Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Sarbatori Fericite lume si Octav !!!!


» Post actualizat in 16 Apr 2017 15:45

Cum e hayabusa la drum lung?
Te doare spatele și mâinile?

Dupa parerea mea, hayabusei ii lipseste doar cardanul daca este sa te gandesti la drumuri lungi dar sunt oameni care spun ca lantul nu se unge, se schimba, nu e asa Octav ? :))

In alta ordine de idei durerile de maini si de spate le ai de la o pozitie incorecta, echipament ales prost si lipsa de km... pentru mine drum lung inseamna 500+ km/zi . E o motocicleta de care te indragostesti din toate punctele de vedere: fiabilitate, aspect, sunet, comoditate, mentenanta, consum si...pedigree :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Deși călăresc o Aprilia, visul meu este o Hayabusa!

no shit!! :crack: :crack: :crack:

 

 

Cum e hayabusa la drum lung?

Te doare spatele și mâinile?

total de acord cu ce a afirmat Tudor, deci da-i linistit dii diiiii, nu o sa ai probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helooooo!

Va anunt oficial...pe aceasta cale...ca Silviu a ales sa se desparta de cea mai buna motocicleta din lume ( cea mai frumoasa e a mea...asta e clar)....si a trecut la dusmanul nr. 1 !

Este vorba de infamul model care a provocat razboiul top-speedului in anii 2000!

Ma rog....de fapt e cel care a incercat sa-i ia Busei...titlul de cea mai rapida mobra ever!

Cum noi ne mai intalnim...si spre deosebire de altii, ne dam si cu mobra...o sa redactam un review obiectiv in care o sa arat cat de frumoasa si desteapta este busa si cat de rea si muista e a lui!

:crack: :crack: :crack: !

Il astept pe tradator sa va arate niste poze!

Editat de 0ctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are frane si cred ca sta si mai bine pe curbe,dar un consum mult mai mare.Si tinand cont ca voi mai si mergeti cu motoretele...mai ales Octav...colegul a vrut sa incerce si altceva.Si pe mine a inceput sa ma enerveze pozitia pe busa.Parca ma tenteaza un...GS ! :) Sa inceapa distractia :).Lasand gluma la o parte ...anul asta vreau sa testez cateva moto si sunt dispus pe distante mai lungi sa fac un schimb de experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din citite e cam asa....

busa e mai confortabila, merge mai bine pe curbe si trage mai bine in primele viteze si in ture mici!

motocicleta al carui nume nu pot sa-l pronunt...franeaza mai bine, si ii rupe fasul busei in viteze si ture medii si mari!

Din practica...va spunem saptamana viitoare!

 

...treaba cu franele..s-a rezolvat!

post-11437-0-50896000-1492546101_thumb.jpeg

Editat de 0ctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne intelegem.....

n-a zis nimeni....ca zx nu trage jos...su ca busa nu trage sus....

sunt doar niste mici diferente..

din punctul meu de vedere sunt momente in care nu inteleg de ce busa are mai mult de 3 viteze

uita-te la filmele astea....si vorbim dupa

 

 

 


» Post actualizat in 18 Apr 2017 21:00

Editat de 0ctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma intrebati pe mine, consider ca cei care gasesc busa confortabila ori nu fac ture lungi, ori daca fac, iubesc prea mult motocicleta si nu vor sa recunoasca :D

Si in cazul tau DArtagnan, dupa ce vei strange mai multi km pe motocicleta actuala, te asigur ca busa te va dezamagi foarte tare la un capitol - ciclistica. (hai sa zicem ca la frane poti face imbunatatiri)

 

Cu ocazia acestui post ii salut pe posesorii de hayabusa de aici.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in cazul tau DArtagnan, dupa ce vei strange mai multi km pe motocicleta actuala, te asigur ca busa te va dezamagi foarte tare la un capitol - ciclistica. (hai sa zicem ca la frane poti face imbunatatiri)

 

 

banuiam...busa e mai masiva si greoaie plus altfel construit cadrul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Natiune!

 

Domnilor, ce planuri secrete sunt pentru intrunirea primavara-vara din aceast sezon?

 

Stiu ca avem cativa plimbareti constanti - Salutare Octav si Pestritu! dar cred ca ar fi mult mai placut sa ne adunam ca in fiecare an intr-o gasca mare si frumoasa, sa facem o plimbare in grup/stol/escadrila :)

 

Stiu ca se adusese in discutie weekend-ul "prelungit" cu ocazia zilei libere 1 iunie (joi)... dar pentru o parte din noi cred ca este de ajutor sa stim din timp daca se va merge pe acest weekend 1-4 iunie, pentru a ne putea orienta sa vedem daca putem sa luam concediu la munca pentru ziua de vineri/02 iunie.

 

Acestea fiind spuse, va doresc plimbari frumoase in continuare (si asteptam review-ul Busa vs. ZX14) si sa ne vedem sanatosi cat mai curand! :peace: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru plimbari inseamna ca ramanem in centrul tarisoarei si dupa cum stiti am acoperit cam totnce inseamna zona centrala asa ca poate ne intoarcem intr un loc care ne a placut sau incercam zona Severinului cu precizarea ca desi este una foarte frumoasa este cam moarta...personalma gandeam ca poate ar fi interesant sa ne intoarcem pe la Sovata si sa dam o fuga pana la cetatea neamtului...avem cheile bucazului, diferite lacuri si sa nu uitam ca este locul unde Octav a fost tinut in brate de Capitan plus multe alte amintiri...iarncum fiecare intalnire a avut si un traseu si un mic obiectiv poate ar trebui lumea sa ne spuna daca se doreste ceva sau doar sarbatorirea majoratului busei lui Octav ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpmdv trebuie sarbatorit neaparat majoratu' la Busa lui Octav ;)

iar ceea ce priveste locatia, eu personal as prefera (pastrand traditia) tot o locatie noua....., dar ma duc oriunde pana la urma! ....in ipoteza ca voi fi invitat si primit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca poza asta va fi cea mai reprezentativa pentru acest model, adica (nu-ti doresc, dar...) prevad ca vei avea cele mai multe poze in statiile de alimentare! S-o stapanesti sanatos, sa ai bani de benzina si...noroc! :cheers:

Ah...sa nu uit...astept sa-i fac testul, daca o bate pe Busa intr-a IV-a, inseamna ca face toti banii! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...