Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Are cineva de dat sistemul de evacuare original al moto cap-coada?

 

Je' :P - e la conservat. Probabil ca nu o sa il mai folosesc... da-mi un semn de viata si povestim.

Mesaj completat

Inca nu m-am inrolat ptr adunare ca am niste probleme de rezolvat. Nu depind de mine... daca pot si nu trebuie sa fiu prin alta parte vin si eu.

Mesaj completat

era un post mai vechi ... Danutu parca vroia o guma de 200. Eu imi schimb M3 cu unele noi asa ca daca le vrei cele cu care am alergat sa imi dai un PM ca sa le tin la garaj, ca daca nu le pun la Donatii. Sunt uzate cam 45%

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merg si eu in Vama de 1 mai. Vroiam sa merg cu grupul care pleaca din Bucuresti pe 29 aprilie dimineata, asta daca am liber pe 29. Daca nu, plec tot vineri dar mai pe dupa-amiaza/seara. Tu cand pleci?

 

 

Pai si eu as fi vrut pe 29, tot spre dupa-amiaza/seara (sau sambata de dimineata daca se face prea tarziu-ca nu am faza lunga :P ).

 

Lasa acilea un nr de telefon, poate reusim sa mergem impreuna - al meu e 0726 112 639.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fosta busa a lui Cucu a facut buba la motor.Pe la 190 dupa schimbat numai pe redline a aruncat o bucata din bloc afara probabil un bolt s-a retezat pe acolo.Posesorul a avut mare noroc ca nu a cazutdesi avea guma unsa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pantera

2. Tudor

3. Nasu + 2 motoristi

4. Carturaru'

5. Reaper

6. DragStar

7. Emilyo

8. Mariuscojo + inca 1 hayabusist

9. cristi_kake

10. octav ( sa vedem cum rezolvam cu el )

11. gino

12, Saracie

13 Highlander din Arad ( vedem cati mai vin din Arad )

14.Danutu_m

15.Ro

16. Punki + 1 hayabusist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu as fi vrut pe 29, tot spre dupa-amiaza/seara (sau sambata de dimineata daca se face prea tarziu-ca nu am faza lunga :P ).

 

Lasa acilea un nr de telefon, poate reusim sa mergem impreuna - al meu e 0726 112 639.

 

0763 548 243 - Daniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu frana fata.Aveam maneta reglata pe cursa lunga,dar pe reglaj cursa scurta am facut azi numai stopie.MA tenteaza o pereche de etrieri BRembo de la un Ducati.La prima vedere la st2 par sa se potriveasca.REaper baiatul mi-a spus ca schimba vitezele numai pe rosu in plimbarile sale,dar nu a specificat daca la schimbarea de viteza 2 spre 3 s-a intamplat.ORicum a facut-o pe pielea lui.A avut noroc ca nu s-a tavalit,mare noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sti sa te dai Mariusica?

Domnu, domnu, Bega e mai incolo. Va rog, mutati vaporul ! :P ( glumesc, sper ca nu te-ai suparat ) :P

Mesaj completat

Pentru noi sunt rezervate in perioada 20-21-22 mai doua pensiuni ( singurele disponibile toate in acea perioada si una langa alta)

1. PENSIUNEA CALIN

2. PENSIUNEA CASA LOLOIU

Sa ne vedem cu bine !

Listele sunt inca deschise !

Mesaj completat

Am vb acum cu Andy Fazekas si si-a confirmat prezenta impreuna cu restul hayabusistilor din Crazy Bike !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fosta busa a lui Cucu a facut buba la motor.Pe la 190 dupa schimbat numai pe redline a aruncat o bucata din bloc afara probabil un bolt s-a retezat pe acolo.Posesorul a avut mare noroc ca nu a cazutdesi avea guma unsa bine.

 

 

Am rezolvat cu frana fata.Aveam maneta reglata pe cursa lunga,dar pe reglaj cursa scurta am facut azi numai stopie.MA tenteaza o pereche de etrieri BRembo de la un Ducati.La prima vedere la st2 par sa se potriveasca.REaper baiatul mi-a spus ca schimba vitezele numai pe rosu in plimbarile sale,dar nu a specificat daca la schimbarea de viteza 2 spre 3 s-a intamplat.ORicum a facut-o pe pielea lui.A avut noroc ca nu s-a tavalit,mare noroc!

 

So, deci asa??????????? Ma durut capul si mi-a venit sa vars de nervi, 3 zile, dupa ce mi-a spus ce a patit Joiana, de, cica s-a intamplat dintr-o data!

 

Mobra mea care abia ii schimbasem toate alea prin ea.........s-a dus dreaq, l-am rezolvat cu ajutorul unui alt prieten sa-si ia alt motor pt ea DAR.......!

 

Pacat de ea, daca nici aia nu a fost mobra intretinuta si buna........atunci.....! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu frana fata.Aveam maneta reglata pe cursa lunga,dar pe reglaj cursa scurta am facut azi numai stopie.MA tenteaza o pereche de etrieri BRembo de la un Ducati.La prima vedere la st2 par sa se potriveasca.

 

nu se potrivesc!

la radialii brembo distanta intre prinderi e 100 mm, la toti japo 108 mm.

la normali busa are 90 mm (mai gasesti doar la nissin de pe triumph ( varianta buna :P ) si suze mai vechi) iar la brembo mult mai mica!

poti sa-i pui doar cu adaptori.

cadranul ala de kilometraj iti mai foloseste....nu mi-l vinzi mie!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit foarte bine,ai talent nu gluma.Fumos,frumos.:P

Sar'na !

Ieri am deschis pt prima oara in viata mea un photoshop :blbl:

 

Kerozen, nu te bagi pe lista ?

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush daca ma repet cu imaginile astea da mi se par interesante tare

Mesaj completat

a tot aici in londra am vazut prima mobra cu schimbatorul de viteze la piciorul drept....ufff...astia is de tot cu filetu pe stanga...irecuperabili:D

post-30706-1304013829_thumb.jpg

post-30706-1304013959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush daca ma repet cu imaginile astea da mi se par interesante tare

Mesaj completat

a tot aici in londra am vazut prima mobra cu schimbatorul de viteze la piciorul drept....ufff...astia is de tot cu filetu pe stanga...irecuperabili:D

E dric sau mi se pare mie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: e free lancer... poate un multifunctional... drick, toneta de inghetata, cada de baie, pat, solar, acvariu, sera flori, cusca ptr Babes show...etc... :P) gasiti voi restul Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P e free lancer... poate un multifunctional... drick, toneta de inghetata, cada de baie, pat, solar, acvariu, sera flori, cusca ptr Babes show...etc... :P) gasiti voi restul

:blbl: :P

E d-ala de carat termopane :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...