Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

A mea a facut o mica buba intre timp...adios culoare originala!

Imi pare rau sa aud asta, las-o ca se face..

 

mane..icecubeeee..cum arata pe vishiniu!! am masina culoarea aia..da belea pe motor, talent! ai un busalau beton! imi place!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate nu a venit decat rezervorul astazi pentru busa mea.

Pompa de benzina este in chicago asa ca nu pot veni cu moto la salon.

Eu o sa dau o fuga maine pe la pranz ( poate cu un 929 daca nu cu masina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit NASUle!

 

Si daca tot tendinta e de inmultire, se apropie data acea din an in care Octav o sa castige din nou premiul pentru cea mai frumoasa motocicleta din...garaj :)), Gino 100% o sa ne bage de data asta la o nunta, sper, Punki .... sper sa nu prindem Eurovisionul, Pantera posibil sa ne povesteasca despre cum a fermentat mustul prea tare toamna asta .... deci, intalnire!!

Avand in vedere ca pana acuma tot ploi am prins, anul asta propun ca intalnirea sa o facem din scurt daca se poate.... adica daca vedem ca un weekend din mai ca este insorit si calduros...fuga la Sovata :)

Ce ziceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

De sambata sunt si eu posesor de Hayabusa 1300rz 2006 si daca se poate va rog sa ma ajutati sa rezolv cateva ''probleme"

 

*trebuiesc schimbate placutele---ce placute recomandati?

*bordul este in mile--cum se poate trece din mile in km

*in meniul bordul am mile/gal --este consumul motocicletei sau range?

*ce ulei recomandati?(fostul proprietar a folosit 10w40 motul dublu ester)

 

De astazi incep sa ii fac toate schimburile la lichide si ce mai gasesc pe acolo.Daca aveti ceva ponturi despre intretinerea acestei le astept cu drag.Pana atunci hai cu varaaaa!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mile, km.... Nu conteaza... Important e sa mearga. Uleiul Motul e ok... Iar placute... Eu personal merg cu Ferodo St.... Inainte mergeam cu EBC, dar nu am mai avut in magazin ;) sa te bucuri de ea... Sanatate si km multi... Bine ai venit intre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea se inghesuie lumea Tudore...inca.Pe Gino si pe mine,Cyp,cred ca poti sa contezi.Cioby e ranit in ...orgoliu ca a jucat prinde- ma daca poti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne hotarim pentru o data si Sovata ne asteapta!!!

Hai cu lista!

1. Punki

1.Punki

2.Capitanu`

3.Gino + ea ? :P

4.Tudor + Oana

5.Emil+Lore

 

pantera + naveta de bere ?

 

p.s.: data Csabi haide sa incercam sa o hotaram cu o sapt inainte....pentru ca din seria vreme urata si pentru ca ploi :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Punki

2.Capitanu`

3.Gino + ea ? :P

4.Tudor + Oana

5.Emil+Lore

 

pantera + naveta de bere ?

 

p.s.: data Csabi haide sa incercam sa o hotaram cu o sapt inainte....pentru ca din seria vreme urata si pentru ca ploi :))

 

Din puncul meu de vedere putem organiza in oricare Week-end dupa sarbatori.

 

Astept pareri,sugestii !!!!

 

...totusi fara 1 Mai !

Editat de punki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o Busa din 2006 ce ulei la furca sa folosesc?Pe unele site-uri este recomandat 10w pe altele 5W?

10 este ok pentru turing ,5 daca vrei sa o folosesti mai sportiv cu posibilitate de reglaj mai fin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La munte a nins... din pacate, livada de ciresi e in floare... mai bine zis a fost. Urmeaza sa vedem ce ramane dupa ce trece zapada...si vacanta juniorilor. Miercuri zbor la casuta din padure ;) va pun niste poze de acolo. Sarbatori fericite! Zile frumoase... si vacanta faina. Emile vezi ca am curatat filtrul care l-am promis. E la a 2-a utilizare. E ff ok.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite si tie Capitane,si la tot "poporul"..din pacate multi pomi fructiferi au fost afectati,in curand o sa vedem fructe romanesti doar in poze.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit tuturor celor ce se bucura de o busa in garaj si nu numai.Azi am implinit si 20de ani de cand sunt motociclist cu acte.Am iesit la o plimbare...si moto asteapta sa fie schimbat propietarul...si nu e un sentiment prea placut...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste Fericit !!! Tuturor, spre deosebire de emil la mine este tocmai invers am reusit sa montez motocicleta Vineri, iar pe ploaia aia infernala am plecat cu ea , asa ca acum se odihneste in garajul de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste Fericit !!! Tuturor, spre deosebire de emil la mine este tocmai invers am reusit sa montez motocicleta Vineri, iar pe ploaia aia infernala am plecat cu ea , asa ca acum se odihneste in garajul de acasa.

 

Cumva ai trecut vineri prin Vitan, peste pod in directia Popesti Leordeni? Ca mi-am rupt gatul sa vad cat mai mult o busa neagra ce se plimba fara sa tina cont de ploaie sau vant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu eram!!! Putea sa fie si zapada ca tot plecam cu ea acasa , chiar acolo langa pod am atelierul si vineri cum nu am avut nici o masina de reparat am pus rezervorul si carenele si fuga acasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...