Sari la conținut

Busteni 23.08.2007


sinaia_zx6r
 Share

Postări Recomandate

Iar pentru restu'...

Nu am zis nici ca eu conduc ca el...nici ca ii iau apararea pentru ce a facut!

Nu am facut in viata mea o liniuta (asa ca nu inteleg fenomenul...)iar unde stiu sau nu stiu dar vad ca urmeaza trecere de pietoni sunt foarte atenta...

Dar voi tot imi provocati sila ca vorbiti in acest fel

Evident ca imi pare rau pentru femeie si mai ales pentru copil dar nu asa se pune problema

Si cu asta am terminat de citit despre acest accident

 

Iti pare rau pe draqu. O zici asa ca sa faci impresie buna.

 

PS: Si uite asa se pune problema. Cum am zis mai multi mai sus. Ce diferenta este intre decedat si musulmanii care se arunca in aer singuri, intr-un autobuz din Ierusalim, si iau si pe altii nevinovati cu ei?

 

Eu cred ca ai o gandire defecta, cel putin la acest capitol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

/index.php?showtopic=105969

 

Iar pentru restu'...

Nu am zis nici ca eu conduc ca el...nici ca ii iau apararea pentru ce a facut!

Nu am facut in viata mea o liniuta (asa ca nu inteleg fenomenul...)iar unde stiu sau nu stiu dar vad ca urmeaza trecere de pietoni sunt foarte atenta...

Dar voi tot imi provocati sila ca vorbiti in acest fel

Evident ca imi pare rau pentru femeie si mai ales pentru copil dar nu asa se pune problema

Si cu asta am terminat de citit despre acest accident

 

 

Eu zic de Shoei si Arai si tu imi zici de Shark. Asa cum iti spunea cineva mai devreme, du-te, lasa- ne, la fel iti zic si eu. Du-te, lasa-ne pe noi, in "inconstienta" noastra, dar nu mai debita.

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu despagubirile spuportate de familia motociclistului. Poate ca familia lui nu era de acord sa se dea cu motorul si il tocau zi de zi la cap sa renunte. Ce vina au oamenii aia ca unul din familia lor a fost inconstient?

 

Mda... si a castigat bani la lotto sa-si cumpere motor... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 24 Aug 2007 12:41 -------------</small><br/>

 

Ma eu sunt de acord cu "mucosu" in ceea ce priveste pietonii. Da total de acord. Prea multi se arunca de pe trotuar direct in traversare, de nici nu stii de unde a aparut ala acolo in fatza ta.

 

Si eu sunt de acord si de aceea ar fi de f mare ajutor, semafor cu actionare manuala. Vrei sa treci, apesi pe buton, astepti 20 de sec si se face verde pt tine. Nimic mai elegant decat atat si nici nu mai ies atata belele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi un vis implinit al multor motocilisti daca ar avea o asociatie care ar face demersuri la scara mare pentru a schimba niste legi pe ici pe colo ca :

 

1. Sa nu mai vedem accidente trase la xerox(cum zicea cineva

 

2. Sa spele fata celorlalti din aceasta comunitate care (imi place sa cred ca) sunt oameni faini si nu fac astfel de evenimente .

 

 

Cand am scris punctul doi m-am gandit cu mintea mea de muritor ca banii nu pot aduce pe nimeni dar poate ca acel copil intr-un fel sau altul ar putea fi ajutat daca ar exista o comunitatea moto mai unita , o asociatie care nu e numai cu numele (inca).

 

Dumnezeu sa aibe grija de copil , macar sa nu ii amputeze piciorul daca altceva nu se mai poate face .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord si de aceea ar fi de f mare ajutor, semafor cu actionare manuala. Vrei sa treci, apesi pe buton, astepti 20 de sec si se face verde pt tine. Nimic mai elegant decat atat si nici nu mai ies atata belele.

 

Unii nu au rabdare nici 5 secunde. Si apare cate un ametit perpedes la fiecare minut, si zbang infige destu in boton, te trezesti cu roshu in fatza, pe neasteptate, si sa vezi atunci coloana de vehicole in stationare. . .ca o sa stea semaforul ala numai pe roshu. . . o sa se aprinda mai des ca la Jeopardy.

