Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai sa centralizam atunci, ca incepem sa ne adunam... pentru weekendul 18-20 03 2016

si fiecare doritor sa se inscrie!

obligatoriu! :)

 

1. Emylyo

2. MariusCojo

3. Smok3

4. Apriliacluj

 

...diiiiii!

deci asta-i lista inceputa....

va rog continuati cu inscrierile!

avansul se plateste la colegul @emylyo!

diiii diiiiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa, mi-e dor rau de voi, dar nah, daca asa a fost viata :)) Acum cu Miruna e si mai greu sa "dispar" un week-end... Vedem... Va pupa fata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, usor usor vad ca intrunirea posesorilor de Hayabusa derapeaza rau . Asa ca e bine sa intervin ! Intrunirea de primavara sau mai bine zis intrunirea nationala de cand s-a inventat s-a desfasurat in jurul datei de 1 IUNIE. In mare parte , chiar daca vremea era ceva mai capricioasa ( imi amintesc ca in 2010 inaite sa ajung la Sibiu am asteptat sa se opreasca grindina si pe urma am continuat deplasarea !) deci in orice situatie ar fi , ziua este suficient de mare, iarna nu mai are putere si chiar daca apare un fenomen meteo extrem el poate fi depasit. Cum o parte din posesori din diverse motive au ajuns la intrunire cu masina si alte mijloace de locomotie altele decat Hayabusa s-a ajuns evident la o BABILONIE GENERALIZATA. Indubitabil o intalnire de iarna se face in conditii de siguranta cu masinile si evident ca pentru cei care se cunosc nu conteaza cu ce se ajunge la LOCATIE. Dar ce facem cu noii posesori si cu viitorii doritori?! Ar trebui cineva sa le explice ca defapt intalnirea este un PRIVATE PARTY si ne intalnim la o chestie gen WEEKEND SEMINAR si cam atat. Gand s-au pus bazele intrunirilor posesorilor de Hayabusa, am avut ocazia sa aflu cum se organizau INTRUNIRILE POSESORILOR DE BMW. Iar regula de baza am considerat-o ca fie ploaie fie vant la fel ca un meci de fotbal programat te prezinti echipat corespunzator si joci. Ca am facut si exceptie in functie de fiecare caz in parte este adevarat dar acele exceptii s-au dorit sa fie cat mai putine. Cand m-am simtit lezat ca nu sunt prins la catalog am primit raspunsul ca au mai fost omisi si altii. Eu zic si am sperat totdeauna ca CEL sau CEI care se ocupa de organizare are grija de toata lumea ! Adica daca tot s-a deranjat sa numeasca 2-3 , de ce nu ar face-o pentru toti cei care vin de obicei. In primul rand i-ar responsabiliza si ar fi un gest dragut ca cineva ii mai pomeneste din cand in cand. Asa ca daca ne intalnim la sf lunii Martie cu siguranta la sfarsitul lunii Mai o sa ramana totul agatat in coada de peste. Asa ca organizatorii ar fi bine sa se faca intelesi caci daca noi cei care ne intalnim frecvent intelegem subtilitatile noii veniti categoric ca nu pricep nimic. CUM SPUNEAM: N-AM LIPSIT DE LA NICI O CONVOCARE DAR DACA NU SE IAU MASURI MA VAD NEVOIT SA SCHIMB MACAZUL ! Nu se poate sa organizezi o intrunire intr-o locatie cu 6 camere pe deviza : LASA CA DACA O SA FIM MAI MULTI GASIM GAZDUIRE SI PRIN INPREJURIMI ! Eu pot sa chem alaturi de mine alti 8 motociclisti iubitori de petreceri oricand ! Dar unde? Acolo unde cu chin cu vai abia gasesc eu loc ?! ASA CA E BINE SA CLARIFICATI LUCRURILE: IN MARTIE NE INTALNIM CINE ARE CHEF SI IN IUNIE IN FUNCTIE DE CE SE STABILESTE SI CINE ORGANIZEAZA NE INTALNIM OFICIAL !

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2011 Gino :D :*

Total de-acord cu tine!

