Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Nu cred ca-mi prieste la cei 48 de ani. Cind am luat-o m-a incintat pretul, dar nu cred ca e de mine.

Nu te supara ca sunt un pic rautacios,dar zic sa-l vinzi linistit,macar poate faci fericit pe cineva cu ea.O Hayabusa nu se cumpara pt "pretul incitant",ci pt ca-l doresti.Eu am 42 de ani,si nu tusesc de la ea.Ba dimpotriva,imi da satisfactii.Ramai surprins cat de usor se conduce........aniway,exista vorba in "strainezia" ca,Hayabusa isi alege propietarul,si nu invers.Bafta la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu te supara ca sunt un pic rautacios,dar zic sa-l vinzi linistit,macar poate faci fericit pe cineva cu ea.O Hayabusa nu se cumpara pt "pretul incitant",ci pt ca-l doresti.Eu am 42 de ani,si nu tusesc de la ea.Ba dimpotriva,imi da satisfactii.Ramai surprins cat de usor se conduce........aniway,exista vorba in "strainezia" ca,Hayabusa isi alege propietarul,si nu invers.Bafta la vanzare.

Asa este ! Ai dreptate !

Busa ori iti place, ori nu-ti place...iar daca ei nu-i place de tine are grija sa te faca sa n-o placi nici tu pe ea :huh: ( ce imbarligatura de cuvinte am facut :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pantera'

 

tu pilotezi o hayabusa ? :D

:blink: Ea ma piloteaza pe mine :huh:

 

 

 

Baietii, ramane 1 mai la mare pana la urma ?

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca-mi prieste la cei 48 de ani. Cind am luat-o m-a incintat pretul, dar nu cred ca e de mine.

Mesaj completat

 

Totusi daca o pastrez, credeti ca se preteaza sa-i pun tobe sport si daca raspunsul e da, de unde ?

Macar da o tura mai lunga cu ea, poate te razgandesti ! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se preteaza sa ii pui finale sport,mai bine ii scoti sitele sau ceva de genu.Sau ii duci traseul decat pe o finala

 

batranule.....sigur nu esti prea batran....se pare ca pentru mobra asta nu trebuie sa fii prea tanar.. nu prea batran. :D

parerea mea e ca facem conversatie inutila...deocamdata....cum a zis si cristi - mergi cu ea - si vorbim dupa..nu prea vad cumm n-ar putea sa-ti placa..

 

da...merita finalele sport...pentru sound, look si reducerea greutatii...putere n-o sa castigi din asta ( desi nu cred ca asta urmareai)...

 

cherosen...de ce nu se preteaza???...si despre ce site vorbesti??..

eu am evitat cateva sisteme full race la un pret atractiv tocmai pentru ca imi place atat de mult configutatia cu doua finale..

bafta...

ceva actiune sambata-duminica....sunt disponibil si eu..!!!! :huh: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Mertane vreau si eu stikere.Am lipsit ceva vreme ca m-am apucat de revizii si upgradeuri la moto meu,un k1 de 750 si un r6.Am si iesit la 2 ture cu motorul.Atentie la uleiuri ca un amic a primit de la reprezentanta un schimb de Yamalube si dupa 10 km in 250 i s-a aprins becul.Motorul meu este in parametrii=pentru inceput de sezon i-am scos delimitatorul ca sa o iau incetisor si am schimbat lookul bordului.Merge pe motor si bordul de 99-2000 adica de nelimtata.Sunt identice mai putin cadranele si opritoarele de test.Daca vrea cineva cadranele de tuning albe de la newtacho sa spuna.Am pus inapoi filtrul de aer OEM ca nu prea vreau sa serveasca aerul imbibat de praf sa toc segmentii si o sa fac un test de gaze cu Oem si apoi cu kn sa vedem diferentele.2 saptamani voi fii foarte ocupat cu munca si renunt la rezervari si alte cele.Spuneti unde si cum ne gasim si poate ne vedem la mare.Cu 2 zile inainte o sa va sun pe cei la care am numarul de telefon.Va doresc un an bun si aveti grija de voi si de motoarele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicollete... :) salutare... nu stiai ca Panterutza noastra e proprietara de Busa?!... Pai ce faceti voi fetele in sectiune voastra... adunati-va si voi la "o sueta" ca fetele, vedeti si voi cine ce are... :blink: Ehe ... de ce salutam eu de fiecare data "Salutare Bajeti si Fete".... Mai bine zis "fata" :huh:)

Mesaj completat

Am si eu ceva vesti... Busa mea o sa aiba un nou look... ZoliArt e mesterul cel mare care lucreaza sa o aranjeze putin dupa patania de anul trecut de la Bulgari cand m-am varsat pe jos...