 

Pe mine ma exaspereaza parintii care plimba carutzul cu copil pe carosabil, pe langa bordura. . ca e asfaltul ondulat pe trotuar si zdruncina copilu, sau au prea mult de muncit din brate sa faca slalom printre gropi. .nu degeaba au aparut caruturile care arata ca un trike sau buggy. .suspensii de Dakar, roti groase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=105969

 

Iar pentru restu'...

Nu am zis nici ca eu conduc ca el...nici ca ii iau apararea pentru ce a facut!

Nu am facut in viata mea o liniuta (asa ca nu inteleg fenomenul...)iar unde stiu sau nu stiu dar vad ca urmeaza trecere de pietoni sunt foarte atenta...

Dar voi tot imi provocati sila ca vorbiti in acest fel

Evident ca imi pare rau pentru femeie si mai ales pentru copil dar nu asa se pune problema

Si cu asta am terminat de citit despre acest accident

 

Off....

Deci in principiu si la urma urmei eshti COAPTA .... Mai bine taci si du-te culca-te...

 

On...

 

Comunitatea moto mai unita nu poate exista...

La nimeni de pe acest forum nu cred ca i-ar conveni sa plateasca pentru greseala/prostia/inconstienta altuia care are permis de nu stiu cate saptamani si motor tot de atata...

 

In schimb ar trebui deschis un cont unde cine vrea sa poata dona/ajuta acel copil, respectiv familia lui.

 

Comunitatea moto ar trebui( daca ar exista sub forma juridica) sa dea in judeca familia coptului cu motorul, in numele copilului/familiei decedatei.

 

Asta ar trebui facut, si nu degeaba in Germania e restrictie la 27 kw sau 35 nici nu stiu sigur, pentru incepatori, si pana la o anumita varsta...

 

Numai bine :agree:

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma "liniutzele" ce sunt ? Ca vad ca vorbesc ca proasta-n targ... :agree:

 

Liniutzele e atunci cand 2 sau mai multi (de preferinta cu experienta de 3 luni) traiesc o gogonare intempestiva a amigdalelor din nadragi, si din lipsa de popularitate excesiva printre consatenii tristi din comunitatea lor prafuita unde nu se intampla niciodata nimic, incearca un reality show pe ulitza centrala, soldat de multe ori cu venituri suplimentare la bugetul pompelor funebre din localitate, la vanzatorii de lopeti, tamaiie, lumanari, dricari, popi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica e okey ca a nenorocit o familie, e okey.. pt. ca .. si el a murit ???? Pai fuck.. daca ash face o asemenea "greseala" , sa omor o femeie si sa schilodesc un copil pe viata.. MI-AS DORI SA MOR !!!

 

Daca tot ce s-a spus e adevarat.. adica daca aia faceau liniute , in mijlocul orasului , (unde sunt si treceri de pietoni), incepator, fara echipament.. atunci.... ala nu e MOTOCICLIST.. e un (cuvant urat) cu ochi care are parinti cu bani.

 

Si daca in conditiile alea a avut loc accidentul.. atunci bine ca nu a fost legata casca, si BINE CA A MURIT.. putea sa fie maicamea in locul femeii aleia , for god sake.

 

Si nu.. nu regret ca spun asta.. NU... NU REGRET ca parintii lui si prietenii lui vad ce scriu io aici.. MA BUCUR CA A MURIT un (cuvant urat) care se crede motociclist si omoara pe strazi oameni nevinovati.

 

Nu vreau sa ajungem peste 1-2 ani sa arunce lumea pietre in noi cand trecem prin orase, si nu.. nu vreau sa ma scuipe lumea cand opresc la semafor.. doar ca pentru ca unii vor adrenalina, sau vor sa fie "smekeri" si fac liniute , omorand pietonii.

 

OCHI PENTRU OCHI, DINTE PENTRU DINTE !!!!

