Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 13 ore, Tornada a spus:

 

...mai ales că  anvelopa spate, Bridgestone S22 oem, s-a dus neașteptat de repede, în aprox 5.500 km 

 

 

astea sport cam atat tin! ...sa nici nu te astepti sa tina mai mult de 5k km!

daca iti pui gume de touring in loc de sport, castigi la nr km, dar pierzi la aderenta :)

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astăzi la 6.500 km i-am făcut prima revizie după cea de 1k și am descoperit că nu halește doar benzină, nu mănâncă cu poftă doar cauciucurile ci și plăcuțele față..... 🙄

 

Deci o revizie la Hayabusa nu înseamnă doar filtre și ulei ci anvelope (ambele), plăcuțe, întins puțin lanțul, strânsă puțin și accelerația! 

 

Am rămas puțin surprins de plăcuțe, dar cele oem mai duceau cel mult 1k km.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma Marius, unii schimba ambele anvelope deodata, nu doar una...

io-s mai sarac si le schimb doar cand se uzeaza... adica 2 anvelope pe fata se consuma la 3 anvelope spate la mine

pfffff, ma mai necajesti si tu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea de pe spate era la pânză, iar fața trecuse de marker.

Am vrut să iau tot S22 ca să le compar în mintea mea cu aceleași S22 oem, dar nu le-am găsit pe stoc. 

Am ales Metzler m9 RR. Parcă sunt mai bombate, deși preferam să trag eu de motor pe curbe... Oricum, dacă le halește tot atât de repede, trec pe anvelope sport-touring.

 

Iar plăcuțele de pe față mai aveau 1-2 mm, am ales să le schimb deși au costat cât anvelopa față.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Tornada a spus:

 

Iar plăcuțele de pe față mai aveau 1-2 mm, am ales să le schimb deși au costat cât anvelopa față.

La 1 mm le schimbi, dar 2 mm înseamnă că mai au 1/3 din viață. 

Și nu ar trebui să fie diferențe atât de mari, adică să ai 1 la 2 mm și alta la 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut tobele Akrapovic pentru gen 3. Cele din catalog. La Suzuki au delivery time în octombrie.

Un depozit în Germania mi le-au oferit în aprilie cu delivery în 60 de zile, ba chiar mai puțin. Tot ei au amânat în mai pentru iunie, iar în iunie pentru septembrie....

 

Știu că e jale cu mai toate produsele, producție, transport, etc acum după povestea cu pandemia.

Totuși, aveți idee unde le-aș putea găsi fără să aștept până la finele sezonului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prețurile clar au luat-o razna.... La mai toate. Delivery time e uriaș la aproape orice și nah, efectele colaterale sunt cel mai bine reflectate în prețuri.

Motociclete de 1-2 ani vechime se dau la prețul cu care au fost cumpărate cu 0 km....

 

Cu siguranță nu va ține mult, da' până atunci.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o tura pe la munte si am intrat de 3 ori si pe circuitul de karting de la Secuiesc. Erau ceva fotografi pe acolo asa ca au rezultat si niste poze.

Eu ruginit, dar imi aduc aminte cate ceva :D

Hayabusa o surpriza placuta pe circuit, am intrat mai mult ca sa imi clarific niste treburi, pe strada nu reusisem sa vad ca nu am avut curaj sa ma inclin atat. Voiam sa vad daca atinge cu scaritele, dar daca te pui in pozitia corecta si iti tii cizmele corect pe scarite nu atinge, ceea ce mi se pare minunat.

Evident ca pe un circuit atat de strans de karting nu isi are locul neaparat, dar raspunsul e ca se poate intra destul de decent cu Hayabusa gen 2 pe circuite, fara pretentii de timp mai bun decat sportivele, evident. Dar de fun se poate merge, probabil voi intra si la Adancata mai spre toamna daca or mai merge ceva baieti cunoscuti la trackday.

IMG_0693-1.jpg

IMG_0698-1.jpg

IMG_0910-1.jpg

IMG_0917-1.jpg

IMG_0918-1.jpg

IMG_0941-1.jpg

IMG_0942-1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 3 ore, TNG a spus:

Sa le auzi sanatos!😉

 

 Mulțumesc! 🤗

 

Am reușit să le montez singur, deși m-am chinuit puțin cu niște coliere care au intrat cum trebuie până la urmă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.07.2022 la 19:51, Tornada a spus:

 

Chiar de acolo le-am luat. Deci echipare nouă! 😄

55E115C0-1193-45F1-AA86-040EF0AC8C0D.thumb.jpeg.d75d5c2a783c64907ce55b26f53fbb7e.jpeg

sper ca ti au mai ramas bani si sa le plimbi ca altfel e pacat….

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) @ianachim, le-am luat cu reducere. Comanda a fost dată prin @Garcya căruia îi mulțumesc încă o dată. Și care nu știu ce șmecherii are, dar pe lângă prețul bun obținut, nu a costat nimic delivery până acasă.

Și hai să ne dăm....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo! Arată într-un mare fel și bănuiesc că și sună așijderea. Erau cam singurii care le aveau pe stoc cu livrare imediată. Acum, la cât au costat, ca o părere, nu ar strica montate pentru orice eventualitate (Doamne ferește) un crash pad pentru tobe. Se găsesc pe ebay.

 

Spor la dat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am avut că există protecție la tobe... O să mă uit. Cred că chiar erau singurii de le aveau pe stoc că le-am căutat câteva luni.

Până nici în rețeaua Suzuki nu erau pe stoc deși le au în catalog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...