclistul si conducea un cbr 900 rr

Casca nu era asigurata si se pare ca asta incerca sa faca atunci.

Imi pare rau!

Condoleante familiei si prietenilor!

 

Acum nu mai pot scrie nimic despre aceasta tragedie.

 

in urma accidentului a murit si femeia care se afla pe trecerea de pietoni iar copilul este la spitalul judetean.

 

 

:agree: :smoke: R.I.P. :ok: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ iollele, asa e. mai putin de 24 de ore .... 2 rideri morti din aceeasi cauza. fara casca. si dc nu ma insel .. al 5'lea din aceasta saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P .....nu mai am cuvinte .

 

E unul din accidentele care m-au marcat cel mai tare ,adica e f trist (repet) sa moara cineva dar cand mai "duce" cu el si un om nevinovat ......care nu avea nici riscul asumat de a fi pasager ...

 

Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan Blaj Se numea motociclistul si conducea un cbr 900 rr

Casca nu era asigurata si se pare ca asta incerca sa faca atunci.

Imi pare rau!

Condoleante familiei si prietenilor!

 

Acum nu mai pot scrie nimic despre aceasta tragedie.

 

in urma accidentului a murit si femeia care se afla pe trecerea de pietoni iar copilul este la spitalul judetean.

:agree: :smoke: R.I.P. :ok: :P

 

 

 

Incerca sa-si lege casca din mers? :ok: Lamureste-ne un pic.. i-a sarit femeia in fata fix cand isi lega casa?

 

 

Ai adus vorba si de un copil; e deja accident cu 3 oameni implicati?

Tragic.

 

Ramai fara cuvinte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca deranjez cu aberatzia asta....care din voi poate da definitia corecta a "selectiei naturale" - multzi folosesc, catzi cunosc?...

selectie pe carca cuiva care trece strada pe zebra?la prima vedere asa pare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tipu incerca sa isi lege casca?daca e asa atunci ma gadesc ca nu avea viteza..dar cum de nu a reusit sa evite persoana de pe zebra.. sau ea a sarit in fata lui??? ceva lipseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am primit mesaj de la cineva din Busteni seara ca : " Ady..tin sa-ti spun ca tocmai a murit un prieten ..intr-un accident cu motoru...faceau liniutze...si a intrat pe trecerea de pieton intr-o femeie cu un copil...si stii ce e mai aiurea...am ajuns acolo inainte sa vina salvarea...si i-am vazut....nu pot sa-ti descriu...sigur nu o sa pot sa dorm..am imaginea aia groaznica...am stat langa el........."

orice ar fi . .. s-a dus ..si faptul e consumat ! RIP ! :agree: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au zis la protv acum: tanar, 23 ani, moto de 2 luni (fara experienta), viteza foarte mare, a luat o femeie si fiul ei de 15 ani pe trecere de pietoi.

Motociclist+ femeiea nevinovata de pe trecere=decedati

Baiatul de 15 ani= lovit grav se pare ca-si va pierde un picior.

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta trebuia batut daca traia

si-a meritat soarta inca un zmeu plecat

cum e posibil sa treci noaptea pe langa trecerea de pietoni cu asemenea viteza (motocicleta 200m si conducatorul 100m distantele dupa accident) familia copilului ar trebui sa dea in judecata familia motociclistului. asemenea oameni nu merita sa detina permisul de conducere.

 

--- Mesaj completat în 24 Aug 2007 07:49 -------------
cum sa iti legi casca in mers si mai ales noaptea cand vizibilitatea este scazuta, chiar asa de inconstienti sunt unii, ma mir ca nu-si lega sireturile la adidasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza (ne) ucide! Pe noi, dar si pe altii, de cele mai multe ori, oameni nevinovati! In ultimul timp vina este in exclusivitate a motociclistilor, datorata vitezei excesive si lipsei de experienta. Intr-un cuvant: teribilism infantil! O sa ajungem sa fim luati la pietre, pe strazi. Macar in occident, astfel de oameni, salveaza alte vieti prin donarea organelor, atunci cand mai ramane ceva din ei. La noi...........R.I.P.! :agree:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am primit mesaj de la cineva din Busteni seara ca : " Ady..tin sa-ti spun ca tocmai a murit un prieten ..intr-un accident cu motoru...faceau liniutze...si a intrat pe trecerea de pieton intr-o femeie cu un copil...si stii ce e mai aiurea...am ajuns acolo inainte sa vina salvarea...si i-am vazut....nu pot sa-ti descriu...sigur nu o sa pot sa dorm..am imaginea aia groaznica...am stat langa el........."

orice ar fi . .. s-a dus ..si faptul e consumat ! RIP ! :ok: :P

 

 

Au zis la protv acum: tanar, 23 ani, moto de 2 luni (fara experienta), viteza foarte mare, a luat o femeie si fiul ei de 15 ani pe trecere de pietoi.

Motociclist+ femeiea nevinovata de pe trecere=decedati

Baiatul de 15 ani= lovit grav se pare ca-si va pierde un picior.

RIP

pur si simplu nu am cuvinte ....... :smoke: :agree: R.I.P. pt femeia nevinovata :ok: si insanatosire baiatului iar riderul..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: :P :ok: :)

RIP, RIP

cine are chef de liniute, sa se duca in afara orasului si sa fuga cat vrea, macar nu omoara si pe altii :agree: . Cum dracu sa tragi tare de o ss de 1000 prin oras, chiar si numa cu 1-a e o racheta :smoke: . Saraca femeie cred ca nu avea nici o sansa chiar daca era foarte atenta, ca nu poti vedea racheta zburand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...