 

hai ca ma cac pe mine de ras :

"Cel fara pata sa ridice bolovanul si sa arunce...dar pun pariu ca din zmeii care "nici macar :agree:" nu se obosesc sa dea nimeni nu e alb ca laptele.."

 

io nu sunt criminal, nu cred ca nu e nici unul aici, io nu am "pata" de a fii omorat un om, asa ca imi permit sa arunc piatra, ba mai mult, nici macar nu ii urez sa se odihneasca in pace.. sper sa se zvarcoleasca in vesnicie pentru CRIMA pe care a facut-o !!!

 

De ce e vinovata femeia aia ? ca a EXISTAT ???

 

De ce e vinovat copilu ala ca va merge de aici incolo INTR-UN SINGUR PICIOR , TOATA VIATA ???? De ce ??? Poate si el are VISE, poate si el vroia o VIATA NORMALA, poate si el vroia vreodata sa CONDUCA UN MOTOR, sa aiba o masina, o familie, sa se distreze, sa fie un OM NORMAL ??? DE CE NU SE POATE SA AIBA TOATE ASTEA???

 

Pentru ca un (cuvant urat) teribilist cu bani a DECIS sa faca luniute, si sa faca pe grozavu !!!

 

Imi pare rau... dar ASA GANDESC EU pentru toti CARE OMOARA OAMENI NEVINOVATI .. fie ei criminali de razboi, violatori, soferi de automobile, sau asa zisi "motociclisti".

 

 

Bine a punctat Poison aici.

 

"Motociclistul" e mort. Femeia aceea e moarta.

Familiile sunt indoliate, socate.

Dar ganditi-va o secunda la baiatul acela de 15 ani.! A ramasa fara mama si, mai mult, toata viata si-o va petrece intr-un scaun cu rotile. Cu multe eforturi, poate va reusi sa aiba o proteza care-l va ajuta sa mearga din nou..

Ganditi-va cum i s-a facut PULBERE viata acelui copil. Si va trai mereu cu acest blestem cazut pe capul lui.

SI NU AVEA NICI O VINA!

Totul din cauza unui imbecil care se c.aca pe el ca vrea adrenalina si liniutze... mi-e sila de asemenea fitzosi cu bashini in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liniutzele e atunci cand 2 sau mai multi (de preferinta cu experienta de 3 luni) traiesc o gogonare intempestiva a amigdalelor din nadragi, si din lipsa de popularitate excesiva printre consatenii tristi din comunitatea lor prafuita unde nu se intampla niciodata nimic, incearca un reality show pe ulitza centrala, soldat de multe ori cu venituri suplimentare la bugetul pompelor funebre din localitate, la vanzatorii de lopeti, tamaiie, lumanari, dricari, popi.

 

 

Ma pis pe mine.

Foarte grotesc, dar din pacate foarte adevarat !!!!!!!!!!!!! :agree:

 

Pacat ca am ajuns aici, si incep sa inteleg oamenii care ne injura.

Ei nu vad bikeri care circula regulmentar, sau macar in limitele bunului simt, ei vad numai pe aia care omoara oameni nevinovati !!!!

 

:smoke: :ok: :P :ok: :) :) :ok: :ok: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist...foarte trist...

Dar, chestia cu conduita preventiva ar trebui sa se aplice si pentru pietoni. Da, zebra este locul stabilit de comun acord (pietoni si conducatori) pe unde se poate traversa, astfel incat pietonii sa fie lasati iar conducatorul sa le dea prioritate.

Dar cum noi avem obligatia sa semnalizam in intersectii ca sa stim cum ne acordam prioritatile, asa si pietonul are obligatia (cel putin morala) sa dea de inteles ca vrea sa traversaze cu 2-3 secunde inainte de traversarea propriu-zisa. In acest caz si conducatorul are timp de reactie.

Cati dintre voi ati fosti pusi in situatia sa nu puteti acorda prioritate pietonului pe zebra pentru ca el a schimbar brusc directia (din mers paralel cu strada in mers perpendicular pe ea (bineinteles pe sebra))????? Eu cred ca multi dintre voi....dar, viteza mica, cobminata cu putin noroc, a dus la evitarea unei tragedii.

