Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Piesele la ea le-am gasit deja la preturi complet surprinzator de accesibile.

Suruburuile, pe ebay sunt 33$ TOATE, la set.

 

s-l1600.jpg

 

Dupa cum am spus, pute ebay-ul de piese.

Cadrul de bord: 60$ nu 300 euro.

 

N-o sa pierd vara asta din cauza asigurarilor. Doi ani am luat pauza fortata, acum vreau sa ma plimb.

Nu ma impiedic de 1000 - 1200 euro. Cel mai mult o sa ma coste vopsitul ;)

 

Voi pune avocatii mei sa se ocupe de RCA, pentru altceva nu am acte doveditoare.

PS: banii se fac, timpul odata phootut aiurea, nu ti-l mai da nimeni inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am si eu nevoie de un set de suruburi din poza, cele Chrome Spike fairing Bolts, ma poate ajuta cineva? 2-3 bucati sau un set de 6, metric 6

 

12783795_1124954384205271_81183410454427

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pui pozele alea nud te ajut eu, in cel mai rau caz ti le fac la strung si tot le facem :)

Lasand gluma la o parte vorba lui Kosh este plin e-bay-ul de ceea ce cauti si din propria exeperienta iti spun ca nu ai nevoie decat de un cont si un card de debit, ti-am pus si un exemplu cu ceea ce cauti :

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsuzuki+hayabusa++spyke+bolts.TRS0&_nkw=suzuki+hayabusa++spyke+bolts&_sacat=0

 

Iti recomand sa te orientezi catre un vanztor din China nu unul din State pentru ca in mare parte marfa este aceias doar pretul difera si cum spuneam din propria exeperienta mi-au venit coletele mai repede din China decat cele din State si la colete usoare mai beneficiezi si de freeshiping sau poate shipingul este inclus in pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu nevoie de un set de suruburi din poza, cele Chrome Spike fairing Bolts, ma poate ajuta cineva? 2-3 bucati sau un set de 6, metric 6

 

12783795_1124954384205271_81183410454427

Ce tocuri are busa ta Macs :) nice...tunning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si fiind noua, presupun ca ai garantie la ea...iar in cazul unor interventii in instalatia electrica, sansele sa pierzi orice garantie cresc simtitor! Vrei sa risti?! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci mi s-a pus rau pata pe un far fumuriu de pe ebay plus alte prostioare ... ce parere aveti? Merita?

Si-am vazut niste semnale belea, belea.

Dreaq, n-o sa bag bani in reparatii cat o sa bag in accesorii.

Daca mi-o mai tranteste unu' il mananc cu fulgi cu tot.

 

s-l1600.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi spuneti va rog si mie ...vreau sa pun xenon pe ambele faze , ce sa cumpar si eventual de unde. Sa fie cele mai bune. Va multumesc.

Nu iti putem recomanda o firma anume dar sunt sigur ca gasesti in Cluj pe la magazine auto un xenon de calitate, nu trebuie decat sa ii spui ca droserele sa fie Slim si ca le folosesti la motocicleta si becurile sa fie H7, explicatiile de montare ti le poate da si vanzatorul nu este foarte complicat minusul si plusul droserelui se "leaga" sau mai bine zis papucii se infig in mufa de bec a motocicletei, mufele intre bec si droser nu ai cum sa le gresesti si becurile vin in far , trebuie doar sa ii mai gasesti tu o pozitie a droserului pe motocicleta(imi pare rau ca nu am facut eu poze la a mea sa iti faci o idee). Ca idee trebuie sa scoti plasticele din jurul bordului si bordul ca sa poti lucra si ajunge normal la becurile farului, eu droseule l-am pozitionat sub plasticul negru mat pe partea stanga ( ca locatie sub manerul stang....maneta de ambreiaj, partea stanga pe ram-air) nu iti recomand sa ii pui si pe faza lunga deoarece nu ai sa mai ai flasuri, xenonul nu se aprinde instant ca becul, ii trebuiesc cateva secunde sa se incarce. Bafta si spor la treaba daca nu te descurci mai intreaba pe aici dar nu e nimic complica...