Asa ca o sa fie Neagra Mat/Lucios cu ceva pinstripe si aerograf pe ea...

Maestrul Inox e un pic plecat din tara in deplasare asa ca Zoli e si el mester mare...

M-am decis la carene laterale Negru Mat, cu sigla de la Busa pierduta in culoarea neagra... Carena Fata negru lucios, tankul negru lucios, coada negru Mat, plasticele din jurul bordului/tankului negru Mat si "Coarda" de pe spate negru lucios...

Oglinzile le-am primit azi... Oglinzi cu semnalizare incorporata de la Gixxer 1000 model 2005... iar semnalizarile Busei o sa se transforme in becuri de pozitie, eventual Proiectoare suplimentare...

Da in sfarsit sa vedem ce o sa iasa...

Mesaj completat

Sa vedem ce o iesi...

Asta pana imi vin de la americani ceva bunatati suplimentare din Carbon/Kevlar... :D)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicollete... :) salutare... nu stiai ca Panterutza noastra e proprietara de Busa?!... Pai ce faceti voi fetele in sectiune voastra... adunati-va si voi la "o sueta" ca fetele, vedeti si voi cine ce are... :huh: Ehe ... de ce salutam eu de fiecare data "Salutare Bajeti si Fete".... Mai bine zis "fata" :D)

Mesaj completat

Am si eu ceva vesti... Busa mea o sa aiba un nou look... ZoliArt e mesterul cel mare care lucreaza sa o aranjeze putin dupa patania de anul trecut de la Bulgari cand m-am varsat pe jos...

Asa ca o sa fie Neagra Mat/Lucios cu ceva pinstripe si aerograf pe ea...

Maestrul Inox e un pic plecat din tara in deplasare asa ca Zoli e si el mester mare...

M-am decis la carene laterale Negru Mat, cu sigla de la Busa pierduta in culoarea neagra... Carena Fata negru lucios, tankul negru lucios, coada negru Mat, plasticele din jurul bordului/tankului negru Mat si "Coarda" de pe spate negru lucios...

Oglinzile le-am primit azi... Oglinzi cu semnalizare incorporata de la Gixxer 1000 model 2005... iar semnalizarile Busei o sa se transforme in becuri de pozitie, eventual Proiectoare suplimentare...

Da in sfarsit sa vedem ce o sa iasa...

Mesaj completat

Sa vedem ce o iesi...

Asta pana imi vin de la americani ceva bunatati suplimentare din Carbon/Kevlar... :))

Hihihih. Merci, Capitane, de lamuriri :blink: Eu sunt mai "baietoasa" si nu prea postez pe sectiunea aia .

 

Zoli lucreaza super fain. Mi-am facut un aerograf pe-o casca la el acum vreo 3-4 ani. A iesit genial !!! Si pretul a fost bun, avand in vedere ca omul e maestru! Sunt sigura ca va face treaba buna pe busulica ta. Abia astept s-o vad !!!

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de decibelkiller,dar am avut un lapsus :blink:)

Adica muffer-e sau silencer-uri ?:huh:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Natura Pantero... Natura... ...dificila treaba cu tunningul asta... :blink:

Mesaj completat

Cat despre tobele Busei (modelul nou)... no comment... da sunt prea comerciale... ca sa zic asa... mari grele si ineficiente. Cred ca le-au facut asa de mari si grele doar ca sa mute un pic mai multa greutate pe roata spate si sa-i mareasca aderenta la sol la plecari... un scurt balans in spate din picioare la plecari in forta rezolva problema asta fara prea mult efort si mai castigau ceva "silueta" in tinuta de drum.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat de curand crash-paduri de la Puig , vreau sa le pun , in cutie pe langa freza cu care sa gauresc carena mi-au dat si sablonul unde sa dau gaura. Intrebarea este trebuie sa dau carena jos sau merge direct pe exterior sa pun sablonul si da dau gaura ? Din instructiunile lor nu se intelege prea clar. Nu vreau sa ma trezesc ca am dat gaura aiurea in carena ca ma impusc :blink: .

 

Cu 1 mai cum facem stabilim o statiune unde sa stam si ne cautam cazare fiecare sau are cineva vreun pont la un hotel ? Anul trecut a fost o oferta pe ProBike la un hotel din Jupiter parca. Faza e ca ar cam trebui sa facem rezervarile ptr ca riscam sa nu mai gasim avand in vedere ca nu se deschid prea multe hoteluri.