Pietonii, majoritatea trasverseaza cu capul intre urechi...pe principiul: Da-l ba-ncolo ca sunt pe zebra!!!!

Si astfel, au fost nenumarate cazuri de mame inconstiente, criminale, care si-au aruncat copii pe zebra fara sa se asigure....

Nici nacar o data nu le-a trecut prin cap ca, cu toate ca soferul vrea sa le dea prioritate, poate nu mai are frane....

 

Este trist...foarte trist...

RIP

 

 

Sa inteleg ca dupa tine pietonii erau vinovati? Daca era un smecher cu BMW pana acum avea numa carne de la toti dar pt ca era un smecher cu racheta .... e pietonul vinovat :agree: si cum apreciezi cand vezi un far in departare daca vine racheta sau nu? stai asa pana ajunge langa tine si zici "bah as fi avut timp"?

 

Parerea mea e ca baiatu era un dobitoc, pacat ca a murit (desi nu stiu daca ar fi avut remuscari) si cel mai trist e ca a luat doua vieti dupa el, una pe lumea ailalta si una distrusa aici. Parca ala cu conserva de a dat peste motociclistu ala de si-a pierdut piciorul era un criminal .... asta e "vai saracu' .... s-a mai dus unul dintre noi" .... sa se duca!!!!!

 

@iollele si mie mi-e sila de ce a ajuns comunitatea moto, sau mai bine zis ce gunoaie au inceput sa ajunga in comunitatea moto, modul de a-ti alege motoru' a ajuns ca ala de Vitan "ia zi barosane cat are si cat prinde" si scula de agatat proaste :smoke: ca sa nu mai spun de gandire ....... vezi ce ai scris tu si o sa intelegi :ok:

 

Daca se continua in stilul asta vom ajunge sa fim priviti mai rau decat taximetristii. Si daca ar fi fost din familia mea m-as duce sa le rup capul parintilor ca nu l-au invatat ce e aia responsabilitate si bun simt, pentru ca tre sa fi nesimtit sa dai blana in Busteni.

 

Restul care injurati pietonii .... voi traversati cum trebuie? Cum e cu reducerea vitezei in apropierea trecerilor de pietoni? Cred ca in tara asta ar trebui marite amenzile si aplicate intensiv ca poate asa ajungem si noi, macar de frica, sa avem mai mult bun simt in trafic.

 

Pacat de pustiul ala ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil a intervenit si fenomenul de blocaj al pietonilor din cauza spaimei,pe mijlocul zebrei :agree: Nu stiu cata experienta a avut riderul,dar ma gandesc ca probabil a apreciat ca poate sa treaca fara sa reduca din viteza!Evident ceea ce a fost fatal! Spun asta deoarece mi se pare curios noaptea,cand vrei sa traversezi parca te asiguri mai bine,si daca il vezi pe unul indiferent cu ce vehicul ca vine inspre tine in viteza il lasi mai bine sa treaca!

Probabil femeia s-a asigurat,a inceput sa traverseze,apoi a vazut o motocicleta ca apare din nimic si s-a oprit brusc de frica!

Oricum este foarte tragic ce s-a intamplat!Condoleante celor apropiati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca dupa tine pietonii erau vinovati? Daca era un smecher cu BMW pana acum avea numa carne de la toti dar pt ca era un smecher cu racheta .... e pietonul vinovat :agree: si cum apreciezi cand vezi un far in departare daca vine racheta sau nu? stai asa pana ajunge langa tine si zici "bah as fi avut timp"?

 

Parerea mea e ca baiatu era un dobitoc, pacat ca a murit (desi nu stiu daca ar fi avut remuscari) si cel mai trist e ca a luat doua vieti dupa el, una pe lumea ailalta si una distrusa aici. Parca ala cu conserva de a dat peste motociclistu ala de si-a pierdut piciorul era un criminal .... asta e "vai saracu' .... s-a mai dus unul dintre noi" .... sa se duca!!!!!

