Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

tu nu stii discutiile de anii trecuti......s-a stabilit official ca a mea e cea mai frumoasa!!!

discutiile se purtau la o palinca stinsa cu bere!!

:cheers: :cheers:

 

Da, putem programa faza 2 la "beauty contest" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu vreau sa starnesc o polemica, ce urmeaza reprezinta nu un adevar absolut, ci adevarul meu absolut independent

 

In trecut consideram ca sunt doar doua segmente de motoare: Hayabusa fiind primul segment si celelalte reprezentand al doilea segment. Au trecut ani in care am visat la una, iar ori decat ori aveam ocazia sa-mi scald ochii spre una, traiam acelasi sentiment ca si cum as fi fost langa cada in care facea baie Monica Belucci :) (desigur, asta tot in imaginatia mea).

 

Priveam orice conducator de busa cu o invidie pozitiva incercand sa-mi imaginez oare cat de mandru se simte conducand asa ceva. Apoi a venit timpul sa am si eu una doar a mea. Am ramas uimit sa constat ca un conducator de busa (in viziunea mea) nu este mandru, in realitate nici nu ii pasa de cum este vazut. Daca motorul lui este o "legenda" sau doar "o vacuta greoaie", cum au considerat unii. Pur si simplu, un conducator de busa este devorat de ranjetul din casca, in timp ce-si conduce iubita pe drum, unde vorba unei mari companii - Doar drumul conteaza.

 

Iar acum, sa fiu la cateva ore departare de timpul in care am sa ma scald intr-o mare de buse, pentru mine este al dracului de bine

 

Sa ma reintorc la topic (imi cer scuze pentru iesirea de mai sus):

 

Sunt de acord @octavius, a ta este cea mai frumoasa pentru ca toate sunt deopotriva frumoase :), iar diferenta intre ele probabil se face doar in dragostea posesorului pentru ea, iar aici imi va face o placere deosebita sa-ti recunosc si eu motorul ca fiind cel mai frumos.

 

Ma inclin cu respect in fata voastra stimati colegi, iar desi nu beau - daca acceptati un pahar de suc la discutiile de palinca stinga cu bere, imi va face o placere deosebita sa va intalnesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce ne vom aventura pe Pitesti -Rucar - Bran- Rasnov, situatia sta cam asa :

Pitesti- Campulung - aprox 20 km sosea impecabila, restul.........acceptabil

Campulung - Rucar - bun ( bun ptr Romania)

Rucar - Podul Dambovicioarei - dezastru ( rupi mobra-n 4)

Restul, pana la Bran, e normal

Bran - Rasnov - groaznic ( denivelari, gropi, etc )

Asta am constata eu in week end-ul trecut cand mi-am chinuit Busa pana la Brasov.



Pentru cei ce ne vom aventura pe Pitesti -Rucar - Bran- Rasnov, situatia sta cam asa :

Pitesti- Campulung - aprox 20 km sosea impecabila, restul.........acceptabil

Campulung - Rucar - bun ( bun ptr Romania)

Rucar - Podul Dambovicioarei - dezastru ( rupi mobra-n 4)

Restul, pana la Bran, e normal

Bran - Rasnov - groaznic ( denivelari, gropi, etc )

Asta am constatat eu in week end-ul trecut cand mi-am chinuit Busa pana la Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecte.

S-a terminat inca un Eurovision...iarasi fara irlandeji pe podium :nono: ...unii stiiu ce vrea sa zic.

 

Mariuscojo mi-a schimbat traseul,asa ca nu ma duc spre Pitesti.Initial as fi vrut sa ma duc pe Sibiu,Pitesti Capulung,Rasnov,dar in conditiile astea schimb traseul.

Sighisoara,Miercurea-Ciuc,Comanesti,Adjud,Focsani,Buzau,Ploiesti,Risnov imi este treseul in conditii de vreme buna.Pe acest traseu m-as cupla cu cine se poate,Gino cu tine sper ca nu e o problema,iar in Ploiesti m-as bucura daca vre-un grup ar zice o ora sa ma pot cupla cu ei,undeva in jurul orelor 16-17 preconizez ca as ajunge in Ploiesti.