Atunci a fost mana de muiere,bre ! :))))

Da si pe atunci fiecare s-a straduit sa isi aduca aportul care cum a putut. Si forumul era animat si fiecare punea suflet si vorba era vorba. Daca iti mai amintesti la Sighisoara Pantera a zis o maxima : BINE CA POSESORII DE BUSE NU SUNT COCALARI ! by Pantera. Si sper din tot sufletul sa ramana asa ! In rest este doar CAN-CAN !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa centralizam atunci, ca incepem sa ne adunam... pentru weekendul 18-20 03 2016


si fiecare doritor sa se inscrie!


obligatoriu! :)



1. Emylyo


2. MariusCojo


3. Smok3


4. Apriliacluj


5. Gino



...diiiiii!




GINO: si tu ai dreptate intr-un fel....


dar uite, suntem aici vreo 30+ de posesori (sau ex-posesori sau simpatizanti...)


din cei 30, deocamdata intr-o luna 5 suntem inscrisi pe lista.... ?!?!?! !!!!! wtf!


ceilalti 25 daca nu s-au inscris, de ce nu-si spun macar punctul de vedere, ca nu pot sa vina, ca nu stiu ce, etc...


singurul a fost Capitanul care a spus ca pleaca pe mare!


restul pauza!


ce mama dracului e asa de greu sa te inscrii pe o lista, sau sa spui ca NU VII! ce e asa de greu?


(in 2012 am anuntat ca am fost operat si nu am cum sa ajung, iar la cele doua intruniri de toamna in 2013 si 2014 iarasi am anuntat motivele de ce nu pot sa ajung..., si nu am murit ca mi-am pierdut 2 minute din viata sa anunt....)


daca Emy a spus ca stie o pensiune de 6 camere, inca tot este una libera!!!!


daca deja eram 30 inscrisi pe lista aia fwututa, sigur cauta Emy sau altcineva, si alternative de cazare, eu asa ma gandesc......



faptele concrete negru pe alb: intr-o luna, de cand s-a lansat ideea, deocamdata 5 sunt inscrisi pe lista. !!!! restul e poveste!


....trist dpmdv



in alta ordine de idei, in iunie vom vedea unde se va organiza si restul detaliilor.....


dar iarasi dpmdv, nu ar fi foarte greu sa sa intalneasca de 3x pe an niste prieteni / colegi care au aceeasi pasiune.....


bineinteles ca nimic nu e obligatoriu si dragoste cu sila nu se poate :)



cele bune colegilor


si la revedere cat mai curand!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa vin insa nu vreau sa se mai intample ca data trecuta.

Dar ce s-a intamplat data trecuta ? Poate ne detaliezi ca eu n-am inteles mai nimic ! Adica in afara de faptul ca ai zis ca vii si nu ai mai ajuns si ai fi venit sambata si nu ai gasit locatia si o sa ajungi intr-un final si nu ai mai reusit ! CARE PARTE DIN FILM MI-A SCAPAT ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaa cu scuzele de rigoare, si Pantera a postat ca nu poate veni !

restul?????????

ziceti mai colegilor un DA sau NU, ce e asa de greu?

 

poate intr-un viitor apropiat, la o intrunire de toamna / iarna / primavara (cand oricum venim cu masinile) am putea aduce si copii, sa se cunoasca si ei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

hai sa centralizam atunci, ca incepem sa ne adunam... pentru weekendul 18-20 03 2016

si fiecare doritor sa se inscrie!

obligatoriu! :)

1. Emylyo

2. MariusCojo

3. Smok3

4. Apriliacluj

5. Gino

...diiiiii!

GINO: si tu ai dreptate intr-un fel....

dar uite, suntem aici vreo 30+ de posesori (sau ex-posesori sau simpatizanti...)

din cei 30, deocamdata intr-o luna 5 suntem inscrisi pe lista.... ?!?!?! !!!!! wtf!

ceilalti 25 daca nu s-au inscris, de ce nu-si spun macar punctul de vedere, ca nu pot sa vina, ca nu stiu ce, etc...

singurul a fost Capitanul care a spus ca pleaca pe mare!

restul pauza!

ce mama dracului e asa de greu sa te inscrii pe o lista, sau sa spui ca NU VII! ce e asa de greu?

