Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite câte Horneturi sunt de vanzare! :)

Alea intra la "intermediare sau jucarii". Dupa parerea mea doar patru motoare reprezinta maximul in ceea ce priveste moto de strada si pentru care merita sa faci efortul sa ai pe una dintre ele, si anume: Hayabusa, Intruder 1800, Triumph Rocket 3 si Yamaha Vmax. Le-am trecut in ordine alfabetica. Poate ca ar mai fi BMW-ul ala de 1600 si vreun Harley, dar preturile sunt naspa rau pentru omul de rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nici un resentiment... Sectiunea asta este dedicata motocicletelor... Nu vanzarii lor...

Si a mea si a lui Emil e de vanzare, dar nu am postat aici nimic...respectati tema topicului.

 

Vanzari ... Aveti aici...

 

/index.php?/forum/22-motociclete-peste-999-cm-cubi/

 

Zile bune.

 

Tudore... 30/31 suna bine ptr mine... Cum ramane cu organizarea...?!...

 

Lasa ca le-am luat eu cupa la grupa S5 ca tot eram pe acolo si ma plictiseam ! :mexicanwave: ASA CA NE VEDEM CU MIC CU MARE LA INCEPUT DE 1 IUNIE !

Felicitari Gino... Succes in competitia de la Tulcea... Daca participi... La Mare... Ai avut mare sansa :)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e mai deja, ca sa pastram "traditia", facem atunci intalnirea in ultima saptamana din mai ? adica in 30/31/1iunie ?

Ar fi in regula, mai putin 1 iunie...ziua copiilor...,dar daca lumea asa vrea,asa sa fie.

Haideti cu parerile!Cine vrea week end-ul 22 al anului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ca avem si familisti cu micuti :D

Csabi din cate tin minte cand am vb la Rasnov ai zis ca te poti ocupa tu fiind aproape, cat despre date.... e ok si in Iunie 6/7/8, dar lumea sa spuna ca sa te poti ocupa, daca poti.

In iunie ar fi avantajul (teoretic) al caldurii mai ales in zona Sovata.... dar.... lumea... lumea ce zice ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ca avem si familisti cu micuti :D

Csabi din cate tin minte cand am vb la Rasnov ai zis ca te poti ocupa tu fiind aproape, cat despre date.... e ok si in Iunie 6/7/8, dar lumea sa spuna ca sa te poti ocupa, daca poti.

In iunie ar fi avantajul (teoretic) al caldurii mai ales in zona Sovata.... dar.... lumea... lumea ce zice ? :)

DA ,ma ocup eu de organizare,dar neaparat ar trebui sa ne decidem data si nr.de persoane.

Si eu optez pentru 6/7/8 , dar i-mi convine oricand.

 

P.S.a inceput Eurovisionul... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpmdv este Ok si in 23-24-25 mai, dar si in 6-7-8 iunie :)

 

weekendul 30.05-01.06 l-as omite, este intrunirea de la Cluj....

sau ziua copiilor...., depinde de om ce prioritati are :)

 

important e sa na adunam cat mai multi si sa fie vreme faina!

 

numai bine tuturor!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA ,ma ocup eu de organizare,dar neaparat ar trebui sa ne decidem data si nr.de persoane.

Si eu optez pentru 6/7/8 , dar i-mi convine oricand.

 

P.S.a inceput Eurovisionul... :peace:

Atunci ramane 6/7/8 iunie :D

 

@punki: ai asigurare pe televizoare ? Sau ...este acoperit vandalismul ? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu pot we 6,7,8/06...se nenoroceste un coleg de birou!! :crack:

...putem recalcula??

pliz..pliz..pliz!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate am trecut de ieri la categoria simpatizanti... :) Am dat busa cu ceva regrete,dar ma bucur ca este la cineva care si-a dorit-o mult si a fost cadoul lui de 35 de ani(ieri a fost ziua lui).Pretul a fost unul bun pt conditiile pietei actuale si conditia moto(aripa si carena fata putin crapate in urma unui incident neplacut).Cu acesti bani insa nu imi pot cumpara nimic bun.Am trecut de cateva ori de 320-330 pe ceas,odata am scapat si pe la 340 si ceva... ,mersul tare m-a pus pe ganduri.A fost principalul motiv pt care am dat moto.O perioada o sa incerc sa pun casca in cui si sa ma tratez cu ceva de mers incet ...sdi...si poate intr-o zi o sa revin ca Nasu si Geo.Am facut 30kkm in 6 ani,le-am incercat pe toate sau aproape.Important este insa ca nu am cazut si busa m-a adus cu bine mereu acasa.In acelasi timp mi-am facut noi si buni prieteni din toate colturile tarile si am petrecut momente de neuitat.Voi mai veni cu placere la reuniunile detinatorilor.Pentru ca fiecare om e liber sa viseze pot sa imi permit sa visez la un cal alb un pic mai de rasa...nu se stie niciodata.Respect hayabusa owner Romania!Ma inclin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emylyo --- daca simti nevoie sa mai dai o tura cu Busa in jumatate de ora sunt la Slobozia ;) .Felicitari noului posesor pentru achizitia facuta :10: De 1Mai am avut ocazia sa merg cu ea si pot sa spun ca isi merita fiecare banut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti Emilio si sa fii sanatos indiferent ce decizie ai luat sau vei lua in viitor.