 

@iollele si mie mi-e sila de ce a ajuns comunitatea moto, sau mai bine zis ce gunoaie au inceput sa ajunga in comunitatea moto, modul de a-ti alege motoru' a ajuns ca ala de Vitan "ia zi barosane cat are si cat prinde" si scula de agatat proaste :smoke: ca sa nu mai spun de gandire ....... vezi ce ai scris tu si o sa intelegi :ok:

 

Daca se continua in stilul asta vom ajunge sa fim priviti mai rau decat taximetristii. Si daca ar fi fost din familia mea m-as duce sa le rup capul parintilor ca nu l-au invatat ce e aia responsabilitate si bun simt, pentru ca tre sa fi nesimtit sa dai blana in Busteni.

 

Restul care injurati pietonii .... voi traversati cum trebuie? Cum e cu reducerea vitezei in apropierea trecerilor de pietoni? Cred ca in tara asta ar trebui marite amenzile si aplicate intensiv ca poate asa ajungem si noi, macar de frica, sa avem mai mult bun simt in trafic.

 

Pacat de pustiul ala ........

 

Daca citesti mai cu atentie, nu am facut nici o referire la accidentul de care se vorbeste, ci doar o analogie...

Este un punct de vedere, si cat timp nu stim daca acea femeie s-a asigurat sau nu (si nu vom sti nici odata), nu am cum sa fac o referire directa la acest accident.

Este un doar semnal de alarma, si o constatare din traficul de zi cu zi vis-a vis de trecerile de pietoni. Am si scris in postul meu ca, viteza mica, combinata cu putin noroc, au dus la evitarea unor tragedii. Treaba cu viteza mica era singura trimitere directa la acest caz/accident.

DOAR ASTA PUTEA SA SCHIMBE REZULTATUL ACESTEI TRAGEDII (IN CAZUL IN CARE PIETONII NU S-AU ASIGURAT)!!!!

 

Asfalt uscat

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idiotu baldy.gif boid.gif rose.gif , ce va face saracutu fara picior ??? eu ma las de sportu asta ........ rose.gif rose.gif kurt.gif

In primul rand riderul este mort , ajungea si un rip , nu-i bine sa vorbestii de rau mortii, cat despre copil la toti ne pare rau si regretam ca s-a intamplat asa.Timpul n use da inapoi.Inca nu a fost confirmat faptul ca baiatul va avea piciorul amputat sa speram ca nu va fii asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp nu stim daca acea femeie s-a asigurat sau nu (si nu vom sti nici odata).

 

Mie mi se pare imposibil sa te asiguri contra rachetelor, chiar si la lumina zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare imposibil sa te asiguri contra rachetelor, chiar si la lumina zilei.

 

Corect, dar nu scoate fraza din context. Doar am spus ca viteza era singura care putea sa modifice rezultatul tragediei. Oricine stie ca la 200 km/h ai 55m/s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara cuvinte.. nici nu stiu cu ce sa incep dar ce este scandalos este faptul ca nu potzi sa mai emitzi o parere fara sa fii pus la zid sau sa-ti bage unii sau altzii dejtu n`poponeata. imi e sila sa va bucuratzi ca a murit si daca nu ar fi murit il omoratzi voi, niste retarzi probabil la fel ca si omul pe care il judecatzi.

cu siguranta trebuie facute demersuri pentru a se respecta limitarea mobrelor pentru incepatori, defapt ` is a must` daca vrem sa nu ne scuipe lumea`n cap la semafor, si de ce nu, noi sau familiile noastre sa nu fim pusi in fata unei asemenea tragedii.

1. daca mergem in grup si deskidem gazu asta se keama liniutza?