(in 2012 am anuntat ca am fost operat si nu am cum sa ajung, iar la cele doua intruniri de toamna in 2013 si 2014 iarasi am anuntat motivele de ce nu pot sa ajung..., si nu am murit ca mi-am pierdut 2 minute din viata sa anunt....)

daca Emy a spus ca stie o pensiune de 6 camere, inca tot este una libera!!!!

daca deja eram 30 inscrisi pe lista aia fwututa, sigur cauta Emy sau altcineva, si alternative de cazare, eu asa ma gandesc......

faptele concrete negru pe alb: intr-o luna, de cand s-a lansat ideea, deocamdata 5 sunt inscrisi pe lista. !!!! restul e poveste!

....trist dpmdv

in alta ordine de idei, in iunie vom vedea unde se va organiza si restul detaliilor.....

dar iarasi dpmdv, nu ar fi foarte greu sa sa intalneasca de 3x pe an niste prieteni / colegi care au aceeasi pasiune.....

bineinteles ca nimic nu e obligatoriu si dragoste cu sila nu se poate :)

cele bune colegilor

si la revedere cat mai curand!

Draga Lorant situatia este in felul urmator: o parte dintre posesorii de buse au schimbat nr de telefon intre iei. Asa ca daca eu am vrut sa organizez ceva amm sunat pe fiecare in parte si m-am consultat cum este mai bine sa fac. Este o abordare total diferita si a dat rezultate mai mult sau mai putin. Dar ca si locatie la Focsani pastoream o locatie cu 28 de camere si o sala de restaurant unde puteau sa incapa si 200 de persoane. Asa ca legat de campare situatia era rezolvata si nu mi-am facut griji daca vin multi sau putini. Dupa cum am precizat in nenumarate randuri joaca un rol important organizatorul dar frumusetea intrunirii este data de efortul mic sau mare al fiecaruia de a ajunge la acea locatie. Cand sumele cheltuite nu au mai avut ca rezultat intalniri memorabile fiecare s-a reorientat si in functie de problemele ivite s-a reorientat. O intrunire cu bune cu rele incepe de vineri dimineata cand fiecare se pegateste , pune bagajele pe motor si pleaca catre locatia stabilita si se termina cu zambetul pe buze duminica seara cand fiecare se reintoarce acasa. Multe incidente nu au fost , vezi cazul Peu care i-a lasat o gaura in buget destul de mare, dar incidente de drum pot fi oricand. Din cauza asta e bine ca weekendul in care se organizeaza evenimentul sa aibe parte de conditii meteo favorabile. Crezi ca de nebun ma gandesc in detaliu la toate ! Iar grija organizatorului se incheie cand fiecare se reintoarce cu bine acasa sau mai bine zis de acolo de unde a plecat. Asa ca cei care propun intalniri trebuie sa aibe un alt temperament. Nu merge doar pe sistemul am lansat oferta pomelnicul se face ! Doar daca facem distinctie intre intrunirea noastra adica a celor care mai activeaza pe forum si alte intruniri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Gino, cand esti ''uber-sturmbann-fuhrer'' peste 28 de camere, nu te intereseaza ca vin trei sau treizeci :)

 

pe mine ma deranjeaza cel mai mult nepasarea majoritatii!

dar de fapt este simptomul societatii noastre de azi....

nu era mai simplu daca toata lumea isi preciza pozitia vis-a-vis de acest ''SpringFest'' ?

atunci stiam exact cati suntem, de ce capacitate de cazare avem nevoie!

era mult mai simplu!

 

dpmdv, daca starea sanatatii mele imi permite, (din pacate 2 intruniri am ratat din motive medicale, ...o operatie, si o fractura....) ma voi prezenta la toate adunarile, si voi ajuta cu ce pot in functie de posibilitatile mele....

numai bine!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca m-am simtit putin atins de fraza 'nepasarea majoritatii",am sa fac precizarea ca nu pot ajunge la intrunire,pentru ca sunt alte probleme mult mai importante de rezolvat.

Chiar daca nu mai am haybusa,am fost mereu alaturi de voi virtual si v-am ajutat cat am putut.Din nefericire in viata sunt si alte prioritati si probleme.

 

Cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim pt raspuns TNG!

eu personal am un feeling ca o sa te mai vedem in saua unui Soim :)

numai bine!

