Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14500 este pretul de nou.KOSH e mai bine sa iti plateasca dauna decat sa iti dea dauna totala pt ca iti pune epava si la 10 ani este 25% din pret de nou.Peste 10 ani se ia pretul de piata(olx,autovit,okazii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14500 este pretul de nou.KOSH e mai bine sa iti plateasca dauna decat sa iti dea dauna totala pt ca iti pune epava si la 10 ani este 25% din pret de nou.Peste 10 ani se ia pretul de piata(olx,autovit,okazii).

 

Pai da, asa au procedat. S-au uitat la costul mediu gasit pe internet ptr acelasi model/an/rulaj si mi-au facut o oferta. Prima am refuzat-o ptr ca era mult prea mica.

Eu le-am cerut sa mi-o repare si s-o faca EXACT cum era inainte de eveniment.

Le-am spus ca le-o dau asa si, sa ma sune cand e gata, daca ei isi inchipuie ca o motocicleta se repara cu sarme si chit in spatele blocului, caci suma initiala a fost foarte mica.

Pe casca n-au vrut sa-mi dea nimic, cica e ok, abia ca s-a zgaraiat. I-am zis ca i-o fac cadou copilului sau atunci, sa o foloseasca el, explicandu-i de ce casca se arunca dupa un accident de aceasta anvengura.

 

Anyway, a doua oferta a fost mai mult decat ok, prin urmare am reusit sa aduc motocicleta la cum era initial.

Stii prea bine ca am schimbat tot: roata fata, furca, far, cadru bord, cele doua radiatoare, carena frontala, rezervor.

 

Nu o voi pune niciodata la vanzare. Nu din cauza accidentului (pentru ca totul a fost inlocuit cu piese de la o alta, acelasi an/model, gasita la Arad cu motorul bubuit) cu pentru ca imi place prea mult modelul pentru cat as obtine pe ea la pretul pietii.

Vreau sa vad cand o sa crape, voi putea oare sa-i dau kilometrajul peste cap?

 

 

 

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu ! V-as fi adus un aparata foto, ptr niscai poza :blbl: , ca vad ca voi............. :alcy: :tempted:

Iar acum, lasand rautatile deoparte, sper (sunt sigur) ca v-ati distrat de minune, ca de fiecare data.

 

Si astept inca poza, chiar facute cu Sharp J-SH04 j-sh04.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-acum c-a iesit intalnirea asta din sistem, vorbim despre un Thassos cu busele?

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec pe 28 aprilie catre Thassos si stau pe acolo pana pe 02 mai. Cu mine mai merge Catalin Rusu, tot cu Busa, restul sunt cu FJR-uri si niscai BMW GT.

Cred ca tot in perioada asta vine si Emil. Poate mai se strang si alti doritori.

Eu stau la Skala Rachoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cam slaba miscarea pe topicul acesta. Se anunta o Hayabusa turbo in 2019 https://motoridersuniverse.com/news/1253782-turbocharged-suzuki-hayabusa-expected-in-2019.html sunt curios daca o sa ramana la nivelul de prototip sau o sa o vedem pe strada.

In alta ordine de idei am avut ceva timp inainte Craciun si am dezbracat Busa, i-am schimbat toate lichidele, am rescris ECU si am montat un analizor de gaze. Astept vremea buna sa ii schimb kit-ul de lant, bujiile si filtrul de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce folosesti, Woolich? Am vrut sa il cumpar initial dar pana la urma nu se justifica pretul, ei tot de la ECU Editor au plecat, de asta au si lasat la 'liber' sa rescrii cate ECU de Hayabusa doresti..

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...