 

Drumuri bune!!!

Editat de punki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cyp!

 

Eu si cel mai probabil Alin (Peu) o sa formam primul grup :) pentru vineri dimineata.

Pe la ce ora intentionam sa plecam din Bucuresti ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecte.

S-a terminat inca un Eurovision...iarasi fara irlandeji pe podium :nono: ...unii stiiu ce vrea sa zic.

 

Mariuscojo mi-a schimbat traseul,asa ca nu ma duc spre Pitesti.Initial as fi vrut sa ma duc pe Sibiu,Pitesti Capulung,Rasnov,dar in conditiile astea schimb traseul.

Sighisoara,Miercurea-Ciuc,Comanesti,Adjud,Focsani,Buzau,Ploiesti,Risnov imi este treseul in conditii de vreme buna.Pe acest traseu m-as cupla cu cine se poate,Gino cu tine sper ca nu e o problema,iar in Ploiesti m-as bucura daca vre-un grup ar zice o ora sa ma pot cupla cu ei,undeva in jurul orelor 16-17 preconizez ca as ajunge in Ploiesti.

 

Drumuri bune!!!

cand ai fost ultima oara pe miercurea ciuc comanesti? eu am fost la sfarsitul iernii din comanesti aprox 50 km spre miercurea cu masina si mi se pare drumul foarte prost. eventual poti sa arunci o intrebare pe sectiunea dedicata zonei dar nu te-as sfatui sa mergi pe acolo.

in rest comanesti adjud e bun dar atentie la radare ca stau in localitati si la oamenii care merg pe strada ca si cum ar fi trotuar.

Dicstractie placuta in weekend sa aveti si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost la sfarsitul iernii din comanesti aprox 50 km spre miercurea cu masina si mi se pare drumul foarte prost.

Multumesc cunosc situatia.

 

UN LOC DE INTALNIRE LA PLOIESTI?BUCOV DE EX,PAULESTI?

Cand?

 

ce oameni ... acilea e coplerai nu gluma :))) .... toti veniti in haita, numa io` singur ? :unsure: .. ntz ntz ntz

Te invit la traseul sus mentionat.Catre acasa daca veniti pe Sighisoara va tin companie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleaca careva sambata dimineata din Bucuresti? AndiOliver, voi plecati la urma sambata dimineata? As dori sa merg si eu impreuna cu voi, daca ma primiti, bineinteles.

Salut @danutu_m, ne face placere. Iti voi lasa un numar de telefon pe privat, sambata noi plecam la ora 7:00 - 7:15 din Giurgiu, ne auzim la un telefon vineri seara sa stabilim un loc unde sa ne intalnim in Bucuresti in jur de ora 8:00 (noi am hotarat sa ne oprim pentru cafeaua de dimineata in Bucuresti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecte.

S-a terminat inca un Eurovision...iarasi fara irlandeji pe podium :nono: ...unii stiiu ce vrea sa zic.

 

Mariuscojo mi-a schimbat traseul,asa ca nu ma duc spre Pitesti.Initial as fi vrut sa ma duc pe Sibiu,Pitesti Capulung,Rasnov,dar in conditiile astea schimb traseul.

Sighisoara,Miercurea-Ciuc,Comanesti,Adjud,Focsani,Buzau,Ploiesti,Risnov imi este treseul in conditii de vreme buna.Pe acest traseu m-as cupla cu cine se poate,Gino cu tine sper ca nu e o problema,iar in Ploiesti m-as bucura daca vre-un grup ar zice o ora sa ma pot cupla cu ei,undeva in jurul orelor 16-17 preconizez ca as ajunge in Ploiesti.

 

Drumuri bune!!!

 

Salu ...

 

Baieti evitati cu orice pre sectorul de drum M-Ciuc - Comanesti .... dezastru drumul.

 

Cele bune si distractie placutaaaa!!!

 

Stef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Drumul Brasov - Rasnov am fost eu de Paste, drumul e ok. Ceva gropi izolate local in Cristian, destul de adanci pe sensul de mers de la Brasov catre Rasnov (gropile se intind pe tot sensul de mers - 2/3 gropi.)

