Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

ne vedem la adunare... deocamdata e "work in progress" o sa va povestesc la o slanina afumata prajita la jar si un pahar de palinca... brisca am si eu ;)

Ieri am gasit in rucsacul purtat cu mine inainte de accident tinut pe shaua din spate pe motor, o sticla de palinca de cirese de 2litrii.

O aduc cu mine... ca sa descretim fruntea.

Oricum scorul o sa fie consistent, deoarece casa de avocatura a pus penalizari pe zilele de intarziere... cresc de la o zi la alta. Este la 5 si probabil ca o sa se ridice la 6 digiti pana se exprima decizia finala.

Societatile de asigurari se bazeaza pe faptul ca o persoana fizica nu poate sa sustina financiar un proces impotriva lor... aici au gresit.

Taxele sunt mari...chiar exagerate, dar am pus prea mult suflet in motrul ala... chiar credeam in el 100%. O sa vedem cum iesim cand se pronunta decizia finala.

O sa postez pe topical inceput la accidente...totul e sa nu te lasi, atata vreme cat dreptatea e de partea ta.

 

Precum ziceau regretatii si mai putin norocosii de la "God Bye to Gravity"... the day we give in... is the day we die...

Ziua mea inca nu a venit inca...

+1 !!!!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ captain bine ai venit acasa si hai la o cafea sa povestim si referitor la motoreta daca vrei una doar ca funduletul sa arate bine atunci optezi direct pt Panigale sau din clasa japan R1 2015, ass-uri mai frumoase nu am gasit la motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezervat pensiunea.Conform listei suntem mai mulți,dar se cauta variante ajutătoare.Incerc sa ma orientez sa facem un grătar de peste seara,un bord pescaresc cu apa de Dunăre :Lory a zis ceva de un gulas si pt ca urmează ziua națională si un platou rustic.Mai nasol cu spiritul ca l-am lăsat...dar si porcul a zis ca nu mai mănâncă si ...s-a răzgândit repede.

» Post actualizat in 13 Nov 2015 12:19

P.S.Andrei Smoke a solicitat rezervarea apartamentului pt el@Co si un prieten.Mai rămân 5 camere.Eu o sa trimit un avans pt rezervare si pt a nu fii probleme celelalte camere se vor ocupă in felul urmator:achitare cazare in avans pe 2 zile.O sa va dau un nr de cont si va anunt.Nu vreau sa am experiențe neplăcute de genul mulți pe lista,putini prezenți.Si bineinteles ca puteti veni cu prieteni.Lista este deschisa pt orice deținător de busa,fost deținător,aspirant sau prieten :) 0785874455 nr meu.Cazarea este 60/zi camera,apartamentul 120/zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. AMR = 14 !!!!

2. felicitari pt rezervare!!!!

2. sigur vor fi si variante ajutatoare..... ideal ar fi ca cei inscrisi sa confirme 1000%% participarea, sa stim si noi pe cine contam 100%

3. excelenta idee cu gratarul si borsul de peste pe vineri seara :)

4. gulasul la ceaun e ca si rezolvat pe sambata, bograciul e deja pregatit! + ardeiul iute si palinka !

5. la platoul rustic n-am idee, n-am porc, n-am slanina, numai ce e incorporat -- si la purtator :) ...dar poate gasim ceva produse traditionale in zona!

6. COSTUMUL DE BAIE NEAPARAT, OBLIGATORIU LA TOATA LUMEA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiunile sunt full.Am gasit la 2 liber, pensiunea Alina 5 camere cu 100 camera,negociat la 80,dar asteapta rezervarea pana in ora 15 si e cam greu si Pensiunea Izvor 75 camera.Puteti suna direct si rezerva cei care nu vor la Melinda cu avans.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne spui un IBAN unde sa-ti trimitem avansul, sau cum facem Emy?

 

...si pentru cei ce nu sunt hotarati 1000%% care e termenul limita?