Din pacate o sa doara daca nu gasesti un echivalent la "drogul" Hayabusa,si dupa cum stim cu totii creaza dependenta si nu stii cand o sa revii.

Cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O moto care te arunca la viteze mari fara sa realizezi.Oriunde ieseam din oras ieseam numai autostrada.De fiecare data treceam de 260-280 cel putin.Cand aveam oponenti pe masura mergeam mai mult.Mersul de croaziera era 180-200 pe dn,220-260 pe autobanda.Prea mult,exagerat de mult.Romania nu este pregatita pt asa ceva.Soferii nu sunt invatati cu avioane la sol.Anul trecut la 200+ noaptea un Ml era sa ma loveasca din spate pe banda 1 pe autostrada.Am fost la cativa cm...acum respir usurat:am sanse mai mari sa am permis in vara asta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am sa inteleg niciodata dorinta asta de a epata cu orice pret. Poate ca am imbatranit...

200+...noaptea ???? , cu motocicleta????.... Pffff.....

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun... Doru/Emil ... Sa va bucurati in felul vostru fiecare.

 

:) bun motor...

 

O sa programez Busa mea la un Dyno... Sa vedem cati cai mai are dupa toti anii astia :)

 

N-am sa inteleg niciodata dorinta asta de a epata cu orice pret. Poate ca am imbatranit...

200+...noaptea ???? , cu motocicleta????.... Pffff.....

Autostrada... Noaptea... Ok 200+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una este sa epatezi si alta este sa te dai cu busa pe autostrada si sa te alergi cu o Supra.Nu ai cum sa intelegi daca nu ai demonul vitezei si nu alergi mai ales pe busa.Nu alergam sa ne vada lumea...o faceam ca ne place si ne simtim bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun... Doru/Emil ... Sa va bucurati in felul vostru fiecare.

 

:) bun motor...

 

O sa programez Busa mea la un Dyno... Sa vedem cati cai mai are dupa toti anii astia :)

 

 

 

 

Capitane cand faci asta vin si eu sa facem un test cu ecu softat..anunta-ma din timp cand esti programat impartim ecu in doua cu un intrerupator,si facem 2 teste,unu cu ECU stok si harta de PC pe care o ai tu,si altul cu ecu modificat de mine si harta 0 pe PC.Ai dat din intrerupator si schimbi softul :hug:

 

Si vedem ce iese din busa ta!

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emile...ai mers 330 cu un bord de busa nelimitata....pe o limitata!!!

aveai cam 270!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am sa inteleg niciodata dorinta asta de a epata cu orice pret. Poate ca am imbatranit...

200+...noaptea ???? , cu motocicleta????.... Pffff.....

stiu ca e off topic..dar iti povestesc eu

 

noapte.fierbinte de vara.minte de adolescent defect. 240 si peste. ( si nu ma refer la ala de il prinzi cu undita )

 

 

la 270 am vazut cum alearga spre mine o moviluta de nisip. am franat si am evitat o pe la 170. din pacate era un mic santulet. asa ca am zburat peste ele.

restul de drum l am facut cu peste 200...nu mai conta.ingerul pazitor era pe NOS.

 

Sunt momente in care esti doar tu, vantul ( nu ovidiu ), noapte arsa de faruri, zgomotul de 4 in linie si fasia de lumina ce alearga sub tine.

 

da, suntem diferiti, acum merg pe un scuter si traiesc din amintiri

 

decat o viata omida, mai bine o zi fluture.

 

iar busa..e un vis.

intr o zi cu soare zburam pe la 220. si o busa a trecut pe langa mine..parca stateam pe loc.era condusa de un drag om pe care l am intalnit..

 

sezanzatia inca o am in minte..cand ma fac mare o sa mi iau un soim..

 

 

adelante..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...