Intre Predeal si Rasnov asfaltul e ok, s-a asfaltat pe alocuri si exista usoare urme de prundis pe asfalt de la Paraul Rece pe coborare catre Rasnov.

In rest ca in Romania... mai o vaca, ceva cai la pascut pe islaz. Anul trecut exista un "bumper" pe asfalt dupa ce se termina sicanele de dupa Paraul Rece la vale...a fost scos in totalitate. Multi oameni iesiti la gratare cu masini parcate stanga dreapta...

Cam atat....

 

Vineri la ora 5-6 e ok / eventual un Big Mac ptr mancaciosi... daca nu la Agip Otopeni... ptr mine e ok la orice ora.

 

Salut! revin cu o actualizare asupra drumului , in principal drumul este ok , sunt cateva gropi la intrarea in cristian ( dupa depozitul celor de la AMIGO - hala maronie ) , mici denivelari in comuna , precum si foarte multi localnici ce traverseaza drumul aiurea . LA intrarea in RASNOV este o groapa destul de mare pe TOATA LATIMEA BENZII , gropi si denivelar inaintea trecerilor de pietoni care SUNT FOARTE PROST SEMNALIZATE . MARE ATENTIE SE STA CU MCV-ul in zonele cu trecerile de pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e groapa cu pricina... la intrare in Rasnov... stiam ca e in zona dar nu am tinut minte unde era locatia.

Mi-am rupt masina in ea ca era seara si nu e semnalizata.

Merci de corectie.

;)

 

Salut! revin cu o actualizare asupra drumului , in principal drumul este ok , sunt cateva gropi la intrarea in cristian ( dupa depozitul celor de la AMIGO - hala maronie ) , mici denivelari in comuna , precum si foarte multi localnici ce traverseaza drumul aiurea . LA intrarea in RASNOV este o groapa destul de mare pe TOATA LATIMEA BENZII , gropi si denivelar inaintea trecerilor de pietoni care SUNT FOARTE PROST SEMNALIZATE . MARE ATENTIE SE STA CU MCV-ul in zonele cu trecerile de pietoni.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Pot sa spun ca de astazi ma numar si eu printre detinatorii de hayabusa, un vis ce il am inca dinainte sa iau permisul de moto. Azi am parcurs prima 100 de km pe ea, nu am cuvinta sa exprim prima senzatie ce am avut-o cand am plecat de pe loc. Asa cum spunea cineva mai sus, pur si simplu nu poti sa te opresti din ranjit din momentul in care iti pui casca pe cap. Intr-adevar este o legenda, eu unul asa o vad. Astept sfaturi si idei despre cum sa ma comport cu ea si orice ati experimentat voi si credeti ca trebuie sa aflu. In rest, asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Pot sa spun ca de astazi ma numar si eu printre detinatorii de hayabusa, un vis ce il am inca dinainte sa iau permisul de moto. Azi am parcurs prima 100 de km pe ea, nu am cuvinta sa exprim prima senzatie ce am avut-o cand am plecat de pe loc. Asa cum spunea cineva mai sus, pur si simplu nu poti sa te opresti din ranjit din momentul in care iti pui casca pe cap. Intr-adevar este o legenda, eu unul asa o vad. Astept sfaturi si idei despre cum sa ma comport cu ea si orice ati experimentat voi si credeti ca trebuie sa aflu. In rest, asfalt uscat !

Felicitari ! Momentan noi suntem in febra pregatirilor pentru acest weekend cand se organizeaza intrunirea posesorilor.Si in contextul in care sesizez ca ti-ai luat o motocicleta nou momentan alte probleme nu ar fi doar sa te bucuri de ea si cat mai multi kilometri !De restul sa auzim de bine si poate o sa avem ocazia sa te intalnim pe meleagurile noastre si nu numai ! Respect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Salutare!

 

In cazul in care mai este un subiect de actualitate, anunț ca la Pensiunea Valea Cetatii a rămas 1 camera liberă,având in vedere ca Pantera nu poate ajunge.

 

Spor la ultimile pregătiri pentru drum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...