 

eu sunt aproape impachetat, numai daca vine un tsunami sau sfarsitul lumii nu ajung :)

deci eu sunt 1000%% DA!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine un Iban.Am reusit sa smulg si.o promisiune de la gazda.Exista si o rezerva de cateva persoane care vin pe ultima suta de metrii.Gazda mai are o vila,dar nu o inchiriaza decat in caz de forță majoră :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Maine un Iban.

2.Am reusit sa smulg si.o promisiune de la gazda.Exista si o rezerva de cateva persoane care vin pe ultima suta de metrii.Gazda mai are o vila,dar nu o inchiriaza decat in caz de forță majoră :)

1. perfect! sa ne spui fiecare cat sa platim!

2. super!

 

hai ca ne-am adunat de o trupa serioasa si o sa fie mistoooo!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te dezamagesc Kosh,dar sticlele speciale vin fara eticheta.Parca asa sunt cele cu palinca din ce tin eu minte.Asa-i capitane?Octav,Cioby,Tudor nu dati un semn?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RO94RZBR0000060001784762 este contul Iban la Raiffeisen.Am rezervat pensiunea cu 5 camere si un apartament.Apartamentul si 2 camere rezervate(Lorent,Smoke,Eu).Mai sunt 3.Rog persoanele interesate sa faca un transfer pt cazare.Am rezervat pt 27-28.11 si pretul este de 60 lei/camera noapte.Exista si o rezerva de 1-2 camere in alta locatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervarea este pt vineri si sambata seara.Intentionam si duminica-luni,dar noi lucram luni si marti "defilez".Decat mult si prost sa speram ca este putin si bun :)

» Post actualizat in 15 Nov 2015 16:16

DECI:Andrei@Co(Apart),Lore(am vb cu Cyp pt camera ta),Eu,Alin(Peu).Mai sunt 2 camere si rezerva...sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@emy: eu chiar ma mir cum de s-au inscris atat de putini colegi...., eu chiar credeam ça vom fi peste 20 de posesori....

Data trecuta (in toamna) era problema ca am lansat prea tarziu ideea...

Amu asa ceva nu se poate zice, cu o luna inainte am venit cu propunerea... in fine, fiecare coleg are prioritatile lui si socotelile lui....

 

Revenind la efectiv, in pagina precedenta am centralizat o lista provizorie, (dupa intentia exprimata a fiecaruia), asteptam confirmarea 100%, cat mai rapida si a celorlalti...

 

AMR 11

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va urez de pe acum distractie placuta si bun venit noilor veniti in ...stol :)

Noi vom lipsi, pofiam de zilele libere si o scot pe Oana la Praga ca sa-mi mai sterg din "pacate" ca prea mult am lipsit de acasa in weekenduri de cand a inceput scoala si .. viata de profesor e grea :))

Sa fiti cuminti! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercam o noua actualizare....

 

1. Emylyo cu Veve

2. apriliacluj

3. MariusCojo & Co

4. Kosh (Sorin) 100%, plus Cristiana 50% (vom sti mai tarziu)

5. Peu & Doamna - pot sa vin doar daca nu sarim calul la buget.

6.Andrei & Andreea daca e gasca mare :) _@Smoke

7.Cyp

8. Captain Busa

9. BucurMarius et Co

situatia de azi:

 

1. confirmat

2. confirmat

3.MariusCojo ????

4. Kosh ???? _stand-by inca 2 zile

5. confirmat

6. confirmat

7. confirmat

8. Captain Busa ????

9. BucurMarius ????

10+ restul colegilor????

 

AMR = 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cojocaru Marius-confirmat.Azi am aflat ca din cauza unor balbe de la secretariatul judecatoriei Sibiu mi-a prelungit cu 30 zile retinerea permisului pt nepredare in perioada legala.Ei gresesc si eu trag.Din pacate si sotia intra luni in operatie si trebuie sa caut sofer...Vad eu ce fac pana atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...