Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Glumeam.
Nu scot motoreta pana prin aprilie. De fapt, stai sa vedem ce vreme o fi.
Da, ptr. Thassos, e bine sa stai cel putin 2 zile pe insula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Thassos doar in extrasezon.

La Bulgari, vreau decat sa tranzitez, sau sa ma odihnesc in caz de intarzii pe drum spre casa.

Prin tara, iar nu ma fascineaza avand in vedere ca pana acum n-am fost practic pe nicaieri.

Am multe tari de vazut, sanatate, bani si timp sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor, doresc sa scriu azi un mic articol despre Hayabusa pe blogul meu si as dori o poza cu motocicletele voastre (incerc sa nu mai ciordesc poze de pe google). Dacapozele sunt facute cu aparatul e si mai bine:)). Daca vrea cineva sa ma ajute, astept pozele pe pm sau pe mail: catax93@gmail.com . scuze de off topic :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:mexicanwave: ''Martisor Party 2018'' :mexicanwave:

data de desfasurare a evenimentului: 02-04. 03. 2018

locatia: Ciumani http://www.cazareardeal.ro/

valabil! :peace:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

numai amu' ti-am vazut postarea, daca mai e valabil sa ma anunti te rog, si trimit niste poze

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O stiu cand era noua :).Acum are alta vopsea si ceva km.

» Post actualizat in 21 Feb 2018 18:14

Ce nu am putut face intr-o luna pe forum am rezolvat printr-o teleconferinta de 15'.In weekendul 2-4 martie ne gasim la Rasnov la Floare de gheata la un gulas,un pahar de vin si unul de vorba *va lipsi Honey:este plecat in Asia :) *.Si-au confirmat prezenta in ordinea numerelor de pe tricou:LORANT,Cyp,Doru,Marius Cojo,Marius Pitesti,Fox,Alin Peu.Lista este deschisa in limita locurilor de cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ok istoricul de service.L-am cunoscut pe primul propietar al moto.Ce deranjeaza pe interesati este faptul ca e revopsita.La noi vopseaua conteaza la fel de mult ca starea mecanica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ok istoricul de service.L-am cunoscut pe primul propietar al moto.Ce deranjeaza pe interesati este faptul ca e revopsita.La noi vopseaua conteaza la fel de mult ca starea mecanica.

De obicei, revopsitul inseamna accident. D-aia fug toti. Pe langa asta, decall-urile sunt complet aiurea. Hayabusa fara lateralele clasice arata incomplet.

 

Pretul e si el un punct de discutie.

 

Modelul 2 a ajuns deja la 5000-5500, ce-i drept, o idee mai ponosit.

 

Modelul 1 se vinde aici la dealer, cu garantie, km putini , culoare originala si cateva accesorii(revizia anuala facuta, gume si placute noi, evacuare Bos) cu 4900.

post-11570-0-59031600-1519632190_thumb.png

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5000-5500 gen 2?Era una pe aici cu cadrul stramb la banii astia.Ca sa aduci moto din Germania sau Italia mai pui niste euro.Ca sa nu mai vorbim ca au 12-19 ani cele gen 1.La o dauna totala primesti epava si 2 lei:am patit ceva de genul (nu conteaza ca arata tipla inainte de incident si avea k putini...conteaza doar anul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc de motociclete ok. Aici nu cumperi de la dealer cu dauna totala. Alea au un pret de dumping si se vand doar pentru export. Sunt de obicei motoarele care apar pe la dealerii est europeni drept “giuvaier din Germania“

 

Cine e dispus sa dea 4500 pe o Busa, are de unde sa mai puna inca un 500-1000 euro.

 

Aici sunt obligati prin lege sa specifice fiecare dauna avuta.

 

La noi ins inca se vand epave revopsite(fara trimitere la motorul de mai sus), aduse bucati din It si DE si apoi vandute clientului roman, avid de mult, bun si foarte ieftin.

 

Generatia 2, cu mici daune optice s-a vandut cu 5700.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am primit epava si 2lei. Am primit chiar mai mult decat am dat initial pe motocicleta.

Bine, n-a fost dauna totala avand in vedere ca doar partea frontala a fost afectata la mine, cadrul supravietuind intact.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai uit si eu dupa Buse pe net, generatia 2 fara 7500E la nemti mai rar. Ce dreacu' are motoreta asta de ii scade asa de greu pretul? Alte motorete care costa initial 20.000E le vezi dupa 10 ani la 6000E, asta costa 11,000E de noua si dupa 10 ani e scazuta abia la 7500E? De ce tine Busa la pret asa de bine?

Nu imi spuneti pentru ca e supercalifrgilistica ca nu asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, aci pe forum am vazut amandoi duzini de mobre SS de o mie, cu varsta de 8-10 ani, la vanzare cu pret de 8k :crack: :crack:

ceea ce si mie mi s-a parut mult..., dar in fine, piata dicteaza pretul, una e sa ceri o suma, iar total alta treaba e s-o si primesti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...