» Post actualizat in 08 Mar 2016 19:34

...Si fiind noua, presupun ca ai garantie la ea...iar in cazul unor interventii in instalatia electrica, sansele sa pierzi orice garantie cresc simtitor! Vrei sa risti?! :-L

Pentru montajul unui Xenon nu exista nici o interventie asupra instalatiei electrice a motocicletei, doar te legi in continuare in mufa becului, dupa ce scoti becul....si nu are ce sa afecteze daca legaturile sunt facute bine, de fapt papucii care intra in mufa sa inte fest/fix, de fapt m-am pronuntat impropriu legaturi.

» Post actualizat in 08 Mar 2016 19:44

de ce vrei sa pui xenon?

Eu personal am optat pt lumina mai buna decat becul care vine original, plus de asta la mine motoicicleta este alba si normal am optat pt o lumina alba( 6000 kandeli sper ca am scris bine) nu galbena cum este becul original (halogen probabail), poti pune si o divresiune de culori: alb spre rosu sau alb spre albastru, etc etc chiar daca lumina nu este la fel de puternica ca ceea alba.

» Post actualizat in 08 Mar 2016 19:50

Deci mi s-a pus rau pata pe un far fumuriu de pe ebay plus alte prostioare ... ce parere aveti? Merita?

Si-am vazut niste semnale belea, belea.

Dreaq, n-o sa bag bani in reparatii cat o sa bag in accesorii.

Daca mi-o mai tranteste unu' il mananc cu fulgi cu tot.

 

s-l1600.jpg

Piesele China in general pe e-bay sunt accesibile, am schimbat si eu stopul de frana spate(lampa) la a mea(vezi cateva pagini in urma) chiar daca am ales cu semnale incorporate in lampa vreas a iti spun ca nu am gasit nici o deferenta de calitate intre cel OEM si cel care l-am cumparat de pe e-bay, deci eu personal iti recomand!

,

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci mi s-a pus rau pata pe un far fumuriu de pe ebay plus alte prostioare ... ce parere aveti? Merita?

Si-am vazut niste semnale belea, belea.

Dreaq, n-o sa bag bani in reparatii cat o sa bag in accesorii.

Daca mi-o mai tranteste unu' il mananc cu fulgi cu tot.

 

s-l1600.jpg

Ai fost reticent la o scriere de soft facuta profesional,si pui far chinezesc pe ea... nu te mai inteleg😃

Diferentele o sa le vezi la calitatea geamului si la oglinda dupa ceva timp.

Iar la xenon..4300 este cea mai puternica culoare..alb total 6000 este spre albastru. 😉

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG, ma confunzi... nu am fost reticent la rescriere de soft.

Nu mi-ai propus asa ceva mie.

Noi am avut placerea de a vorbi de-abia dupa accidentul meu recent.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG, fama sa inteleg de ce as rescrie softul? , doar ca sa im i steie permanent in modul de conducere C sau ii aduce si alte inbunatatiri.

Kosh, eu nu as pune far China, o sa ai in timp probleme de calitate... etansare,si mai ales luciul acela din interior, crom sau ce o fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, aveti dreptate. Mai bine ii pun o folie ceva.

TNG, eu sunt opened to suggestions, adica daca tot e exploded view motocicleta, crezi c-am putea s-o mai imbunatatim pe ici pe colo?

Oricum va ajunge la tine curand :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era pe olx far original suzuki la 300 ron problema e ca nu scria far hayabusa am cautat dupa far moto sau alte piese acum ce pot sa zic spor la cautat

parbriz am eu original la 100 lei

carena de fata http://olx.ro/oferta/carena-frontala-hayabusa-model-99-07-ID5D2UK.html#f4700dcb4f foarte ieftina parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG, fama sa inteleg de ce as rescrie softul? , doar ca sa im i steie permanent in modul de conducere C sau ii aduce si alte inbunatatiri.

Kosh, eu nu as pune far China, o sa ai in timp probleme de calitate... etansare,si mai ales luciul acela din interior, crom sau ce o fi...

Sunt o gramada de lucruri care se pot face pe acea moto ..ideea este sa-mi spui ce anume vrei tu de la ea si eu iti spun daca se poate sau nu. :hug:

» Post actualizat in 09 Mar 2016 10:50

Mda, aveti dreptate. Mai bine ii pun o folie ceva.

TNG, eu sunt opened to suggestions, adica daca tot e exploded view motocicleta, crezi c-am putea s-o mai imbunatatim pe ici pe colo?

