Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai exitsta varianta Buc -Pitesti - R. Valcea - Voineasa - Obarsia Lotrului- Petrosani 319km fata de varianta prin Tg Jiu 394 km.

 

http://distanta.ro/bucuresti/petrosani acum ramane sa ne hotaram.

Ramnicu Valcea - Obarsia Lotrului drumul este PROST ...drum frumos dar plin de cratere si denivelari

Obarsia Lotrului - Petrosani - drum .....forestier pe alocuri si in rest PRAF dar este SUPERB!!

 

Daca vreti pe la Valcea...luati-o catre Targu Jiu si de acolo drumul este bun, frumos si cu curbe :) SAU in Novaci o luati pe Transalpina si va ramane varianta de dum PRAF de la Obarsie la Petrosani

 

Din variantele date de google personal as opta pentru Bucuresti-Valcea-Horezu-Targu Jiu-Petrosani 340km total din care doar 30 de drum mai nasol

 

Lista actualizata:

 

1.tud0r(o camera)

2.Octav(o camera)

3.smok3(o camera)

4.apriliacluj(o camera)

5.peu (o camera)

6.DragStar(o camera)

7.Killy(o camera)

8.GINO (o camera)

9.punki (o camera)

10.Max (o camera de 2 persoane....sau asa spera el ))

11. Laur+Raisa (o camera dubla)

12. George+Lili (o camera dubla)

13. Emil + Lore (o camera)- de SAMBATA

14. Cipri + Carmen (o camera)

15.Peu 2 (o camera)

16.Emil 2 (o camera)

Editat de tud0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am lamurit si cu asta

4.2 DN 67C (Ranca (GJ) - Obarsia Lotrului (VL)) 34+800-59+800 RANCA (GJ)-OBARSIA LOTRULUI (VL) lucrari modernizare drum Inchiderea sectorului de drum este semnalizata corespunzator (indicatoare fig. F6 - drum inchis sunt montate in urmatoarele pozitii kilometrice : km 34+500 - Ranca/GJ ; km 59+800 - intersectie cu DN 7A km 82+385 Obarsia Lotrului/VL ; km 61+160 - intersectie cu DN 7A km 81+025 Obarsia Lotrului/VL) .

 

Ramane cred varianta cu Horezu - Tg jiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Bucuresti cea mai Buna varianta este, Bucuresti-Valcea-Novaci-Bumbesti Jiu-Petrosani.

Pe Voineasa sunt aprox 70km praf intre Voineasa si Petrosani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Mihai si eu unul personal prefer aceasta varianta Horezu-Tg. Jiu de fapt prefer asfalt si sa merg legat decat sa ma chinui si nu numai noi ne chinuim dar si pasagerii o sa ii rupem daca calitatea drumului este proasta, este adevarat piesajele sunt de neuitat pe Obarsia Lotrului dar poate a doua zi daca ne mai ramane timp parerea mea. Numarul tau si al lui George il am de telefon . Cum facem sa stabilim locul si ora de plecare vineri pentru cei din Bucuresti-Ilfov? Postam aici si alegem varianta majoritatii sau ne auzim la un telefon ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Braila e Saracie,dar nu cred ca o sa fie prezent

mai e si colegul @scamosu :) din Galati...... sau acum e in UK?

» Post actualizat in 28 May 2015 17:57

Apropo, vine vreun coleg in acest weekend la Cluj la intrunire?

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coincidenta este ca sunt la cheile Butii, aproximativ 25 de km de Petrosani, chiar am trecut pe langa pensiunea casa de vis, nu am oprit sa vad despre ce e vorba dar poate la intoarcere .Am optat pentru varianta de drum spusa mai sus Horezu-Tg Jiu, asfaltul este bun si se circula foarte bine dar la ora 6:30 dimineata eram pe A1, dupa Bumbesti-Jiu pana la pensiune cand am facut stanga se lucreaza (aprox 40 km), asfaltul este rau, pietris si gropi in carosabil si semafoare la greu sincer le-am pierdut si numarul, la intoarcere am sa incerc alt traseu si va aduc la cunostina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista actualizata:

1.tud0r(o camera)
2.Octav(o camera)
3.smok3(o camera)
4.apriliacluj(o camera)
5.peu (o camera)
6.DragStar(o camera)
7.Killy(o camera)
8.GINO (o camera)
9.punki (o camera)
10.Max (o camera de 2 persoane....sau asa spera el ))
11. Laur+Raisa (o camera dubla)
12. George+Lili (o camera dubla)
13. Emil + Lore (o camera)
14. Cipri + Carmen (o camera)

15.Peu 2 (o camera)

16.Emil 2 (o camera)

17.Emil 3 (o camera)

18.smok3 2 (o camera)

Am sunat la ambele pensiuni, ne asteapta, vremea tine cu noi sau cel putin asa imi arata acuma :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu...ne imprietenim la pitesti!

....

copchile...iti aduc top case-ul???...mai vrei sa te duci unde se stinge lumina ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smok3, poate reusim sa ne sincronizam -> nici eu nu pot pleca mai devreme de ora 15:00 .. eu lucrez chiar langa iesirea pe A1, asa ca ne putem intalni in zona si mergem impreuna mai departe.

 

Ne auzim la telefon

Cristi/0722.270.996

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@doru.tanasoiu: cazare de sambata spre duminica ? camera sa fie dubla ? .... te anunt in momentul in care am confirmarea ca mai sunt camere libere

 

@ 0ctav: da te rog! in 17 iulie plecam :D

 

Eu plec din Oradea in jur de 12 si preconizez ca voi ajunge pe la un 4..5 depinde pe unde ne oprim sa mancam asa ca daca ajungeti inainte mea sa stiti ca rezervarea e facua pe numele meu si anume Cruceru Tudor, desi sper sa ajung eu inaintea voastra :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@doru.tanasoiu - a doua camera ce am rezervat-o eu se va elibera sambata asa ca poti sa preiei tu sambata spre duminica, deci nu e nevoie de inca o camera

 

@Laur pe la 10 vreau sa plec si eu vineri are George nr meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...