Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

busa din bv condusa de mine pe poiana :kali: :kali:

nu e ea ideala pt ce am inceput sa fac, cam mare si greoaie da o s ma apuc sa o modific un pic pt stunt ..sa vedem ce o ieshi

la ciclstica e nota 10

....

basty

 

Ce seamana cu a mea.. de la distanta :kali:

 

Azi noapte m-am intalnit cu un cunoscut ,Razvan il cheama ,proaspat posesor de busa 2008 .S-a plans de o problema care il macina .Motoreta e in garantie desigur si are vreo 4000 de km cu ea ,dar are o mica mare dilema atat el cat si eu ...e normal sa vibreze de la jug ,cadru pana la schimbator pe la vreo 5000 de ture in sus ? Inteleg ca se aseaza motorul dar sa vibreze si sa fie deranjant nu inteleg .I-am sugerat sa mearga in service la suzuki ,dar peste cateva zile pleaca la greci ,deci e posibil sa fie o problema mare vibratia ?Eu recunosc nu m-am lovit de asa ceva (initial am crezut ca are bube la jug )dar pana si schimbatorul ???

Deci ..care-i explicatia ???

 

My_moto....

post-9127-1214503184_thumb.jpg

post-9127-1214503196_thumb.jpg

post-9127-1214503206_thumb.jpg

Editat de kawasaki_axx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce seamana cu a mea.. de la distanta :kali:

 

Azi noapte m-am intalnit cu un cunoscut ,Razvan il cheama ,proaspat posesor de busa 2008 .S-a plans de o problema care il macina .Motoreta e in garantie desigur si are vreo 4000 de km cu ea ,dar are o mica mare dilema atat el cat si eu ...e normal sa vibreze de la jug ,cadru pana la schimbator pe la vreo 5000 de ture in sus ? Inteleg ca se aseaza motorul dar sa vibreze si sa fie deranjant nu inteleg .I-am sugerat sa mearga in service la suzuki ,dar peste cateva zile pleaca la greci ,deci e posibil sa fie o problema mare vibratia ?Eu recunosc nu m-am lovit de asa ceva (initial am crezut ca are bube la jug )dar pana si schimbatorul ???

Deci ..care-i explicatia ???

 

My_moto....

 

 

oglinzi de cbr1100xx... lustruita. hayabusa care a fost a lui adinel. a fost rosie! bravo. sa o porti sanatos. dupa nr ady a avut bog. si acum cred ca e la tine nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzi de cbr1100xx... lustruita. hayabusa care a fost a lui adinel. a fost rosie! bravo. sa o porti sanatos. dupa nr ady a avut bog. si acum cred ca e la tine nu?

 

:kali: da asa e ...s-a muncit mult la ea + ca i-am adus si eu multe imbunatatiri ,tinand cont ca e 99' :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am pus bujiile de la capitan

parca este alt motor acum ,inainte nu aveam iridium

merge mult mai bine

dar in prima faza am uitat sa bag vacumul ala mic si mergea ca un poponeata nu mai statea la relantiu

tot odata am facut si o diagnoza si nu am nici o eroare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu-l vedem nu credem! :kali: .Vreau sa-mi pun plasme la bord sau macar sa schimb coloritul bordului in neon cu albastru.Somebody hel-p me.Nu vreau ceasuri in varianta americana cu mile.

 

http://cgi.ebay.de/Plasma-Scheiben-fuer-Su...bayphotohosting Cine poate sa imi comande asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu-l vedem nu credem! :jump:

 

 

Eo sunt cetatean de origine american,sunt inca la service si nu am decat poze de pe desktop-ul de la service,asta e facuta la o intrecere cu un yamaha r1,dar a fost usor.eo mai mult ma plimb cu motocicletele decat sa stau pe forum. :P

my bike is custom made by B-Motor's it a small pain shop

post-34887-1214844996_thumb.jpg

Editat de NoFear51
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pun si o poza cum arata inainte?

 

IMAG0025.jpg

IMG_6142.jpg

 

Asta e motocicleta din a carei cauza am ajuns sa-mi iau 'busa. Am admirat-o de cateva ori, pe la intrunirea de la Brasov de anul trecut, pe la Bacau cu ocazia mitingului moto.....Imi placea in mod deosebit cu gentile si top-case-ul, era un touring frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eo sunt cetatean de origine american,sunt inca la service si nu am decat poze de pe desktop-ul de la service,asta e facuta la o intrecere cu un yamaha r1,dar a fost usor.eo mai mult ma plimb cu motocicletele decat sa stau pe forum. :P

my bike is custom made by B-Motor's it a small pain shop

si ce faceti voi acolo la PAIN shop ? va provocati dureri ?

 

 

ce copil terminat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eo sunt cetatean de origine american,sunt inca la service si nu am decat poze de pe desktop-ul de la service,asta e facuta la o intrecere cu un yamaha r1,dar a fost usor.eo mai mult ma plimb cu motocicletele decat sa stau pe forum. :jump:

my bike is custom made by B-Motor's it a small pain shop

Ce faci ma, pui poze cu mine luate de pe net? :P :jump: :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam 600 de la pager la motor si cam un km de la motor la pager asta in camp deschis,sau daca o parchezi in partea cealalta a blocului bate pana in casa

p.s. este alarma auto :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va faceti o idee cat e de mare tytus.... :blbl: sper ca nu te superi ca pun pozele. si daca vrei tytus poti merge la NASU sa te urci pe motoreta sa iti dai seama cum este, cum e cu, confortul, dpar avem toti Bmw-euri. :blbl: traiasca NASU

 

No bacauanule, ca ma demascai in cucu gol :bigstar: :crack: :laugh:

O sa vb si cu NASU Sorin.

Traiasca NASU :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos.

 

Chiar a fost Capitanu' azi pe la mine si ne-am gandit sa facem o intalnire de soimi vara asta. Revenim cu noutati daca nu pleaca iar pe mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...