Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astept sa o prind la test/inchiriat din martie/aprilie si sa-mi fac o parere.

 

Testerii spun ca semighidoanele ar fi plaster o idee mai aprope  si la un unghii o idee mai mare, conform cu trendul actual preluat din SBK/GP.

 

ABS-ul e un must have pe price motocicleta moderna. TC-ul e discutabil, poate doar daca mergi mult pe ploaie sau extrem. 

 

O alta jucarie misto e pilotul automat, util atunci cand ai de parcurs distanta mari de autostrada si nu esti tocmai in forma.

 

Sensul unei Busa sau a unui ZZR 1400 il descoperi cand vrei sa parcurgi o distanta mare, cu o viteza si mai mare.

 

"Miarul" e pe hartie mai rapid. In lumea reala insa, daca-l tii la un 240+ pentru o perioada mai lunga o sa cam scoata coltii. Consumul creste exponential, vantul te rupe si stabilitatea are de suferit. 

 

Busa merge si merge...

 

Noul motor va aparea la oferta relativ repejor. Majoritatea la pret promo dupa diverse trante. 

 

Sper da-i fi rezolvat problemele cu cablajul contactului, vad ca e acelasi.

 

 

 

IMG_20190721_165434.jpg

IMG_20190724_162347.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea era 2009 si m-a lasat balta intr-o benzinarie primavara trecuta, cand ti-am cerut tie o parere :)

 

Era fix un cablu de la contact strangulat.

Noroc ca a crapat fix langa un service de camioane, iar unul dintre mecanici era ducatist pasionat :))))))

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea vad acel "Honest Reaction"... Vad o judecata pe baza unor criterii...

😇✌️

Honest... Este când cobori de pe ea, după o tura de 1000km...si îți dai cu părerea. Live... Nu bla bla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e cum te simti dupa ce te vei da jos de pe ea si de pe ZZR1400 si H2R.

Si daca dupa ce te dai jos de pe toate 3 noua generatie e cea mai slaba, atunci isi pierde rostul de a fi o Hayabusa.

Ca va fi un sport-tourer minunat nu ma indoiesc, dar nu va mai fi cea mai cea. Adica lupta pentru putere si top speed s-a incheiat, Kawasaki a castigat detasat.

De aici dezamagirea 'puristilor' modelului Hayabusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.03.2021 la 14:07, Pinocchio a spus:

 

De aici dezamagirea 'puristilor' modelului Hayabusa.

bine punctat!!

 

...mai ales ca sunt miare la 210-220 cp, cu toate reglementarile si normele de poluare

atunci cei de la Suzuki cum mama dracului nu au reusit sa scoata macar un 220+ cp din 1300cmc??

toti erai Dorei cu facultate la seral si ff??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 34 minute, Pinocchio a spus:

Matt ala care e pe ZX12 e acelasi, cu 20 de ani mai batran :)

:) da asa este nu imi dadusem seama.... In cazul asta lipsesc parerile lui despre GEN 2

 

iatale: 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu m-am putut abține așa că am tras o fugă până la EstBike Adventure Constanța pentru a vedea noua Suzuki Hayabusa 2021 înainte ca aceasta să fie livrată viitorului proprietar:

 

 

1.thumb.jpg.11c0422f103c5b11f370bcf1e6d45915.jpg 2.thumb.jpg.40a490afc089a4ee3905adb3213dd135.jpg 3.thumb.jpg.19389f38540886e75e54f7cb68d5a03c.jpg

 

4.thumb.jpg.38131a89a48b83bbb2e2d07bde52f037.jpg 5.thumb.jpg.99f00c780ab9b8d6b71fed00afdc00e6.jpg 6.thumb.jpg.9133d9440355d277e988987a4d4ebe6d.jpg

 

7.thumb.jpg.d2fe20501879d4324ba380c001ad6ce1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stie careva un site de piese mai ieftine? Imi trebuie radiator de antigel si radiator de ulei. La Suzuki fiecare e 500Eur :(

Si-a pus careva radiator chinezesc? Vad ca exista pe internet pe la 100 de dolari, or fi bune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ăla nu mai poate fi lipit? Dacă nu, cauta pe google firme care confecționează radiatoare.

Trimiți radiatorul tău și ei îl refac. În trecut mi l-au făcut cei de la Romradiatoare Brașov. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...