Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aici e direct suspendarea dreptului de circulatie :)))

 

Azi am mai bifat cativa km, o parte din ei la ghidonul unui 790 Duke si cred ca o sa-mi iau si a doua motocicleta :)))

IMG_20200508_164828.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am profitat de vremea frumoasa si am adunat vreo 700 km.

Drum national impletit cu bucati de autostrada si primul "300" pe anul asta...

 

N-am intalnit motor caruia sa-i placa atat de tare viteza.

 

Am cantarit tobele originale. Una singura are 7,5 kg...Un Pic mai putin au ambele tobe Aftermarket. :))IMG-20200518-WA0002.thumb.jpg.b40713b6eb98bea01189fa92af95b102.jpg

 

 

 

IMG_20200518_190137.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am legat si eu o Cheia-Padurea Bogatii-Poiana Brasov-Rasnov-Paraul Rece-Sinaia-Transbucegi-Piatra Arsa-Bucuresti. In afara de curbele ac de par unde te cam chinui, in rest motoreta e o placere.

Cauciucurile tin mai bine decat alea vechi, deh, sunt mai proaspete. Dar tot mai dau asa cate o iesire de poponeata in lateral pe inclinat, dar nu grav. In schimb tin bine pe frane. Sunt si elastice Michelin-urile astea, la denivelari sar asa ca niste mingi :)

20200515_161930.jpg

20200515_161925.jpg

20200515_155831.jpg

20200515_155827.jpg

20200515_152929.jpg

20200515_141821.jpg

20200515_144320.jpg

20200515_140755.jpg

20200515_134107.jpg

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Gixu. a spus:

Folosesti frana spate?

 

A mea inchide superb trasa cu ajutorul ei.

Am mai folosit-o acu' la drumul asta, mai ales ca am ABS si nu mi-e frica ca blocheaza. Pana acum nu am folosit-o pentru ca cauciucul spate era cam praf si intra ABS-ul mult pres repede. Cu cauciucul nou apuca sa franeze mai sanatos inainte de a intra ABS-ul ,asa ca am inceput sa ma joc si cu frana spate pe viraj.

O sa mai incerc sa vedem.

Pe drum drept cand vreau frana sanatoasa le pun pe amandoua pana intra ABS-ul spate. Franeaza bine. Ca feeling asa e cam de lemn si la aceeasi presiune in maneta frana devine mai puternica mai la sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frana spate e esentiala :)

Mai ales pentru mobrele lungi si grele.

Eu o folosesc din plin, chiar si fara ABS isi face treaba foarte bine. Mersul "la pas" prin oras e un chin fara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... pe viitor o iesire ceva ? Eu am iesit Sambata Bucuresti - Cota 1000 - Piatra Arsa. Super drumul , sunt super multumit de alegerea gumelor stabilitate si aderenta maxima.  

Am pus Dunlop Sportmax TT 120/70/17 si spate  200/55/17 . 

On 19.05.2020 at 7:55, the mentalist said:

Am legat si eu o Cheia-Padurea Bogatii-Poiana Brasov-Rasnov-Paraul Rece-Sinaia-Transbucegi-Piatra Arsa-Bucuresti. In afara de curbele ac de par unde te cam chinui, in rest motoreta e o placere.

Ai venit pe varianta Targoviste ? Intreb ca eram un grup de 3 motoare si a trecut o Busa pe langa noi la iesirea din Crangasi (sat) cred ca avea ceva viteza pt ca si eu aveam triplu fata de limita din sat si a trecut pe langa noi ” Bullet Style ”  cam 19.00-19.15  era ora . 
Noi eram (in caz ca erai tu si  ai apucat sa vezi ) O honda , un ZZR 1400 Verde si eu pe Busa cu pasager.

Drumul pe varianta Targoviste Piatra Arsa este demential, au reparat soseaua pe Dealu Mare pana la cota 1000 si sunt niste viraje superbe .  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 25.05.2020 at 14:06, apriliacluj said:

hahahahahaha 

+1!

Pai am vz inca de la primul coment ca e ca o regula nescrisa aici pe grup sa vorbesti oarecum codat despre viteza de deplasare ... sau poate am inteles gresit . 
Oricum la mine la ture lungi nu poate fi vorba de o viteza extrema pt ca in 98% din cazuri sunt cu pasager .

Insa la prima mea tura mai lunga m-a surprins pe viraje ... asteptam sa mai alunece un pic spatele ... sa mai o corectez ceva dar ... parca eram TGV ... zici ca mergeam pe sine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari colegii,

dupa mai multe discuti,

ne organizam, ne adunam, (colegul @punki e organizatorul si gazda), si tinem si anul asta traditionalul

Hayabusa Meeting 2020

locatia: Contry Court Curteni / Targu Mures https://countrycourt.ro/contact/

data: 26-28.06.2020

 

pentru inscrieri si rezervari va rog sa luati legatura cu @punki

de preferat telefonic, ca el intra mai rar pe forum 

tel: o74o 22 doidoi 82

 

in curand vor fi afisate si preturile pt cazare, mancare, bautura etc....

 

 

pe cat mai curand,

AMR = 1 luna

diiiiii!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate dau drumul la granite...

 

Pana una-alta, am bifat Inca 1000 km WE asta. 3000 in total de cand am schimbat guma pe 2 mai.

 

Am inceput sa ma uit dupa o a doua mobra, ceva mai user friendly.PANO_20200531_163817.thumb.jpg.74ce55ede57d6106e085c3a4665353d1.jpg

IMG_20200531_210338.jpg

IMG_20200531_091126.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend o sa vad o busa gen 1 pentru cineva.Il cunoaste cineva pe proietarul busei din Ogrezeni ?Sper cu ocazia asta sa avem si un parinte posesor ca sa ne mai spele de pacate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa Meeting 2020

locatia: Contry Court Curteni / Targu Mures https://countrycourt.ro/contact/

data: 26-28.06.2020

 

pentru inscrieri si rezervari va rog sa luati legatura cu @punki

de preferat telefonic, ca el intra mai rar pe forum 

tel: o74o 22 doidoi 82

 

AMR = 3 saptamani

diiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...