2. nu uitatzi ca au skimbat directia de mers pe trecere, sunt ferm convins ca si voi verii` lui rossi in situatia asta limita cand hotarasti sa eviti pe o parte si ei sa rasgandesc si itzi sar in fata nu prea mai e cale de intors kiar si la volanul unei masini.

poate si voi atzi fost in situatia in care atzi ratat vre-o trecere de pietoni pe gaz.

sa nu ma intelegetzi gresit nu ii tzin partea nu sunt de acord cu ss conduse de copii fara minte, teribilismu accentuat, anturajele de baetzi trendy si inconstienti.

cum facem sa evitam pe viitor lucruriile astea, asta trebuie sa fie tema pentru acasa nu, cum sa te iei in gura cu unu sau alta pe seama unor morti.

numai discutii- discutii nimic concret totzi vreti o skimbare dar nimeni nu face nimic (si cazul meu) io zic sa dam anunt `TURMA CAUTAM CIOBAN` si poate se skimba ceva.

RIDE SAFE si cat de echipatzi posibil pe soarele asta.

Dumnezeu sa-i ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ingrozit... Teribilismul si inconstienta, pe doua roti....au capatat rang de virtute. Tineri fara experienta calare pe "sageti" de la 600 in sus.... Nu ii poate opri nimeni si nimic...nu asculta de nimeni... si in final platesc cu viata !!! Trist pentru familie, pentru prieteni si cunoscuti... :P R. :ok: I. :) P. :) pentru pieton si motociclist si insanatosire grabnica copilului !!!

Dumnezeu sa ne pazeasca de necazuri si sa lumineze mintea celor pe doua roti !!!

Ma intreb...oare nu stiau de accidentul mortal de acum citeva zile de pe Posada ???? :agree: Asemenea intamplari recente...cel putin pentru o vreme te face sa fii mai ponderat !!! :smoke: :ok:

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc AK_Raptor ! Deci "liniutzele" inseamna intreceri ilegale pe care putini din cei implicati le recunosc dupa un eventual accident. Nasol... :smoke: Zicea cineva mai sus de prietenii motociclistului care acum stau ascunsi ca sobolanii si nu recunosc ca fac des liniutze... In fine, nu prea ar trebui sa comentez atata vreme cat eu inca nu am participat la astfel de "activitati" ci m-am "dat" pana acum doar cu scooterul... Deci am inteles... In linii mari, "liniutzele" ar trebui sa dispara din spatiul considerat public. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara cuvinte.. nici nu stiu cu ce sa incep dar ce este scandalos este faptul ca nu potzi sa mai emitzi o parere fara sa fii pus la zid sau sa-ti bage unii sau altzii dejtu n`poponeata. imi e sila sa va bucuratzi ca a murit si daca nu ar fi murit il omoratzi voi, niste retarzi probabil la fel ca si omul pe care il judecatzi.

cu siguranta trebuie facute demersuri pentru a se respecta limitarea mobrelor pentru incepatori, defapt ` is a must` daca vrem sa nu ne scuipe lumea`n cap la semafor, si de ce nu, noi sau familiile noastre sa nu fim pusi in fata unei asemenea tragedii.

1. daca mergem in grup si deskidem gazu asta se keama liniutza?

2. nu uitatzi ca au skimbat directia de mers pe trecere, sunt ferm convins ca si voi verii` lui rossi in situatia asta limita cand hotarasti sa eviti pe o parte si ei sa rasgandesc si itzi sar in fata nu prea mai e cale de intors kiar si la volanul unei masini.

poate si voi atzi fost in situatia in care atzi ratat vre-o trecere de pietoni pe gaz.

sa nu ma intelegetzi gresit nu ii tzin partea nu sunt de acord cu ss conduse de copii fara minte, teribilismu accentuat, anturajele de baetzi trendy si inconstienti.

cum facem sa evitam pe viitor lucruriile astea, asta trebuie sa fie tema pentru acasa nu, cum sa te iei in gura cu unu sau alta pe seama unor morti.

numai discutii- discutii nimic concret totzi vreti o skimbare dar nimeni nu face nimic (si cazul meu) io zic sa dam anunt `TURMA CAUTAM CIOBAN` si poate se skimba ceva.

RIDE SAFE si cat de echipatzi posibil pe soarele asta.

Dumnezeu sa-i ierte!

 

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...