 

 

in alta ordine de idei:

scuze daca am deranjat pe cineva,

eu nu mai fac in viitor nici o lista, eu nu ma mai necajesc pe tema asta.....

daca in viitor voi fi invitat vreodata undeva de cineva, voi incerca sa onorez invitatia

daca nu, atunci nu :) , prietenie, dragoste cu sila nu se poate :)

... eu chiar am crezut in spiritul SOIMULUI

 

stima!

numai bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni, mie nu-mi place sa spun o treaba si sa fiu nevoit sa fac alta.

Chiar vreau sa viu insa depinde de mai multe, prioritar fiind fata... Cum iese pe afara, cum oboseste. Stiu ca mai este pana la intalnire insa cand nu cunosc/stapanesc datele problemei, nu vreau sa ma arunc in pronosticuri.

Din nou, chiar vreau sa viu si cel mai probabil vom ajunge insa, nu mai vreau sa promit si sa ma trezesc ca nu putem ajunge.

Multumesc

 

PS: am pus poze cu masina ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lorant treburile sunt simple si e bine sa nu complicam ce nu este complicat ! Eu ti-am mai spus si nu-mi place sa ma repet. Se poate observa ca din 2008 cand am aderat la motociclism .ro am postat de 353 de ori pe forum. Si in mare parte mai mult in aceasta sectiune. Nu am dorit niciodata sa intru in polemici cu nimeni si am incercat sa respect parerea fiecaruia chiar daca uneori nu am fost deacord cu ea. Si dupa cum ti-am zis : hai sa facem distinctie intre "private party " si " intrunire " si de aici lucrurile sunt simple. Fara sa nominalizez noi ne stim care mai aruncam cate un ochi pe acest forum si uneori intervenim. Asa ca daca avem disponibilitate si placere ne putem intalni si cu, si fara tam-tam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ideea unei intruniri....pe langa faptul ca ne vedem...e sa mergem cu motocicleta!

De ce ne agitam cu intalnirile astea iarna....nu prea inteleg!

Daca e vara si ne ploua...nu-i nimic ..ca nu suntem de zahar! Dar sa pleci pe mobra sute de kilometri...la sfarsitul iernii....mi se pare un pic cam mult!

Parerea mea!

Pozitia mea oficiala e ca vin doar daca se poate merge pe mobra! Nu sunt pussi...eu merg si acum prin oras cu busa si cu ktm-ul prin noroaie..dar sa fac un drum lung cu nevasta si bagaje...nu vreau!

Ca asfaltul doare...

Rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa rescriu postul in care am omis sa il trec si pe Gino...nu merge.Apreciez intalnirile de la Focsani si organizarea.Nu sunt un organizator...doar o persoana care se zbate sa faca o reuniune de oameni care au soimul in suflet sau in garaj.In plus este o placere compania hayabusistilor(fosti sau actuali).Ptv Rasnov planificasem ceva si nu a iesit.Nu vreau sa raman dator si atat... .

» Post actualizat in 01 Mar 2016 00:00

Uitasem...am preferat o pensiune mica pt ca la ultima gaseala am fost 14.Din experienta cernerii participantilor nu mizez nici pe 12-13.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ideea unei intruniri....pe langa faptul ca ne vedem...e sa mergem cu motocicleta!

De ce ne agitam cu intalnirile astea iarna....nu prea inteleg!

Daca e vara si ne ploua...nu-i nimic ..ca nu suntem de zahar! Dar sa pleci pe mobra sute de kilometri...la sfarsitul iernii....mi se pare un pic cam mult!

Parerea mea!

Pozitia mea oficiala e ca vin doar daca se poate merge pe mobra! Nu sunt pussi...eu merg si acum prin oras cu busa si cu ktm-ul prin noroaie..dar sa fac un drum lung cu nevasta si bagaje...nu vreau!

Ca asfaltul doare...

Rau

:10: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lorant, ai mare dreptate, puteam sa mișcam degetele putin pe tastatura sa spunem ce si cum.

Personal nu pot confirma prezenta la party/intrunire cu vreti voi sa-i spuneti, decât in ultimul moment, am vorbit cu Emi, știe situația, iar daca pot sa vin, ma descurc de cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...