Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

Precum ma stiti majoritate dintre voi, in noiembrie e timpul sa-mi iau zborul... Ca iarna nu-mi prieste.

 

http://www.maritime-executive.com/article/PDVSA-Receives-New-VLCC-From-China-2013-10-07/

 

Cam asta e destinatia... Sarbatori fericite si iarna blanda.

Ne vedem in primavara prin Aprilie - Mai 2014.

 

 

pfff...apoi asta nu mai e teren de fotbal...e cartier in toata regula!!!

...

poti s-o intorci cu frana de mana??? :lol:

vant din pupa!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

pfff...apoi asta nu mai e teren de fotbal...e cartier in toata regula!!!

...

poti s-o intorci cu frana de mana??? :lol:

vant din pupa!!...

Merci de urari Octav... O sa am grija sa iti postez o poza cu o intoarcere cu frana de mana...trasa. Sa vezi 320k de tone cum se opresc. :) Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are frane din alea km de le zice de nu stim noi gramatica...bremo....brembo...breno...din astea de nu stim noi cum le zice

Merci de urari Octav... O sa am grija sa iti postez o poza cu o intoarcere cu frana de mana...trasa. Sa vezi 320k de tone cum se opresc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta Capitane,ape linistite iti doresc! :hug:

Multam' fain... :) maine aflu cand e zborul catre China. Ne mai auzim cum putem.

 

Merci de urari Octav... O sa am grija sa iti postez o poza cu o intoarcere cu frana de mana...trasa. Sa vezi 320k de tone cum se opresc. :)

E cam cat 3 stadioane in lungime si un pic mai lat... Apa o calca la 30mtr... Cam asa. Va dau de veste de pe acolo ce gasesc.

Challanging shit...

 

are frane din alea km de le zice de nu stim noi gramatica...bremo....brembo...breno...din astea de nu stim noi cum le zice

Si cand te gandesti ca o dau pe mana unui analfabet ca si mine... dap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Precum ma stiti majoritate dintre voi, in noiembrie e timpul sa-mi iau zborul... Ca iarna nu-mi prieste.

 

http://www.maritime-executive.com/article/PDVSA-Receives-New-VLCC-From-China-2013-10-07/

 

Cam asta e destinatia... Sarbatori fericite si iarna blanda.

Ne vedem in primavara prin Aprilie - Mai 2014.

Frumos, incitant, inedit...Asta da libertate!!

Daca e sa fii invidiat pentru ceva..pentru asta da, in niciun caz pentru Busa, cat o fi ea de tunata.

Chiar vei fi capitanul acelui vas? Base stie? :D

Si cand te gandesti ca pentru unii suprema "smecherie" a vietii e sa te dai pe doua roti cu motor...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, incitant, inedit...Asta da libertate!!

Daca e sa fii invidiat pentru ceva..pentru asta da, in niciun caz pentru Busa, cat o fi ea de tunata.

Chiar vei fi capitanul acelui vas? Base stie? :D

Si cand te gandesti ca pentru unii suprema "smecherie" a vietii e sa te dai pe doua roti cu motor...

Bafta!

Base "e legenda" nu a mai navigat cam de mult.

Am 14 ani de functie...20 de mare. Asta este... A muncit ptr fiecare lucru pe care-l am...

In viata merita sa iei ce e bun... Asa se zice.

Si datul pe 2 roti e o smecherie...mai mica pentru unii...o realizare pentru altii.

Fiecare cu cat e luminat.

Zile bune in continuare si sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Base "e legenda" nu a mai navigat cam de mult.

Am 14 ani de functie...20 de mare. Asta este... A muncit ptr fiecare lucru pe care-l am...

In viata merita sa iei ce e bun... Asa se zice.

Si datul pe 2 roti e o smecherie...mai mica pentru unii...o realizare pentru altii.

Fiecare cu cat e luminat.

Zile bune in continuare si sanatate.

Multumesc asemenea!...Iar daca si Capitanul face de cart, atunci...carturi usoare!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, editie limitata... tragi alta culoare si pui premium de 1000 euro pe emblema de Anniversary Edition. Doamne ajuta ca s-a inventat marketingul.

Urmeaza sa lanseze si varianta cu controlul tractiunii, care e oferita momentan numai pentru piata japoneza ca o editie limitata. :) Probabil ca o vor prezenta oficial saptamana asta la salonul EICMA din Milano.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Maine plec la 'Stambul pentru 2 zile, apoi vine partea cu China si minunea aia de insula plutitoare.

Zile bune si nu uitati, cand iarna e grea, va doare capul ;) Cel mai bun tratament! Palinca de cirese rece (-12 C) stinsa cu o bere rece la +4 C.

In cinstea voastra si sa ne auzim sanatosi :)

 

Ps: si daca cineva nu a bagat de seama... Cele mai populare cuvinte din zilele noastre... Nu sunt scrise in DEX din pacate...dar le stie tot romanul. "Made in China" ...

 

.

 

.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza sa lanseze si varianta cu controlul tractiunii, care e oferita momentan numai pentru piata japoneza ca o editie limitata. :) Probabil ca o vor prezenta oficial saptamana asta la salonul EICMA din Milano.

Sa te auda Cei de Sus :) Sa fie lansat modelul cu tractioncontrol si pe piata din Europa. Posesorii modelului 2013 vor regreta ca nu au mai asteptat 1 an. Pe de alta parte nu e o solutie sa stai pe tusa ca anul ce vine poate apare ceva mai upgradat, asa nu iti mai cumperi motor (poate in 2015 apare cu motorizare 1500 cmc etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TCS-ul probabil ca o sa-l vada, dar se prea poate sa fie dotata si cu un "anti slip clutch" ca tot e pe piata... Nu sunt orbi Japsi, ca altii il au pe motoare de ceva vreme. ;)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Mai este loc de un Haya_noob pe aici? De ieri sunt posesorul unui Hayabusa 2oo1 gri-albastru (nu sunt fan :albastru: dar parca ii sta bine..) . Am mai avut inainte Sport-Touringuri de 600 si bobber de 650. Eram chitit sa-mi iau ceva e minim 1000 sa-mi faca viata de tourer mai usoara. Dupa o cercetare intensa in domeniu a ramas sa aleg intre Thunderace si Hayabusa, alegand-o pe cea din urma din cauza (dar nu numai :P) consumului crescut de ulei la Thunderace,cauzat de materialul prost din care este facuta camasa pistonului.
Acuma urmeaza sa fie verificata pana in sange si pusa la punct pana in primavara, iar apoi dumnezeu cu mila. :D
Iata si o poza cu " Le Bette" :

 

post-15704-0-21825900-1385815696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Si eu va doresc si mai multi km fara probleme si necazuri :P

Azi am iesit la o tura de juma' de ora, dar nu ma incumet sa o las in curbe pe frigu asta, asa ca doar am "testat aerodinamica motocicletei" . Nu cred ca trebuie sa va explic la ce viteze ajunge si cat de rapid, deocamdata e infricosatoare situatia :))

Am sa incep sa ma uit dupa cauciucuri pentru sezonul urmator. Voi ce gume recomandati? Tin sa mentionez ca mobra va face ture mai lungi si activitate de oras, iar sesuni de tip circuit mai rar...

Am apasat ceva butonase pe bord dar numa trip1, trip2, si km totali imi arata. Busele din gen. 99-03 au indicator de consum?

 

Seara faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...