Oricum va ajunge la tine curand :cheers:

Din pacate ecu tau nu suporta resoftare...este generatie veche pe 16 biti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tng un baiat din cta si-a facut soft la tine la un k7 600 omul e foarte multumit moto merge mult mai bine toata lumea e uimita . felicitari chiar au facut si comparatie cu altele stock fara soft si se vede diferenta

 

Geo isi pune intotdeuna o "amprenta" pozitiva pe motocicletele care trec pe la el -> si nu ma refer la sticker-ul personalizat :)

Pasiunea si atentia o acorda fiecarei motociclete, fie ca este la prima vizita la el in "farmacie" sau este la a nu stiu cata vizita...

 

A, si in cazul in care va intrebati, nu sunt responsabil de P.R.-ul lui Geo :) doar am vrut sa impartasesc cu voi ceea ce am constatat eu, dupa ce l-am cunoscut si pana in acest moment.

 

@ Kosh, imi pare rau pentru evenimentul tau, dar cum spuneai si tu, sa privim partea pozitita - tu si pasagera sunteti bine.

Spor la reparatii si sa ne intalnim sanatosi!

 

@ Broasca, felicitari pentru bijuteria ta! Sa o stapanesti sanatos, fara incidente. Trebuie sa o tratezi cu respect si cu siguranta te va purta in multe plimbari frumoase!

 

Toate cele bune tuturor si sa ne vedem cu bine la intrunirea Hayabusa'16 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo isi pune intotdeuna o "amprenta" pozitiva pe motocicletele care trec pe la el -> si nu ma refer la sticker-ul personalizat :)

Pasiunea si atentia o acorda fiecarei motociclete, fie ca este la prima vizita la el in "farmacie" sau este la a nu stiu cata vizita...

 

A, si in cazul in care va intrebati, nu sunt responsabil de P.R.-ul lui Geo :) doar am vrut sa impartasesc cu voi ceea ce am constatat eu, dupa ce l-am cunoscut si pana in acest moment.

 

Multumesc frumos Cristi pentru cuvintele frumoase! :hug:

» Post actualizat in 09 Mar 2016 13:09

Tng un baiat din cta si-a facut soft la tine la un k7 600 omul e foarte multumit moto merge mult mai bine toata lumea e uimita . felicitari chiar au facut si comparatie cu altele stock fara soft si se vede diferenta

Este o diferenta notabila intre cea softata si cea stok...cine a incercat stie despre ce vorbesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tng un baiat din cta si-a facut soft la tine la un k7 600 omul e foarte multumit moto merge mult mai bine toata lumea e uimita . felicitari chiar au facut si comparatie cu altele stock fara soft si se vede diferenta

Daca pe hartie sau pe forum nu e asa mare diferenta pt unul sau altul ,va pot spune ca am facut soft ultimelor 2 gsxr`e de curse si este o diferenta enorma intre harta stock si harta de curse personalizata,exista o mare varietate de lucruri pe care le poti schimba/modifica in bine pentru comportamentul motorului dupa preferinte,feeling,stil de pilotaj,nevoile avute,situatii etc!!! feelingul pe care-l ai cand o conduci este altul ,ai un sentiment ca mergi pe o motocicleta noua si imediat o sa-ti vina-n cap ca trebuia sa faci asta mai devreme,poti modifica dupa preferinte puterea pe plajele de turatii dorite,pe trepte de viteza separate,fara sa fiu cunoscator mi se pare ca softul este mult mai versatil si permisiv decat un powercommander care este o singura harta de benzina pusa peste toate treptele de viteza si gata.

Cu siguranta am uitat multe lucruri pe care trebuia sa le trec aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am schimbat sau reparat sau resoftat nimic la busa mea,(si o am de 9 ani), nici barem la TNG, insa cred, din discutiile telefonice, cu Geo,ca baiatul asta chiar stie sa faca multe, mult mai multe chestii bune ptr mobrele noastre. Am incredere in el si anul asta am sa-l vizitez, fie si doar de curiozitate ! (asta daca el nu poate venii la Rasinari, sau la.,,,,..ce vom mai organiza anul acesa)

 

Apropos, cum stam cu Rasinariul???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Broasca

Te urasc si sunt invidioasa maxim pe Busica ta 2016 :))))

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...