Editat de DragStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat de curand crash-paduri de la Puig , vreau sa le pun , in cutie pe langa freza cu care sa gauresc carena mi-au dat si sablonul unde sa dau gaura. Intrebarea este trebuie sa dau carena jos sau merge direct pe exterior sa pun sablonul si da dau gaura ? Din instructiunile lor nu se intelege prea clar. Nu vreau sa ma trezesc ca am dat gaura aiurea in carena ca ma impusc :blink: .

 

Cu 1 mai cum facem stabilim o statiune unde sa stam si ne cautam cazare fiecare sau are cineva vreun pont la un hotel ? Anul trecut a fost o oferta pe ProBike la un hotel din Jupiter parca. Faza e ca ar cam trebui sa facem rezervarile ptr ca riscam sa nu mai gasim avand in vedere ca nu se deschid prea multe hoteluri.

Man parerea mea e sa pui sablonul pe exterior si sa marchezi centrul gaurii. Ia un Burghiu subtire si da o gaura din exterior in interior.

Apoi cu freza faci taietura din Interior catre exterior... asa nu o sa ratezi si nici nu o sa strici sau zgarii vopseaua. Pe interior trebuie sa barberesti buretele carenei.

 

Eu am mers pe Puig... si m-au scos din cacao de vreo 2 ori. Vezi sa nu uiti sa asiguri surubul pe partea dreapta a urechii care sustine motorul e un surub cu cap imbus... care il trebuie sa-l strangi dupa ce pui carena dreapta sus... accesul pe langa carena si radiator... pe pipaite. (o oglinda poate sa fie de ajutor) Cel de pe Stanga e ok... vezi ca sunt usor asimetrice dupa ce le montezi... asa sunt ele.

Si vezi ca cel de stanga are bucsa de aluminiu de pe chrash mai lunga decat pe partea dreapta.

 

Cele Bune.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man parerea mea e sa pui sablonul pe exterior si sa marchezi centrul gaurii. Ia un Burghiu subtire si da o gaura din exterior in interior.

Apoi cu freza faci taietura din Interior catre exterior... asa nu o sa ratezi si nici nu o sa strici sau zgarii vopseaua. Pe interior trebuie sa barberesti buretele carenei.

 

Eu am mers pe Puig... si m-au scos din cacao de vreo 2 ori. Vezi sa nu uiti sa asiguri surubul pe partea dreapta a urechii care sustine motorul e un surub cu cap imbus... care il trebuie sa-l strangi dupa ce pui carena dreapta sus... accesul pe langa carena si radiator... pe pipaite. (o oglinda poate sa fie de ajutor) Cel de pe Stanga e ok... vezi ca sunt usor asimetrice dupa ce le montezi... asa sunt ele.

Si vezi ca cel de stanga are bucsa de aluminiu de pe chrash mai lunga decat pe partea dreapta.

 

Cele Bune.

 

 

Merci, o sa incerc sa o fac in acest weekend. Nu i-am dat carena jos pana acum ( e noua) si am inteles ca e cam complicat. De aia am intrebat, preferam sa nu ma apuc sa-i dau carenele jos, dar asta e trebuie sa o fac si pasta. Dar am vazut ca difera carsh padurile la modelele dupa 2008 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la busa mea am dat gaura fara sa dau crena jos

am marcat centrul, apoi cu un spiral subtire am gaurit incet

am verificat daca este pe centru surubului

si asta este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicollete... :) salutare... nu stiai ca Panterutza noastra e proprietara de Busa?!... Pai ce faceti voi fetele in sectiune voastra... adunati-va si voi la "o sueta" ca fetele, vedeti si voi cine ce are... :D

 

pai, nu stiam, dar mi se pare foarte tare ! nush de ce am senzatia ca numai eu ma chinuiesc cu greutatea motoretei, care pt mine e o problema, e clar ca I'm loosing something si abia astept sa imi dau seama ce anume :huh:

si nu ma duc la sectiunea de fete, ca nu e nimic interesant pe acolo :) si iata ca am cunoscut-o pe Panterutza aici, nu la sectiunea de fete, care btw, nu-i place nici ei !

 

abia astept sa vad noul look al busei :blink: cand o sa fie gata ?

Editat de nicolette
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal capitane am back in bucuresti

acum o sa mai plec in tara doar in inspectii

asa ca o sa la bmw-ul in parcare

si o sa plec cu busa

w.e. asta am fost convocat la o orgie de spalt lantul in grup

 

nico ai si tu busa sau doar asa in vizita pe la noi

oricum esti bine venita printre noi

si daca esti atenta cand ne strangem poti veni si tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...