Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 45 minute, Gixu. a spus:

....

 

Mie imi pare fantastic cat de repede simti presiunea slaba pe fata la Busa. N-am mai intalnit asta.

De cand am luat motoreta tot setez la presiuni in roti :) 2,3 fatza deja se simte mocirlos, 2,7 deja e mult prea rapida directia, simt ca vrea sa cada in viraj. La mine 2,5 e presiunea corecta pe fatza. Am ajuns sa merg cam cu 2,5-2,5, umflu mai tare spatele daca bag drum drept cu viteze mari mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc colegii.M-am uitat si la ZZR,GTR.Am gasit numai toroape si propietari neseriosi.Cartea de service daca intrebi de ea parca le dai cu acid.Motoarele cu zeci de mii de km,zgomotoase.Am vazut si un VFR 1200 la Olanesti-aduce cineva din Canada.Motocicleta era 2 in 1:fata nu-i apartinea.Putine schimbari fata de 08,dar Abs-ul este un plus si mai ales etrierii "haurii".Ma incanta ca este mai noua si are doar rodajul facut.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Un motor îngrijit îl vezi într-un minut, nu-ți trebuie carte să-ți certifice asta. 

VFR este motor de pitici, arăți ca dracu pe el. 

La talia ta opțiunile sunt foarte puține. 

Când te saturi de mobre de autobahn cauta un GTR în mințile lui și ai să vezi ce înseamnă. 

Și eu am stat în dubiu mult timp pana să ajung la așa ceva, nu știu de ce am pierdut atâta vreme, mobra este o rachetă extrem de versatilă și confortabilă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut atat de multe "minuni" la viata mea ca nimic nu ma mai surprinde.De un an ma uit dupa modelul nou alb si...azi a aparut unul la vanzare :)

Acum ceva timp am intrebat daca ai mers cu hayabusa vreodata.Raspunsul a fost nu.Gtr este mare si puturos.Apreciez la el doar Ktrc-ul si cardanul.In rest modelul vechi are multe bubite.Si nu compara mere cu pere.Am vrut o moto buna si pe care sa stau cat de cat bine.Nu am mers pe busa si numai ea.A fost chiar ultima optiune.Printre ele si Goldwing-ul,dar nu vreau sa iau rablele altora sa bag eu bani in ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 23.11.2019 la 21:40, apriliacluj a spus:

Haideti colegii, o sa fie minunat!

Diiiiii 🐎🐎🐎🐎👍👍👍👍

____

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMR = 4 zile !!!!

____

mai sunt doritori dar nu si doriti.. Ari..

 

 

 

 

 

 

mai sunt 2 camere libere, daca mai sunt doritori !!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, foxbat a spus:

mai sunt doritori dar nu si doriti.. Ari..

Cip si eu chiar am depus toate diligentele sa fie primit si vizsla, am lasat recomandari,istoric,  etc, dar gazda batman batman, nu si nu....., sorry Foxule.....

 

 

Acum 4 ore, john17 a spus:

@foxbat, Hayabusa??? :huh:

doar simpatizant si aspirant...

inca nu e pregatit pt Hayabusa ;)

 

 

Acum 1 oră, Kosh a spus:

Distractie placuta!

multumim, pacat ca nu ajungi.....

 

 

Acum 3 ore, pitesti2010 a spus:

Hai colegii, maine sa ne asternem la drum.

tare as vrea sa te vad cum te asterni la drum.....

really....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, apriliacluj a spus:

aspirant

Păi de aspirat aspiram și eu la un moment dat (și nu prin casă :crack:), era moto cu 3 variante pt mine:

A. Mă dau cu 300 km/h și mor

B. Mă dau cu 300 km/h și îmi place

C. Mă dau cu 300 km/h, nu-mi place, o dezmembrez și îmi construiesc mașină de coastă cu motorul ei! 

La ultima idee din C. încă n-am renunțat complet, poate o să vă bărâi la un moment dat în legătură cu dezvoltarea motorului în direcția asta. 

Have fun guys (& girls)! 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acum, dupa ce am "epuizat" Hayabusa Winter Meeting 2019, care , pentru cei ce nu au reusit sa ajunga, a fost din nou o intalnire pe cinste, ( prietenii stiu de ce ! )  as indrazni sa intreb de Hayabusa Spring Meeting 2020, dar nu mai inainte de a va intreba care mai sunteti interesati de PanEuropean Hayabusa 2020 din iunie 2020  ce se organizeza in Grecia ?

Detalii aici :

 https://hayabusaclub.gr/en/pan-european-2020/information/

 

  http://hayabusaclub.gr/en/

 

Deja am facut un grup de 11 motociclete ce vor participa la eveniment, ba chiar am facut si o parte din rezervarii.

Pentru cei interesat de mai multe detalii, nu ezitati sa le cereti.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...